Nevyhazujeme jídlo, hledáme další využití
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
@dada453 To by se mi snad ani nepodařilo utratit, kdybych tolik na to jídlo měla
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Nečetla jsem všechny rady, ale jednou nám po nějaké akci zbylo hodně cibule.Na druhý den jsme ji dali na sádle sesklovatět a nalili do skleniček. Pak odebírali podle potřeby.
Ze zbylých brambor dělám br. knedlíky, nebo oprančím na troše oleje, přidám česnek a cibulku.Je to mňamka.
Nezamrazuji nic, co je zahuštěné moukou, bo to je pak řídký. Když zbude špenát, promíchám s těstovinama, je to mňamka a není nutné mít k tomu maso.
- Citovat
- Upravit
@petru80 píše:
A co s uzenym masem na kostičky me napadá plněne knedlíky nebo zapečene s brambory. Nějake další nápady?
Do zelňačky.
- Citovat
- Upravit
@dada453 píše:
@bamba to je dobré i mazat na chlebík,pokud se upraží víc.
To nám vždycky dělal děda ![]()
Uzené na kostičky se dá přidat do čehokoliv zapečeného (těstoviny, brambory, cuketa), nahoru na dušenou kapustu nebo zelí, do luštěninových polévek, do selské omelety…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Z cibule dělám polévku, základ jako Lada, jen nedávám bobkový list, ale vývar a víc vody.Do hotové polévky každému na talíř lžičku sýra. A kostky chlebové.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Taky dělám špenát s těstovinami, je to mňamka a když zbyde maso, podle mého muže ještě větší.
- Citovat
- Upravit
Teta dělala se zbytků, tam plátek salámu, tam kousek sýra, tam nedojedený kus párku pomazánku. Vše semlela na masovém strojku, k tomu Moravanku nebo jinou zeleninu. A dále přidala, co měla doma…pomazánkuvé máslo, majonézu, tvaroh…podle chuti
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
U nás se taky osvědčilo, že když dělám například vepřo knedlo zelo a zbyte jen trocha masa, zelí, vše smíchám dohromady s knedlíkem na kostičky a dám zapéct. Je to fakt dobrý.
- Citovat
- Upravit
Zbytek luštěnin se dá použít k nastavení do karbanátků, klopsů-kuliček do např. rajské.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Včera jsem natrhala kopřivy, mám tvrdé rohlíky, tak bude nádivka. Skoro nic se u nás nevyhodí.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit