Nespolehlivý partner

Anonymní
7.1.20 01:17

Nespolehlivý partner

Ahoj holky, potřebuju poradit. Mám přítele, jsme spolu skoro rok a strašně jsme si ve všem sedli. Bohužel má ale taky dost vad a jelikož se začínáme bavit o manželství a o dětech (samozřejmě zatím do budoucna), docela mě jeho charakterové vady děsí.

1. Je hodně nespolehlivý - například mu dělá strašný problém odhadnout čas, takže chodí neustále pozdě, pak často ztrácí osobní věci (za dobu, co jsme spolu 3× peněženka, naposled se naštěstí našla), je roztržitý, takže například měl uvařit brambory a zapomněl na ně, takže se vypařila voda a začalo to skoro hořet. V tomto mám pocit, že nad ním musím neustále stát a něco mu vysvětlovat. (Napsala jsem jen pár věcí, ale týdně jsou to třeba 3 šílenosti, co musíme řešit).
  1. Má špatnou finanční gramotnost. Je zvyklý hodně utrácet a půjčovat si a půl roku mi trvalo mu vysvětlit, proč je špatně být na účtě neustále v mínusu nebo na nule, protože on žil doposud stylem - nakupuju na kreditku a pak to splácím (každý mesíc dluh okolo 20 tis), nemluvě o tom, že dluží i své mámě přes 50 tis (i když některé věci, na které si půjčil opravdu potřeboval, přijde mi normální a slušné splácet matce aspoň po malých částkách). Už to nedělá, nebo to aspoň tvrdí, ale pořád si nemyslí, že je to špatně.
  1. Poslední věc je, že má práci a rozjíždí podnikání na několika frontách, takže pendluje mezi několika městama a pohybuje se mezi velkou spoustou lidí. Týdně se může setkat třeba s 50 novýma lidma. Což mě trochu děsí kvůli jeho minulosti, protože i když věřím, že by mě nepodvedl, budu mít neustále blbej pocit, že je s nějakou hezkou ženou na kafi (což chodí, v rámci práce, to se mi teď nechce vysvětlovat). Věřím mu a přijde mi normální jít třeba s kolegyní na kafčo nebo na oběd v pracovní době, nejsem žádná extra žárlivka, ale myslím, že do budoucna by mi to jeho cestování a požadavek, že chce být 2 dny v týdnu na cestách, mohlo vadit :/

Je hodně inteligentní, takže spousta z těch vad je způsobena tím, že si žije v té své uzavřené bublince a o něčem si přemýšlí a na praxi už nezbývá čas a prostor. :roll:

Co radíte? Po dlouhé době chlap, kterej za to fakt stojí, ale tohle jsou podle mě věci, který kdyby nezměnil, tak mě budou trápit. Leda bych udělala velkej ústupek. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
877
7.1.20 02:56

S jedničkou asi nic neudělá, to je v povaze. Dvojka je asi největší problém. Trojka je hlavně Tvůj problém - nevěříš mu, přitom podvést Tě může s jednou jedinou ženou, kterou potká.

Pokud bliká kontrolka a máš potřebu zakládat diskuzi, tak to nejspíše nebude vhodný partner na založení rodiny.

Píšeš že za to fakt stojí, co konkrétně je to ONO neodolatelné na něm?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
838
7.1.20 04:05
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potřebuju poradit. Mám přítele, jsme spolu skoro rok a strašně jsme si ve všem sedli. Bohužel má ale taky dost vad a jelikož se začínáme bavit o manželství a o dětech (samozřejmě zatím do budoucna), docela mě jeho charakterové vady děsí.
  1. Je hodně nespolehlivý - například mu dělá strašný problém odhadnout čas, takže chodí neustále pozdě, pak často ztrácí osobní věci (za dobu, co jsme spolu 3× peněženka, naposled se naštěstí našla), je roztržitý, takže například měl uvařit brambory a zapomněl na ně, takže se vypařila voda a začalo to skoro hořet. V tomto mám pocit, že nad ním musím neustále stát a něco mu vysvětlovat. (Napsala jsem jen pár věcí, ale týdně jsou to třeba 3 šílenosti, co musíme řešit).
  1. Má špatnou finanční gramotnost. Je zvyklý hodně utrácet a půjčovat si a půl roku mi trvalo mu vysvětlit, proč je špatně být na účtě neustále v mínusu nebo na nule, protože on žil doposud stylem - nakupuju na kreditku a pak to splácím (každý mesíc dluh okolo 20 tis), nemluvě o tom, že dluží i své mámě přes 50 tis (i když některé věci, na které si půjčil opravdu potřeboval, přijde mi normální a slušné splácet matce aspoň po malých částkách). Už to nedělá, nebo to aspoň tvrdí, ale pořád si nemyslí, že je to špatně.
  1. Poslední věc je, že má práci a rozjíždí podnikání na několika frontách, takže pendluje mezi několika městama a pohybuje se mezi velkou spoustou lidí. Týdně se může setkat třeba s 50 novýma lidma. Což mě trochu děsí kvůli jeho minulosti, protože i když věřím, že by mě nepodvedl, budu mít neustále blbej pocit, že je s nějakou hezkou ženou na kafi (což chodí, v rámci práce, to se mi teď nechce vysvětlovat). Věřím mu a přijde mi normální jít třeba s kolegyní na kafčo nebo na oběd v pracovní době, nejsem žádná extra žárlivka, ale myslím, že do budoucna by mi to jeho cestování a požadavek, že chce být 2 dny v týdnu na cestách, mohlo vadit :/

Je hodně inteligentní, takže spousta z těch vad je způsobena tím, že si žije v té své uzavřené bublince a o něčem si přemýšlí a na praxi už nezbývá čas a prostor. :roll:

Co radíte? Po dlouhé době chlap, kterej za to fakt stojí, ale tohle jsou podle mě věci, který kdyby nezměnil, tak mě budou trápit. Leda bych udělala velkej ústupek. :nevim:

Mě by už stačil bod číslo jedna a dva, abych mu zamávala. A které jsou ty jeho dobré vlastnosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
7.1.20 04:43

A mne to tak hrozné nepřijde. Pracovat na tom, tolerance…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2811
7.1.20 06:58

Ja ti nevim..ja bych asi nechtela nekoho, koho musim neustale hlidat jako male decko (jestli neztratil penezenku, nepodpalil byt, nenabral si pujcky), mne by takovy muz neimponoval. Ale ja celkove nemam takovy ten zensky zachranitelsky syndrom, ze si najdu nejakyho trolta a pak se ho snazim zachranovat a predelavat. Moje matka ho ma a reknu ti to takhle, zezacatku v plne zamilovanosti je to fajn, ale po par letech az je ruzovej oblacek v tahu, tak je z toho vecnyho hlidkovani a zachranovani totalne vycerpana. Takze ty musis vedet, jak moc te bavi nekomu delat andelicka policajta :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7240
7.1.20 07:39

Můj současný manžel byl v začátcích vztahu slabý odvar toho tvého, až na bod tři, v tom jsem nikdy neměla problém. Naštěstí časem se trochu „převychoval“ a zmoudřel, protože, přesně jak píše @Ernais, je to po čase docela únavné, myslet furt za dva a dlouhodobě bych to nedala. Já jsem to ze začátku prostě riskla a vyšlo to, ale jak říkám, nebylo to až tak hrozné jako u tebe a zlepšilo se to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
849
7.1.20 07:44

Tak jestli mu je 20-30, tak se s tím asi dá něco dělat ( tedy s bodem 2, bod jedna asi nikdy moc nezměníš ), ale jestli to je 35-40 a víc, tak potěš koště. Já bych to nedala. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6370
7.1.20 08:25

S někým takovým bych nebyla. Nemíním být matkou cizího dospělého dítěte, potřebuji mít vedle sebe muže, na kterého se mohu plně spolehnout. A takového i mám ;) Už kvůli bodu č. 1 by u mne neprošel sítem pro založení rodiny. Bod č. 2 je děs. S tím budeš mít problémy už teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1186
7.1.20 09:44

Z těch tvých tří bodů by mi vadil pouze bod číslo dvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7569
7.1.20 09:51

No bod 1. a 2. bez důkladného předělání se moc neslučují s rodinným životem. Ale když ti nebude vadit se starat o jedno děcko navíc + mu dělat neustále policajta ohledně peněz. Ale za mě můžu říct, že mít tyto vlastnosti moje partnerka, tak bych to nedal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.20 15:04

Nedala bych být s někým, kdo se chová jako je popsáno v bodě 1 a 2. S rodinným životem to nejde moc dohromady, pokud nejsi schopná a ochotná zastat 100% domácnosti i péče o finance sama.

• Citovat
  • Nahlásit
594
7.1.20 15:09

Jedničku vyřešíš tak, že přijmeš to, že budeš mít vždycky + 1 dítě - hele, takových žen mezi námi chodí…
Dvojku vyřeší společná kasa - ale pokud ti na ní přistoupí a prostě ho nutit nakládat s penězi lépe.
Trojka problém není, to jen ty hledáš problémy, kde nejsou, najdeš si chlapa, který cestuje za prací a je velice společenský a pak máš problém, že ty lidi potkává, hele to je taky na hlavu. Čím víc na něj budeš tlačit, tím spíš ti zahne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Amnestovaný_vdovec
7.1.20 15:31
@Anonymní píše:

Co radíte? Po dlouhé době chlap, kterej za to fakt stojí, ale tohle jsou podle mě věci, který kdyby nezměnil, tak mě budou trápit. Leda bych udělala velkej ústupek. :nevim:

A co jako chceš odsud získat za rady? Krom toho od lidí, kteří Tě vůbec neznají? Prostě to může dopadnout dobře, nebo taky špatně, ale jak, to nikdo neví, protože nikdo nejsme věštec…
Ale sama si řekni, jestli chceš Pepíka, který bude chodit každý den do práce, z práce rovnou domů, tam si otevře pivo a budeš čumět na fotbal, nebo jestli chceš někoho, s kým nemáš žádnou jistotu, ale zase to žije. A sama musíš vědět, co vlastně od života chceš a co v něm dáš - ale rozhodně se do ničeho nenuť a nevěř tomu, že se on změní - prostě to tak přijmeš se vším, nebo vůbec… 8)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat