Nezničitelní moly!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1974 příspěvků 2 inzeráty 21.10.18 12:55
Nezničitelní moly!

Mame doma ve spajzu neznicitelny moly :cert: Uz jsem asi pred deseti dny vsechny police vyhazela, vsechno omyla savem, vyhazela vsechno podezrele rovnou do popelnice, nastrazila jsem pasti na moly z DM a jsou tady porad :cert: Par dni to bylo lepsi, ale ty pasticky uz jsou zase plne a kazdy den jich jeste tak pet zabiju :pocitac: Uz jsem bezradna. Mate nekdo typ jak se jich zbavit definitivně?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Anna85
Kecalka 340 příspěvků 21.10.18 13:09

Bojuju s nima uz dva roky, na mesic dva zmizi a pak se zase nekde objeví. Nekonečný pribeh :zed:

histep
Závislačka 3434 příspěvků 21.10.18 13:11

Vybourat i ty regaly/police. Resila jsem to pred nekolika mesici, nakonec byli zalezli (a zakuklene larvy) ve sparach mezi drevem regalu. Prinesla jsem si je z obchodu v susenem ovoci :zed:

Elishka1
Závislačka 2725 příspěvků 21.10.18 13:22

nebydlite v bytovce? můžou létat i od sousedu

NInaL.
Kecalka 116 příspěvků 21.10.18 13:26

Nesnáším moly :( je to boj s nima. Můzou být někde zalezlí, ale dost mozná si je pravidelně nosíš z obchodu na nějakém výrobku, na obalu mouky nebo tak. Já vše presypávám po prinesení z obchodu do plastových doz z ikea a nebo do zavarovacek (tech se sroubovacim uzaverem). Co takto nepresypam, napadnou, tim si muzu byt jista. Pritom vse maa perfektne uklizene, kuchyn je nova dva roky, bydlime v novostavbe. Mivam moly ve vysouvacim supliku, kde mam potraviny, neni to zadna spajzka, kde by mohli byt zalezli za nejakym drevem nebo tak. Jednou jsem je nasla v kulickach jalovce… jsou to odolna zviratka. Kupuju levnou mouku znacky Clever a podle me byvaji na jejim obalu. Hned ho vyhazuju, ale asi staci jeden mol a rozmnozi se :(. Vsak byla i kauza, ze regal s nejakyma tortilama nebo s cim v Albertu byl nema uplne zamoreny. Podle me ty velke sklady a obchody nemaji sanci to uhlidat.

Kattynka000
Závislačka 3019 příspěvků 21.10.18 13:27

Já s nimi bojovala rok.. Pomohlo až vyhodit všechny suroviny že spajzky, od mouky až po pudinky, které byly zavrene, v kuchyni jsem měla takovou tu mřížku, která vedla k sousedům, vystrikala jsem i tu, odtahla kuchyňskou linku, vystrikala to i za ní a osetrila dřevo ve spajzce

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1974 příspěvků 2 inzeráty 21.10.18 13:34

@Elishka1 bydlime v bytovce :think:

@NInaL. Mouku bereme ve velkych pytlich rovnou ze mlyna. V kuchyni ty pytle vubec nemam, jenom si vždycky odsypu do zaviraci dozy… Tam se mi ale zda, ze nejsou :think: My taky bydlime v novostavbe sotva rok, vsechno fungl nove, porad uklizim a mezitim hejno hmyzu jak nekde v chlivku :pocitac: Predtim jsme bydleli x let v prastarym baraku s letitou kuchyni a mola jsem v zivote nevidela :nevim:

Taciras
Extra třída :D 11067 příspěvků 21.10.18 13:35

Když jsem kdysi dávno šla bydlet do starého bytu po babičce, moli byli nejen původní (v bytě už domácí), ale i po zbavení se těchto tam neustále nalétávalo něco světlíkem z jiných bytů. Myslela jsem, že se jich fakt nezbavím. Pak přišel podzim a já v nostalgii vzpomínající na dětství, kdy jsem měla lavor plný kaštanů, rozhodla jsem se to zopakovat a začala domů nosit kaštany. Od té doby pokoj, neukázal se jediný mol. Oni ty kaštany totiž nemusí. Od té doby Vždycky na pozdim nasbírám misku kaštanů a nechám ve špajzce. Pokoj je až do jara/začátku léta, když už ty kaštany vyhodím, protože už jsou zpravidla celkem nevábné. Občas nějakého mola objevím během léta, vyhodím zasažené potraviny a do září překlepu, v září nasbírám kaštany a je pokoj.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1974 příspěvků 2 inzeráty 21.10.18 13:39

@Taciras bezva napad, zkusim se po kastanech hned nekde podívat..

Eulalia
Stálice 94 příspěvků 21.10.18 13:42

https://www.gardenservis-zajicova.cz/…g-dymovnice/ mne zabralo jedine tady to. Poradila mi pani v bauhausu. Pouzila som pred tym x pripravkov, povyhadzovala a vyumyvala kuchynu, ale jedine toto zabralo

rodinka4
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 21.10.18 13:45

Mne este niekto poradil rozlozit medzi potaviny bobkovy list. Vraj aj to zabera. Tiez s nimi dlhodobo bojujem. Zdedili sme ich este po predchadzajucom majitelovi. Parkrat som uz mala pocit ze su konecne prec, ale vzdy sa vratili :cert:

histep
Závislačka 3434 příspěvků 21.10.18 13:50
@Eulalia píše:
https://www.gardenservis-zajicova.cz/…g-dymovnice/ mne zabralo jedine tady to. Poradila mi pani v bauhausu. Pouzila som pred tym x pripravkov, povyhadzovala a vyumyvala kuchynu, ale jedine toto zabralo

Jo, tak ten sajrajt bych urcite pouzila v byte, v kuchyni.
Přípravek je klasifikovaný jako zdraví škodlivý a nebezpečný pro životní prostředí.

alisekR
Kelišová 5157 příspěvků 21.10.18 15:11

Moly se nám objevují doma v cyklech. Jsem si jistá, že si je nosím domů v mouce. Vždy jak mile objevim mola, rozbalují mouky a hledám. Jistota je presit mouku přes sítko. Stěhují se kamkoliv, často do čokolády na vaření. Rizikové jsou u nás i sušené houby. Je to boj. :think:

Anna85
Kecalka 340 příspěvků 21.10.18 17:12

@Taciras
My máme doma kastanu milion, klul to taha porad a moly jsou furt :D

inkakřivák
Extra třída :D 13822 příspěvků 21.10.18 17:15
@rodinka4 píše:
Mne este niekto poradil rozlozit medzi potaviny bobkovy list. Vraj aj to zabera. Tiez s nimi dlhodobo bojujem. Zdedili sme ich este po predchadzajucom majitelovi. Parkrat som uz mala pocit ze su konecne prec, ale vzdy sa vratili :cert:

Tak tomu moc nevěřím, posledně jsem vyhazovala sáčky z linky, a ty mrchy byly zalezlé i v koření.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >