Nezaujatý pohled - oznámil, že tu změnu teď nezvládne.

Anonymní
7.1.20 10:23

nezaujaty pohled?

Dobrý den, ráda bych znala necí nezaujatý pohled na vec. Teda na celou situaci, zkusím ji nejak ve skratce popsat. Mám přítele, jsme spolu cca rok a půl. Já mám syna z předchozího manželství, který pujde od září do školy. Žijeme momentálně v jeho městě, kde mame oba praci. O začátku vztahu ale ví, že se chci vratit do sveho rodneho mesta. Ale nebylo to ultimatum, postupne na to přistoupil s tím, že prodá svůj byt a společne koupíme v mem meste společný (investice pul na pul). Jenže přišel čas, kdy je potřeba to kvuli škole řešit, do toho nejaké neshody, ale nic zásadního a on mi oznámil, že tu změnu ted nezvladne. a já ted řeším, co dal…
Můžeme zustat, kde jsme, kde mame momentalne jistotu práce, což ale pro me není rozhodující. Počítala jsem celou dobu s variantou stehovani. Mám doma rodinu, která pomůže s hlídáním (plánujeme i mimčo), tady nemám nikoho. Chtela jsem začít budovat od začátku neco společného. Tady, kde jsme, je on celý život, takže tu má své zajeté a já mám strach, že do toho tak uplně nezapadnu. Další vec je, že me nepřijmula jeho rodina, ale o tom psat nechci. Nechci se rozhodovat sobecky a jíz za nečím, co bude po mém. Ale vetšinu doby, co jsme spolu, jsme tímto smerem smerovali a on me ted postavil pred hotovou vec, ze stehovani neda. Takže prehodil rozhodnutí na me a jeste ve chvili, kdy na to není moc casu. Pak je tu jeste varianta počkat treba jeste rok dva, zkusit žít tady, ale to jsem zase nechtela kvůli škole. Měnit treba po roce dvou synovi školu? Jak se na toto díváte?
Vztah jako takový máme hezký. Jsou tam určité třecí plochy, ale umíme na nich pracovat. Miluju ho a vím, že i on me. Na druhou stranu oba mame jiz neco za sebou a nechceme ani jeden delat zivotni rozhodnutí jen na základe - milujeme se.
Takže co ted? Snad jsem nenapsala uplně zmatene a nekdo treba napíše nejaký konstruktivní pohled.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

4
7.1.20 10:40

Otazka je, co znamena to, „ze to ted neda“… jako proc? Co je jeho duvod? To by asi nebylo od veci zjistit. Prijde mi to dost zasadni:wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57003
7.1.20 10:41

No, těžko nezaujatý, když nemáme jeho pohled.
Pro mě by to byla zrada, pokud by mi nedal pádné zdůvodnění změny jeho rozhodnutí.
Takže bych se velmi obávala s ním pořídit si dítě. Pro mě by to spíš byl kalkul, vychcánek
Jinak je to spíš pro tebe o zvážení plusů a mínusů s ním být, zůstat v jeho městě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.20 10:42

@Aksuna důvod je prace, prodaní bytu - muselo by se to řešit co nejrychleji, zázemí, které má ve svém meste (kamaradi, koníčky) a strach, že nám to nevyjde a on se nebude mít kam vratit.

• Nahlásit
  • Citovat
3553
7.1.20 10:43

No a jak je to daleko do toho jiného města. Kdyby jsi se odstěhovala sama na dojíždění. Stejně nežijete spolu. Nebo žijete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57003
7.1.20 10:44
@Anonymní píše:
@Aksuna důvod je prace, prodaní bytu - muselo by se to řešit co nejrychleji, zázemí, které má ve svém meste (kamaradi, koníčky) a strach, že nám to nevyjde a on se nebude mít kam vratit.

A co z toho se změnilo od doby, co jste se dohodli, že se odstěhujete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
7.1.20 10:46
@Anonymní píše:
Dobrý den, ráda bych znala necí nezaujatý pohled na vec. Teda na celou situaci, zkusím ji nejak ve skratce popsat. Mám přítele, jsme spolu cca rok a půl. Já mám syna z předchozího manželství, který pujde od září do školy. Žijeme momentálně v jeho městě, kde mame oba praci. O začátku vztahu ale ví, že se chci vratit do sveho rodneho mesta. Ale nebylo to ultimatum, postupne na to přistoupil s tím, že prodá svůj byt a společne koupíme v mem meste společný (investice pul na pul). Jenže přišel čas, kdy je potřeba to kvuli škole řešit, do toho nejaké neshody, ale nic zásadního a on mi oznámil, že tu změnu ted nezvladne. a já ted řeším, co dal…
Můžeme zustat, kde jsme, kde mame momentalne jistotu práce, což ale pro me není rozhodující. Počítala jsem celou dobu s variantou stehovani. Mám doma rodinu, která pomůže s hlídáním (plánujeme i mimčo), tady nemám nikoho. Chtela jsem začít budovat od začátku neco společného. Tady, kde jsme, je on celý život, takže tu má své zajeté a já mám strach, že do toho tak uplně nezapadnu. Další vec je, že me nepřijmula jeho rodina, ale o tom psat nechci. Nechci se rozhodovat sobecky a jíz za nečím, co bude po mém. Ale vetšinu doby, co jsme spolu, jsme tímto smerem smerovali a on me ted postavil pred hotovou vec, ze stehovani neda. Takže prehodil rozhodnutí na me a jeste ve chvili, kdy na to není moc casu. Pak je tu jeste varianta počkat treba jeste rok dva, zkusit žít tady, ale to jsem zase nechtela kvůli škole. Měnit treba po roce dvou synovi školu? Jak se na toto díváte?
Vztah jako takový máme hezký. Jsou tam určité třecí plochy, ale umíme na nich pracovat. Miluju ho a vím, že i on me. Na druhou stranu oba mame jiz neco za sebou a nechceme ani jeden delat zivotni rozhodnutí jen na základe - milujeme se.
Takže co ted? Snad jsem nenapsala uplně zmatene a nekdo treba napíše nejaký konstruktivní pohled.

Těžké, to že to nedá, znamená, že si není se vztahem až tak jistý..takže jedině komunikovat s ním a rozhodnout se..obávám se, že se postěhuješ, buďto sama nebo bez něj..neprodlužovala bych to tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.20 10:46

@Lama Lama jeho důvody jsem popsala níže… snažila jsem se popsat situaci z obou stran. Pro me je to taky na jednu stranu kalkul, že proste zvolí pro sebe tu jednodušší variantu. Na druhou stranu chápu jeho obavy. Varianta zustat v jeho meste je pro nas oba momentalne jednodušší, ale nechci se rozhodovat jen na základe toho, že ted aktuálně je to snadnejší cesta. Kazda zmena proste přináší nepříjemnosti no…

• Nahlásit
  • Citovat
343
7.1.20 10:47
@Anonymní píše:

Zázemí bych chápala, ale strach, že to nevyjde? Tak buď se milujete a jdete do toho (nikdo přece neví, jak to mezi vámi může dopadnout), nebo má strach a bude raději sám. Bydlení chcete kupovat napůl, tak byste na tom byli stejně. Jak daleko se chceš stěhovat? Nebylo by řešením bydlení někde napůl cesty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57003
7.1.20 10:50
@Anonymní píše:
@Lama Lama jeho důvody jsem popsala níže… snažila jsem se popsat situaci z obou stran. Pro me je to taky na jednu stranu kalkul, že proste zvolí pro sebe tu jednodušší variantu. Na druhou stranu chápu jeho obavy. Varianta zustat v jeho meste je pro nas oba momentalne jednodušší, ale nechci se rozhodovat jen na základe toho, že ted aktuálně je to snadnejší cesta. Kazda zmena proste přináší nepříjemnosti no…

ale o to nejde, to je zcela v pořádku, já jsem taky řekla, že se stěhovat nebudu. Ale jde o tu otevřenost v jendání. Kdyby to řekl na začátku, že se stěhovat nebude, tak co?
Změšnilo se něco od té doby? Ne. Jen prostě tenkrát hojdal, sliboval, aby měl klid, a odsouval rozhodnutí. Prostě podraz, kalkul, vychcánek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
7.1.20 10:51

S ohledem na syna bude nejlepší stěhování před začátkem školy. My jsme se stěhovali, když syn skončil třetí třídu a měl pak problém se začlenit do zajetého kolektivu.
A já osobně bych šla za rodinou. Tu variantu počkat rok, dva navrhl kdo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
7.1.20 10:51
@Lama Lama píše:
A co z toho se změnilo od doby, co jste se dohodli, že se odstěhujete?

Moje rec… to prece vedel od zacatku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26890
7.1.20 10:52

Ahoj,
chápu obě strany. Je to vskutku složitá situace. :think:

Jako nezaujatý člověk v tom hledám praktickou stránku věci.

Určitě je výhodné pro něj - nestěhovat se. Jednak má svůj vlastní byt, zajeté okolí, přátele, rodinu. Z jeho pohledu nevidím jediný důvod něco měnit. Z jeho strany by šlo pouze a jen o to vyhovět tobě, ovšem na úkor jeho zvyků a majetku. Chápu, že z toho má obavy :think:

Tvé důvody ke stěhování také chápu. Jednak bys konečně přišla k nějaké materiální jistotě (polovina bytu), stýská se ti po rodině. Chcete druhé, tvá rodina by pomohla s péčí (i když osobně si myslím, že toto lidé přehánějí - o své děti se snad dokážeš postarat sama :roll:, k tomu nepotřebuješ maminku, jde jen o tvé pohodlí - ale… dovedu to pochopit)

Co se týče případné pozdější změny školy dítěte… hele nadšený by nebyl, to je jasné a byl by to pro něj stres… ale zvládi to jiní, zvládl by to taky :nevim: Na druhou stranu si říkám - proč se chceš stěhovat? Co ti tady tak moc nevyhovuje?

Oba máte práci, syn bude zvyklý na školu, pořídíte si třeba to druhé… v čem je problém?

Zvaž, jestli je ten tvůj osobní problém tak moc důležitý, že stojí za to změnit a ovlivnit život celé rodiny abys byla blíž ke své mamince :think: :nevim:

Co se týče materiální stránky věci… šetři si, spoř. Jako bys platila hypotéku. Pokud dojde někdy na lámání chleba tak ať si můžeš něco pořídit. Abys měla prostě našetřeno na základ, který po tobě banka určitě bude chtít. Takto bych to asi řešila já.

Citově chápu, že se ti stýská, přítelova rodina tě moc nebere… ale… tvoje rodina je syn a přítel - stojí to za to? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.20 10:52

@Leviatan díky, ale toto není varianta, je to cca 70km. Určite nechceme ani jeden vztah na dalku, navíc jsme mluvili o rodine.
@Lama Lama asi to na nej dolehlo s tím, že se to přiblížilo, dostal strach. A dal určite nejake neshody ve vztahu. Ale da se mluvit spíš o bezných, provozních nesouladech, na kterých pracujeme. Ale človeka to samozrejme vzhledem k tíze rozhodnutí nahlodává. @lilith1 díky za názor. Ano vztahem si nená 100% jistý, ale to mi prijde vzhledem k životním rozhodnutím docela logické. Asi by me spíš zaráželo, kdyby to bylo naopak a bez pochybností šel do takového kroku.

• Nahlásit
  • Citovat
4
7.1.20 10:54

Jako chapu, laska je laska, ale pro tebe jako mamu je urcite na prvnim miste syn a vse pro jeho dobro.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama