Škodlivost 3D ultrazvuku?

478
9.8.13 17:18

Škodlivost 3D ultrazvuku?

Ahoj, chci poprosit o názor. Moje gyndařka mně tak trochu rozmlouvala 3D ultrazvuk. Říkala, že ultrazvuků v těhotenství zažiji ještě dost a že je třeba je spíše minimalizovat. Od začátku mám trochu problémovější těhotenství. Ale 3D mě láká.. Nebo jsem si říkala, že to alespoň nahradím 3D fotkou z ultrazvuku ve 30 týdnu, ale aby mně potom nebylo líto, že nemám video. Ty z vás co 3D absolvovaly, šly byste do toho znovu? Je to opravdu tak pěkná památka? Pokud by se zde našla nějaká odborná duše (lékařka atd.), tak děkuji také za názor zda jít nebo ne. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29442
9.8.13 17:26

U prvního syna jsme byli, u druhého ne, nějak jsme to nestihli. Nicméně kdyby byla ta možnost, tak ano, klidně to zopakuji. Video máme samozřejmě schované a byl to zážitek hlavně pro chlapa. Mimčo se nám krásně ukázalo celé, včetně různých grimas v obličeji. Nevím, proč bys na něj jít nemohla. Ano, kolikrát je méně UTZ. lépe než více, ale pokud zrovna nemáš UTZ. zbytečně na každé kontrole, jako spousta ženských v dnešní době, tak fakt nevidím důvod, proč nejít. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1038
9.8.13 17:31

Já teda ani u jednoho s dětí na 3D nebyla, ale zase jsem neslyšela od žádného dr. že by to škodilo. Mě spíš už každý UTZ otravoval. měla jsem obě těhotenství rizikové a chodila na kontroly a UTZ často. Kdyby jsem měla bezproblémové těhotenství a nelítala po dr. šla bych :) zase tolikrát za život se to nezažije :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
9.8.13 17:37

Taky „cumim“, ze by to melo skodit. zrovna vcera mi delali diagnosticky 3D, byly to chvilky, kdy prepinali do 3D, ale bylo to fajn videt mimco zas jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
478
9.8.13 17:43

Děkuji za názory. No právě mně doktorka říkala, že jsem těch utz měla hodně (byla jsem v nemocnici kvůli krvácení, takže pár utz navíc) a na každé kontrole mně ho taky dělá, ale schválně vždy jenom chviličku.. Tak nevím. Na druhou stranu vím, že když tam nepůjdu, tak mě to bude potom hrozně mrzet :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2907
9.8.13 17:50

A ultrazvuk je škodlivý? To slyším prvně :think: Jinak my byli na 4D v Gennetu video super, fotky taky. Šla bych znovu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
9.8.13 17:59

.

Příspěvek upraven 03.02.14 v 18:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24136
9.8.13 18:18

Ja teda mela 3/4D kazdou kontrolu na gynde a dite mam normalni :mrgreen: je to prece normalni utz, jen se prepne obraz :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
9.8.13 18:21

@tamata
tak 3D se vtesinou plati, ne? tak tam bych z setreni neobvinovala. ale jinak to moc nechapu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
9.8.13 18:24

.

Příspěvek upraven 03.02.14 v 18:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Ivy
9.8.13 18:25

O škodlivosti ultrazvuku se mnoho naspekulovalo a nic faktického neprokázalo stran dopadu na plod. Uklidním tě - měla jsem za jedno těhotenství asi 27 ultrazvuků u x-doktorů. Nikdo množství opravdu neřešil.

• Nahlásit
  • Citovat
29170
9.8.13 18:41

@LauJak 3D není rozhodně škodlivější než obyčejný…pokud se budeme bavit v těchto pojmech.

3D je pouze PC softwarem upravený obyčejný 2D uzv tak, aby to tam uměle přihodilo 3. rozměr-hloubku (resp. 4. rozměr, čas) a upraví to barvy, ale stále je to tentýž ultrazvuk, stejné vlny, stejná sonda, stejný přístroj. Vše „podstatné“ se odehraje uvnitř počítače, takže tam nehrozí nic.

jediná věc, která byla kdy prokázána v souvislosti s ultrazvukem, bylo lehké zahřívání tkání Dopplerovským ultrazvukem (což je mj. i slavný Angelsounds, schválený pro domácí použití), takže se moc nedoporučuje zlobit s ním embrya v opravdu časné fázi těhotenství (a lékaři to běžně opravdu nedělají). Naopak kolem 20.tt je už nenahraditelný pro svou diagnostickou hodnotu ve stanovování srdečních vad, je to jen chvilička stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
9.8.13 18:46

Byli jsme s malou, byl to uzasny zazitek a ted se chystame zase. Ja bych se nebala. Je to nezapomenutelny zazitek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2492
9.8.13 18:53

Já jsem teda v těhotenství měla nevimkolik UTZ, i jsem četla nějaké komentáře v ANJ poté, co mě taky někdo někde postrašil dotazem, že tak často (ale byla to hlavně genetika, pak co chvíli i UTZ u Dr). Dítě mám zdravé a od žádného z Dr jsem neslyšela, že by to škodilo. Ty anglické studie poukazovaly na to, že se to zkoumalo a nic vyjímečného v souvislosti s UTZ nebylo prokázáno u mnohačetných UTZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
9.8.13 18:58

Můj švagr je gynekolog. Ze ségrou čekali vymodlene dítě po x nezdarech a ivf a 3d si dělali každý týden. Mají teď už 3 letou kocandu, krásnou, zdravou a zvidavou. Do roka se jim tam přidala ještě jedna holčička, sestra říkala dar od boha :-) taky pořád pozorovali, taky naprosto v pořádku. Já byla s dcerou u něho na 3d taky asi pětkrát a nemuzu si stěžovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama