Jaké magnesium?

52
10.8.13 11:13

Nezname magnesium

Ahoj holky beru magnesium lactici protoze mi tvrdne briško. Ted mi ale došly, mame doma magnesium kupovane před tydnem kupoval si je manzel, ale nemam pribalovy letak ani krabičku ale krabičku si pamatuji PRIDAVAM FOTO. :think: :think: MGjsou to kapsle. Myslíte že je jedno jake MG si vezmu.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8836
10.8.13 11:24

Jen v tom balení je míň hořčíku v ML je 500mg na tbl., tady 375 mg a vit. B6 je v pohodě, lépe se bude hořčík vstřebávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6955
10.8.13 11:42
@benjaminek píše:
Jen v tom balení je míň hořčíku v ML je 500mg na tbl., tady 375 mg a vit. B6 je v pohodě, lépe se bude hořčík vstřebávat.

neva je tam akroát mene hořčíku, ale neublíží ti to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
10.8.13 12:03

Příbalové létaky se dají najít i na netu ;)
občas taky něco hledám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20555
10.8.13 12:38

Naopak v tom prvním je méně hořčíku, protože to je sice 500mg (magnesium laktát), ale ionizovaného Mg je 51mg. V tom druhém je 375mg iontů Mg. Záleží potom na dávkování, toho silnějšího stačí 1tbl denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
518
10.8.13 12:41

@renita jo tyhle sem taky brala(ty nalevo) dokonce 4×2 denne ale uz mi dosly a beru uz jen sumivej Magne B6-presne ta fotka vedle. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7662
10.8.13 13:28

Příbalový leták jsem našla tady .
Magne+B6 mi předpsali ve špitále měsíc před porodem. Pokud si dobře vzpomínám, tak jsem si tam ještě pro jistotu volala, protože jsem se v příbalovém letáku dočetla, že v posledním trimestru se B6 brát nemá nebo snad jen v omezeném množství. Zdůvodnění si už nepamatuju, ale nejspíš bylo přesvědčivé, protože jsem MgB6 pak brala ještě tři týdny.
V dávkování bych se řídila podle té příbalové informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1347
28.8.13 20:05

Maminky potřebuji radu. Manžel mi koupil toto maglesium na tvrdnutí bříšla ale v lékárně neřekl že je to pro těhulku a balení neobsahuje příbalovou informaci a ani na netu jsem nenašla zda se s mí v těhu.. nemáte s ním některá zkušenost? Děkuju. :kytka:

: www.drmax.cz/…m-b6-100-tbl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
28.8.13 20:11

@Michaela99 Ahoj, určitě můžeš :) pokud to obsahuje jen ten hořčík a vitamín B6…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1347
28.8.13 20:22

@Luciis173 každá tableta obsahuje : Hořčík 48mg/1tbl. a vitamín B6 5mg/1tbl.

taky jsem nezjistila zda je vhodné to brát večer a kdy je nejlepší to brát..Nechápu že něco prodají bez příbalové informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2899
28.8.13 20:42

To je jedno je to magnesium :-) tam nikde nejsou velké dávky je to vesměs stejné… jde jen o výrobce… někdy je přidávaná B6 ale to ničemu nevadí.. líp se vstřebává to magnesium

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
791
28.8.13 20:50

Taky myslím, že to ničemu nevadí, já beru magnesii lactici, ale na ambulanci v porodnici doporučovali i magne B6, tak to je asi fuk..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
8.2.16 09:54

Také mi došlo magnesium lactici, kde je psáno 0,500 g ovšem laktátu hořčíku, 51mg ionizovatelného hořčíku a nyní musím brát, než koupím opět lactici obyč magnezium, kde je 250mg v jedné tabletě. :nevim: Vůbec nevím jak to poměřit. Zřejmě asi raději brát podle příbaláku max 2 tablety denně? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.16 12:33

Nejlepší je brát přímo chlorid hořečnatý (sůl) a ne žádné přípravky z lékárny, kde jsou v tabletách ještě třeba protispékavé látky apod. Dávkování magnesia je naprosto jednoduché. Prostě postupně navyšovat dávky a až dostaneš průjem, tak je to už moc, takže snížit. V té hořečnaté soli se dá i koupat, což je bezva. Hořčík se ti dostane do těla přes kůži.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
8.2.16 12:53

@hehehe Kamarádka lékárnice mi říkala, že je to jedno, mám vybírat dle ceny a obsahu hořčíku. A brát k tomu B6 (pyridoxin) a v co nejvíce dávkách za den.
Ale nevím nevím, mám teď (myslím na předpis) Magnosolv a z toho mám průjem i při menších dávkách Mg, než u všeho možnýho předtím. Takže myslím, že to se vstřebává asi nějak líp. Nejsem těhotná, beru to na něco jinýho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama