Nevyznám se v tchýni

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.10.21 18:32

Nevyznám se v tchýni

Holky… Raději si poslechnu názor někoho nezaujatého. Prosím o anonym, mám tu dost známých. Moje tchýně je svérázná, jsme každá jiná, ale respektujeme se, respektuji ji jako babičku mé dcerky 1,5r. U tchýně mě zaráží dvě věci, které se vlečou už strašně dlouho. První je ta, že si vede seznam návštěv a carkuje si, kde my jezdíme na návštěvy a když se dozví že jsme u jiné části rodiny nebo u našich, tak hned volá že na ně kašleme, že jedeme radši tam a ne k nim. Její seznam mi přijde vtipný a dětinský, ale budiž. Vždy to nějak diplomaticky vysvětlím, že máme rodinu po celém okrese a střídáme to a že dcerku může vidět kdykoliv a přijet ale není v mých silách každý týden být u všech, ale chci aby dcerka viděla pravidelně celou rodinu. Prostě závidí nos mezi očima nevím. Už mi to vadí, je to opakovaně, rejpave, ukřivděné.

Druhá věc je že stále se přede všemi vychvaluje jak je nápomocná, chce nám hlídat, ale nemůže a že nám chce hrozně moc pomáhat. Dcerku nikdy nehlidala. Ne že by si neřekla, ona si třeba řekne stylem,,no Ježíši tak ji ke mě doprav třeba za 3 dny ať můžeš spát" to mi řekla v den kdy jsem spala dvě hoďky, s teplotou seděla úplně hotová a ona seděla u nás na kávě, na to jsem jí řekla, že spát bych spíše potřebovala dnes a dělala že to neslyší, dopila kafe a odjela. Přijde mi to spíše na oko, když ve finále vycítí že zrovna nyní by se její pomoc hodila, tak fakt dělá že neslyší :mrgreen: Nám o hlídání až tak nejde, respektujeme že dítě máme my. Neotravujeme ji, protože vidíme jak raději neslyší a před námi se do hlídání nehrne, před veřejností naopak by se pyšnila jak chce hlidat. Za dcerkou dojede malokdy a když už tak hned zmíní že příště musíme my a proč jsme byli tam a tam a u nich se nezastavili.

Tyhle dvě věci jsou opakované, vleklé a pro mě dost otravné… Týden co týden na talíři něco… Pokud o nápravu mnohokrát a nic z toho

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
714
22.10.21 18:34

Neřeš to, jedním uchem tam, jedním ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4748
22.10.21 18:42

@Modra1 asi tak. Je dospělá, nepředěláš ji. Takových typů babiček je docela dost. Prostě se s tím smířit a nebo ať si to s ji manžel nějak vyřídí, pokud mají dobrý vztahy. Jinak bych to brala jako součást její povahy a dokud to nepřekročí nějakou únosnou mez, tak nemá smysl se v tom rýpat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
22.10.21 18:50

To nezměníš, jediná rada je nebrat si to nijak k srdci a ignorovat to, samozřejmě na její narážky normálně odpovědět jako doteď a dál nic… každá babička má svoji úchylku, některá větší některá menší, ale ještě nikdy nic jinýho, než si toho nevšímat mi nezabralo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1130
22.10.21 18:53

Ma odpoved by byla. Budu si jezdit kam chci a kdy chci. (Nebo budeme). A at si to zapíše do notýsku. Nic vic nic míň.
(A udelala bych to stejne i u sve rodiny, kdyby mi toto nekdo vycital).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18809
22.10.21 19:09

No vyfasovala si tchyni model svéráz.

Primárně chceš hledat balanc mezi hlídáním si vlastních hranic a udržováním přijatelných vztahů. Jestli vzládáte vzájemný respekt, tak bych do toho moc nedloubala, jen se soustředila na ošetření vlastního zenu, aby si vrtochy matky tvého muže prostě přecházela.

Její útoky je potřeba nebrat si osobně, nevracet útok, ale nechat to promáchnout nenásilím.

mrkni sem https://www.kosmas.cz/…ace-v-praxi/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5363
22.10.21 19:22

Tak notýsek je velmi vtipný, to jsem ještě nikdy neslyšela. :mrgreen:
Jako aby někdo kontroloval, jak často a kde jseme jako rodina? Jak takové informace získá? Ne to bych teda určitě poslouchat nechtěla. Ale já nejsem hodná snacha, tudíž nebudu psát nic dál. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1954
22.10.21 20:00

Notýsek je síla. Ale moje tchýně to má podobně. Jednou mi řekla, že nechápe, proč jedu k našim, když mají jiných dětí dost :pocitac:. Jela jsem tam po dvou měsících, zatímco s ní jsme byli na chalupě v létě každý víkend a jí se zdálo, že nás málo vídá :roll: Ale co s tím neporadím, já jsem střádací typ, dusím v sobě vztek a čas od času bouchnu jako sopka. :oops: To bych ti neradila. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.21 20:17

Já bych ji asi poslala do temných míst :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10523
22.10.21 20:59

At to s ni resi jeji syn. U nas plati, zekazdy si kroti svou cast rodiny. Zlate pravidlo, zlate! :lol: I kdyz obcas na manzelovi vidim tendence, ze by se z navstevy tchyne nejradeji odplizil. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
22.10.21 22:23

Nene :D :D :D jeji chovani neni normalni a tak bych k ni i pristupovala. Nebrat si nic osobne, nebrat ji moc vazne, at si rika a dela co chce. Zapracovat na sobe, aby se te jeji chovani nedotykalo. Ber to z te lepsi stránky- z teto situace se muzes i neco naucit :palec: drzim palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10296
22.10.21 22:42
@biancaa píše:
Nene :D :D :D jeji chovani neni normalni a tak bych k ni i pristupovala. Nebrat si nic osobne, nebrat ji moc vazne, at si rika a dela co chce. Zapracovat na sobe, aby se te jeji chovani nedotykalo. Ber to z te lepsi stránky- z teto situace se muzes i neco naucit :palec: drzim palce :hug:

Asi tak… Moc normální není, je trochu vyšinutá. Nezvala bych jí na kafe, když bych měla horečku a celou noc nespala. A její kecy pouštěla druhým uchem ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10523
22.10.21 22:44

@AnastazieB Myslis, ze ji na to kafe zvala?  :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 23:04

Nema smysl cokoli resit, zvlast, jestli dela, ze neslysi…proste at si klidne dal carkuje, na Vanoce ji muzete koupit treba specialni notes, tuzku a strouhatko, predvyplnit tam jmena do tabulek, at ma usetrenou praci…nase tchyne si taky vedla podobny seznam(teda nejspis v hlave, notes jsme nezaznamenali…kdyz se narodilo 1.dite,tak pocitala, kolik dnu jsme byli u mych rodicu a kolik dni teda musime byt u nich, uz ji nezajimalo, ze k nam jezdi na 4-5 dnu co 3tydny a mi rodice nemohou, nebot jeden je chory a druhy pracuje…btw tchyne je nezamestnana, to je strasne, tchyne, co se nudi)…jeste i pred porodem jsem byla od zacatku na nemocenske, takze k nam tchani jezdili pravidelne na prodlouzeny vikend kazdy mesic, mama za mnou byla cca 2krat, otec ne, protoze je chory…a kdyz jsem dostala jen jednu jedinou propustku na vikend, logicky jsme jeli k nasim a tchyne nam to strasne vycetla, ze jsme je nenavstivili(fakticky jsme jeli na svatbu a z ni pak k nasim, no a tchyne furt, ze jsou blizko te svatby a muzem zajit na kafe atd, ale to bysme nestihli zase me rodice)…opravdu nema smysl cokoli vysvetlovat, hluchonovi je to jako hazet hrach na stenu, tito lide maji svuj svet a svoji pravdu a na ostatni nehledi. Pokud nenarusuje tve hranice, neresit, pokud ano, razne se vymezit(bez servitek a omluv),jestli si pred lidmi stezuje, ze by rada hlidala a vy nedovolite, tak se hned brante(napr.proc jste nam nepohlidala, kdyz jsem mela teplotu?…klidne resit pred temi verejnosti, pokud ona sama zacne toto mluvit pred verejnosti)

• Citovat
  • Nahlásit
955
22.10.21 23:21

No mně to vaše domlouvání přijde zvláštní, zkoušely jste se už domluvit na konkrétním termínu, kdy malou pohlídá? Z příspěvku tam je jenom zmínka, žes to potřebovala hned, a to ona nechtěla (což zase ale chápu, já bych to taky chtěla vědět předem.) Já bych třeba využila i tu nabídku za tři dny… Takže když jí řekneš, že jí třeba na nějaký víkend zavezeš dítě, tak se na to tváří jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat