Nezletilý se chce odstěhovat

GregoryViolet
20.4.17 12:22

Nezletilý se chce odstěhovat

Ahoj maminky! Mám syna, kterému bude za pár měsíců 18 a je gay, ale to je vedlejší. Je svědomitý, hodný a cílevědomý, ví co od života chce a nikdy s ním nebyl sebemenší problém, snad krom toho že je trošku odtažitý k ostatním lidem, ale každý jsme nějaký a on je tak spokojený. Rok zpátky si našel přítele, studenta psychologie na vysoké (slušný kluk, nepije, nekouří, podobné zájmy jako má syn) jsou spolu doteď. Syn studuje na střední a je ve druháku, jeho přítel bydlí s rodiči přes půl republiky a zrovna když byl jeho přítel na víkend u nás, vznesli svoje přání- syn se k příteli chce nastěhovat. Rodiče přítele počítají s tím, že budou mého syna živit a podporovat ve studiu (jsou finančně dobře zajištění) a s tím vším, já s nimi mluvila jen přes Skype a webkameru a to jen jednou…nevím. Jsou moc milí, důvěryhodní a tohle všechno, mého syna milují jako by byl jejich…syn má do 18ti tři měsíce a má tam i školu na kterou přestoupil. Dovolily byste? Já bych do toho šla…už protože nikomu z těch lidí není synovo vzdělání lhostejné a tak mu nedovolí něco flákat, i když on není ten typ. Než mu ale něco řeknu, ráda bych znala vase názory. :nevim:

• Citovat
  • Upravit

Reakce:

69689
20.4.17 12:25

@GregoryViolet Ano, dovolila, už jen protože za 3 měsíce tvé svolení potřebovat nebude, tak nemá smysl kazit vztahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
GregoryViolet
20.4.17 12:27

@j.a.n.i1 Taky bych řekla, je jedno jestli půjde teď nebo za 3 měsíce a vztah máme dobrý, tak proč to hrotit. :)

• Citovat
  • Upravit
27109
20.4.17 12:28

Jo, dovolila bych mu to. Když mu to zakážeš, za tři měsíce ti stejně zdrhne a ještě na tebe může být naštvaný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 12:29

Jaký je problém s vyčkáním ty tři měsíce, aby z toho nebyly opletačky se sociálkou? To by syn teď, dva měsíce před koncem pololetí, přerušoval školu a začínal na jiné přes půl republiky? Není ze všech stran lepší normálně počkat ty tři měsíce, ať syn začne na nové škole až další ročník a nepřestupuje v půlce jednoho pololetí? Plus ještě čas na zvážení všech okolností, zařízení stěhování, vyřízení nové školy atd.

Jen můj názor: nedopustila bych, aby někdo cizí živil mé dítě na střední škole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2249
20.4.17 12:30

@GregoryViolet Ano, dovolila. Mám podobnou zkušenost v rodině. Vše klapalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 12:31

@GregoryViolet rozhodnutí je jen na tobě ;) asi bych ho taky pustila nemám ráda když rodiče svým dětem brání v tom aby byli šťastní jediné co by mi asi vadilo že je to přez půl republiky a že jsi s rodiči mluvila jen jednou asi bych je chtěla poznat víc a osobně přez Skype dokáže být milý a hodný úplně kdokoliv ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26518
20.4.17 12:33

@GregoryViolet JEdna divná věc. Ty počítáš, že tvoje dítě na střední škole budou živit cizí lidé 8o 8o 8o 8o 8o 8o
POkud ano, tak to zavání tím, že se ho chceš zbavit.

Jinak bych určitě jela na ten druhý konec republiky se s tou rodinou seznámit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1202

Ano svolila, ale nepřipustila, aby, ač finančně velmi dobře zajištěný, živil mého syna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

@SlečnaDahlia jaké problémy se sociálkou?
Syn se přestěhuje a trvalý pobyt změní až mu bude 18 let taky jsem to tak těšila když jsem se těhotná stěhovala k příteli ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
537
20.4.17 12:35

Odstehovat bych pustila. Ale zivit cizi rodinou ne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
537
20.4.17 12:36

Muj manzel odesel od rodicu v 16 a problemy se socialkou nemeli..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 12:38

Ahojky, já bych mu taky nebránila, ale zase si říkám, to nemůže vydržet ty tři měsíce? Kvůli škole hlavně…Jo a taky bych samozřejmě nechtěla, aby ho cizí rodila živila, seznámila bych se s ní a domluvila bych se na částce, kterou bych jim posílala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
248
20.4.17 12:40

Líbí se mi, že syna podporujete, stejně jako jeho vztah. Akorát bych se obávala, aby syn nezačal chodit na školu někde jinde a nemusel se stěhovat zpět, kdyby mu vztah nevyšel. A jak už bylo řečeno, nenechala bych rodiče jeho přítele, aby ho živili. Tím by mohla vzniknout jakási závislost/vděk z Vaší strany nebo ze strany syna a to by nebylo dobře. Přeju synovi, aby mu nadějný vztah vyšel :dance: Pro gaye není jednoduché najít životního partnera. No to ani pro heterosexuály :-) Proto bych syna podporovala v jeho štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Leni5
20.4.17 12:41

Nedovolila. Dokud nedokončí studium, má být doma. Obzvlášť u tak rizikové skupiny jako jsou gayové bych si to fakt nelajzla, váš syn může něco za ty 3 měsíce nezletilosti udělat, třeba nějak zablbnout a problémy jsou na světě.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama