Nevyrovnané myšlenky - chci dítě nebo ne?

Anonymní
16.9.19 09:48

Nevyrovnané myšlenky

Ahoj. Mám problém s tím, že si nejsem jistá zda chci dítě :,( Nikdy jsem neměla ráda děti. Což mi mamka vždycky vyčítala, že jak je možné že ona děti miluje a já ne. Ale prostě to tak mám :nevim: V mládí (do 25let) jsem svoje dítě ale chtěla, ale nešlo to. A pak se moje touha nějak vytrácela…avšak ve 30 se povedlo, a začlo to, chvíli jsem se těšila, pak zase jsem ho nechtěla. No o mimi jsem přišla. Byla jsem z toho dost špatná, a řekla si že děti už nechci. Ale oklepala jsem se, a na naléhání především mojí mámy jsme zkusili štěstí znova. Povedlo se, ale samovolně jsem potratila. Nechci aby to vyznělo špatně, ale oddychla jsem si. Skvěle jsme si užili dovolenou, a aniž bysme se s manželem snažili, jsem v tom znova. A mě se melou myšlenky, chvíli se na to mimi hrozně těším, ale chvílema mě to štve, nejen že mi je blbě a cítím že moje tělo není takové jako před těhotenstvím, ale taky se bojím že už nebudeme mít s manželem takový svůj klid, kdy jsme se na nic nemuseli ohlížet, a vyrazili jsme kam jsme chtěli. Mám obavy, jestli to dítě nemám ne ze své vůle, ale protože se to od mojí mámy, a společnosti prostě očekává. A když jsem mámě řekla, že budem mít jen jedno dítě, tak ona vytřeštila oči že to snad nemyslím vážně, že manželovi MUSÍM dát aspoň dvě. A že ona se na vnoučata hrozně těší. Mě tohle hrozně štve, co je mi po tom že ona se těší na „hračku“ kterou si občas půjčí. Já těhotenství zvládám blbě už od začátku, já s dítětem budu muset být nonstop. Když jsem mámě řekla že dáme v létě mimino k ní abysme si s manželem mohli jet na nějaké jednodenní výlety, tak se mi vysmála že třeba pohlídá, ale že si myslí že hodně dlouho nikam nepojedem, že na to nebudu mít sílu. A tak se chci zeptat, měla jste taky některá takové myšlenky? Vím že to není fér vůči mimču, ale nedokážu se těšit :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1918
16.9.19 09:54

Doporučuji návštěvu odborníka. Nevím proč si pořizuješ dítě když ho vlastně nechceš. Tvoje máma i společnost může očekávat co chce, pokud nejsi schopna myslet sama za sebe a nepoddat se tlaku okolí v tak zásadní věci jako je dítě, pak jsi jeste nevyzrala a zřejmě i sobecka. Sobectví ti nezazlivam taky jsem to tak měla, nechtěla jsem ztratit svoji svobodu což byla jediná věc, která mě od dítěte odrazovala. Když jsme se ale s manželem dohodli, že do toho půjdeme tak jsem neměla naivní představy o tom jak budu dávat dítě k babičkam, abych si mohla ještě užít. Skutečně tomu tak není malé je 10 měsíců a je to obrovský náročné dítě o tom, že by mi ji někdo pohlídal a já někam mohla si můžu nechat jen zdát, beze mě řve jako když ji na noze bere. Prostě budeš máma, to je minimálně na 18let plný úvazek. Pokud jsi děti nechtěla máte se s manželem chránit, nemáš být nezodpovědná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9187
16.9.19 10:12

Ani jednou jsi nezmínila co si o tom myslí manžel, zda on dítě chce, nechce :think:
Jinak souhlas s @Martha03 - fakt špatný nápad pořídit si dítě když ho vlastně nechceš. Všechny překážky a problémy (a jakože jich bude fakt hodně) ti budou připadat 5× náročnější, než ženským, které děti chtěly. Také doporučuji nějakého psychologa, aby ti pomohl co nejrychleji srovnat si vše v hlavě. Aby se pak nestalo, že dítě porodíš babičce. Taky znám jednu takovou, co si to rozmyslela a dítě nakonec přenechala své mamce.. Už jen jak si maluješ, že jí ho dáš a budete výletit, z toho je patrné, že nemáš ani ponětí, co obnáší fakt být mámou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9419
16.9.19 10:18

No - hele je docela dobře možné, že problematický vztah s matkou ovlivňuje tvoje sebepojetí a také představu jak to chceš a nebo nechceš mít s mateřstvím.

To že tvoje matka nemá žádný lepší smysl života než vnoučata je fakt špatný důvod k tomu, aby si člověk pořizoval děti.

Ale - pokud se ti podaří sama v sobě pročitit jak to s mámou bylo a jak to s ní je, porozumět starým zraněním a dát jim možnost se zahojit, tak by to docela dost pomohlo osvobodit tebe od vší té zátěže kterou máš spojenou s představou mateřství a když už by si dítě či děti měla, tak to je nejlepší způsob, jak fungova tak, jak chceš, ne přebírat neúplně šťastné vzorce ze svého dětství. A bohužel rozhodnut „budu úplný opak mé matky“ většinou nevede ke kýženému výslekdu, ale najednou se člověk přistihe, že dělá ty samé chyby jako jeho rodiče, jen k nim došel složitou oklikou.

Zkus se mkrnout do téhle knížky na koncept „vnitřního dítěte“ - třeba tě to osloví a v něčem ti to pomůže, je to svépomocná knížka s metodami, ke kterým nepotřebuješ další lidi.

https://obchod.portal.cz/…nitrni-dite/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9419
16.9.19 10:21

@Martha03 jasně, protože všechny děti jsou plánované a od začátku jednoznačně chtěné.

A nejlepší co člověk může udělat, když vyslechne někoho, kdo je zmatený a snaží se vyrovnat se svými smíšenými pocity je ho zpražit a ještě se kasat, jaká si supermatka. To fakt pomůže. Obecně takové reakce bývají egoobrannáý mechanismus - že ten, koho potřebuješ zjebat vlastně nahlas říká věci, které cítíš i ty, ale jsou pro tebe nepřijatelné a proto zareaguje tak prudce a nevhodně.

Má to dokonce ji jméno - reaktivní výtvor.

To že těhotenství a mateřství je spojeno i s pochybami, nejistotou a negativními emocemi je prostě fakt. A čím víc je člověk popírá, tím víc ho žerou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.9.19 10:28

Vis, ono to neni tak, ze se ti narodi dite a tim vsechno skonci. Naopak, nemysli na to co nebude, ale mysli na to co ziskate :) Je to strasne fajn, vylety s ditetem jsou hrozne super a rozhodne na ne silu mam :) synovi bude rok a uz jsme s nim byli na zacatku leta na druhym konci republiky za rodinou a jeli jsme v pohode vlakem a bylo to skvely :) ze zacatku je to narocny, ja mela tezky 6 nedeli, ale behem toho jsme se sehrali a funguje to fajn :) a dalsi dite neplanuju i kdyz materstvi mam strasne moc rada, proste jsme se domluvili ze zustaneme jen u syna, ze nas to naplnuje dostatecne, do toho si nenech mluvit :) a dat dite k babicce a odjet jen s manzelem taky neni nic spatnyho :) nam tchyne hlida kazdy vikend, malyho miluje a my mame cas i na sebe :) Vsechno muze klapat dobre, jen to chce pozitivni pristup :)

• Nahlásit
  • Citovat
16.9.19 10:33

To, že se bojíš ztráty svobody a dosavadního života je normální a v podstatě si myslím, že je to i lepší než si malovat vše růžově a pak mít deprese z toho, jak je to těžké. Spíš bych viděla jako velký problém tvůj problematický vztah s matkou, která se dle tvého příspěvku jeví jako hodně dominantní člověk. Možná to bude právě mateřství, které váš vztah posune do nové roviny. A když ti bude líto za svobodou-neboj, čím je dítě větší, tím víc se tvůj život přiblíží tomu, jak jste ho znali předtím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.9.19 10:40
@Anonymní píše:
Vis, ono to neni tak, ze se ti narodi dite a tim vsechno skonci. Naopak, nemysli na to co nebude, ale mysli na to co ziskate :) Je to strasne fajn, vylety s ditetem jsou hrozne super a rozhodne na ne silu mam :) synovi bude rok a uz jsme s nim byli na zacatku leta na druhym konci republiky za rodinou a jeli jsme v pohode vlakem a bylo to skvely :) ze zacatku je to narocny, ja mela tezky 6 nedeli, ale behem toho jsme se sehrali a funguje to fajn :) a dalsi dite neplanuju i kdyz materstvi mam strasne moc rada, proste jsme se domluvili ze zustaneme jen u syna, ze nas to naplnuje dostatecne, do toho si nenech mluvit :) a dat dite k babicce a odjet jen s manzelem taky neni nic spatnyho :) nam tchyne hlida kazdy vikend, malyho miluje a my mame cas i na sebe :) Vsechno muze klapat dobre, jen to chce pozitivni pristup :)

Díky za pozitivní reakci :hug: já právě nechápu co je špatného na tom dát i čerstvé mimino babičkám na hlídání, přece nemůžu kočárek tahat po hradech. A s manželem nás vždycky výlety ještě víc sblíží, tak nevím proč bych se toho měla vzdát, když hlídání bude :nevim: Nechci kvůli dítěti zazdít manželský život a žít jen jako máma, táta a dítě. Chci žít jako manželka, mít s manželem chvíle jen pro sebe…

• Nahlásit
  • Citovat
1185
16.9.19 10:40

Určitě doporučuju návštěvu psychologa. Podívej se na to, kolikrát ve svém příspěvku řešíš mámu. Jako bys s ní neměla úplně dobré vztahy. Jako by ses marně snažila naplnit její očekávání. Početí dítěte je věc jen tebe a tvého partnera. Názory mámy bys ve svém věku neměla brát vůbec v potaz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9187
16.9.19 10:51
@Anonymní píše:
Díky za pozitivní reakci :hug: já právě nechápu co je špatného na tom dát i čerstvé mimino babičkám na hlídání, přece nemůžu kočárek tahat po hradech. A s manželem nás vždycky výlety ještě víc sblíží, tak nevím proč bych se toho měla vzdát, když hlídání bude :nevim: Nechci kvůli dítěti zazdít manželský život a žít jen jako máma, táta a dítě. Chci žít jako manželka, mít s manželem chvíle jen pro sebe…

Proč bys nemohla na hrad? Tam kde nejde s kočárem, tam jde s nosítkem ;) Vy se budete potřebovat sblížit jako rodina. Samozřejmě je nutné udělat si čas na společné aktivity jen s manželem, ale na to v prvním roce věku dítěte moc prostoru není. Budeš pravděpodobně kojit, dítě na tebe může (a mělo by být) poměrně dost fixované. Nechci tě strašit, jen bych ti radila moc si nemalovat na růžovo, jak šoupneš hned po šestinedělí dítě babičce a pojedete na Točník :mrgreen: Navíc pokud už teď takhle uvažuješ, je jasné, že na toho prcka moc zralá nejsi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33815
16.9.19 10:54

Nebudu ti lhát - malé dítě tě omezí. Ale je to i krásné - já mám čtyřletou dcerku a to je věk, kdy je s dětma sranda. Dítě je radost- ale máš pravdu, jsou to i starosti. Ty buď svá a dělej, co chceš ty a manžel - to je tvůj život a nedělej to, co chce tvoje máma. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22359
16.9.19 10:59
@Anonymní píše:
Díky za pozitivní reakci :hug: já právě nechápu co je špatného na tom dát i čerstvé mimino babičkám na hlídání, přece nemůžu kočárek tahat po hradech. A s manželem nás vždycky výlety ještě víc sblíží, tak nevím proč bych se toho měla vzdát, když hlídání bude :nevim: Nechci kvůli dítěti zazdít manželský život a žít jen jako máma, táta a dítě. Chci žít jako manželka, mít s manželem chvíle jen pro sebe…

Hele takové věci řeš až se dítě narodí. Třeba otočíš, že ho nedáš z ruky, třeba se ho ráda zbavíš a dáš brzy na hlídání, ale nestresuj takové věci dopředu když ještě není na světě a tvoje máma na tebe tlačí něco co ty nechceš. Prostě jsi těhotná a nějak bude, hlavně bude tak jak si to uděláte vy dva. Teda tři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.9.19 11:02

Nebála bych se, že nebudeš mít dítě ráda (v mém okolí ty, co ho nejmíň chtěly, tak pak byly z mimina nejvíc poprděnné :lol: ) a jestli opravdu zůstanete u jednoho, tak to uteče, aani nebudeš vědět jak a bude to víceméně samostatná jednotka :D spíš se obávám, že ti do toho bude fakt strašně máma kecat, radit, poučovat a plést se do péče i do výchovy :think: budeš se muset hodně obrnit proti nevyžádaným radám a proti uražené mamince, až jí neposlechneš 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.9.19 11:05

@unuděná Tak tahat mimino po hradech a zámcích se mi zdá blbé, nejen kvůli jeho nepohodlí, ale i kvůli ostatním návštěvníkům. Nehodlám ostatním kazit prohlídku řvaním dítěte. A nechápu co je na tom prostě mimino dát na hlídání i když je malinké. Když budu potřebovat po doktorech, taky ho prostě dám pohlídat. Nenechám ho přece doma samotné. A proč by mělo být samozřejmé že budu kojit? 8o Znám hodně žen co mlíko ani nemají, a nebo prostě kojit nechtějí… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
9187
16.9.19 11:08

@sinapis.alba Ano, tos napsala přesně.
Další věc je, že si babička pravděpodobně bude dělat věci po svém a tebe jako mámu moc respektovat nebude (třeba je to jen pocit z textu, kéž by). A takovému člověku dát na hlídání „čerstvé“ miminko nemusí být úplně v pohodě. Třeba jsi ten typ flegmatika, kterému nebude vadit, že babička dá dítěti šťávu místo vody, ne kterou je zvyklé, nebo umíchá Sunar „silnější“, aby lépe spalo, šoupne mu dudlík nebo ho bude posazovat. Většina žen ale má nějaké své představy o péči a výchově vlastního dítěte a vzdát se jich jen proto, aby mohly s manželem na výlet je pro ně nepředstavitelné. Sama uvidíš, jak to bude po porodu. Jen ti ze zkušenosti radím nemalovat si to příliš narůžovo. Hormony jsou mrchy a mateřská láska jeden z nejsilnějších citů vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama