Životní pojištění-má to smysl?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Triminka
Kecalka 222 příspěvků 20.10.18 20:10
Životní pojištění-má to smysl?

Co si myslíte o životním pojištěním? Má to smysl? Dotaz je pro mou známou který je 21 let, děti nemá ale dělá ve fabrice, zatím ťuťuk žádné zdravotní problémy. Ale člověk nikdy neví. Jaký máte na to názor a co by jste doporučili? Nic extra drahého, třeba do 500,–

Reakce:

smajlik345
Kecalka 464 příspěvků 20.10.18 20:20

po zkušeností jedině do pokladničky nebo na bankovní kartu. Prachy v čudu protože si v tom našli škvírku a řekli že na prachy není nárok i když jsme platili několik let

Kriss Tina
Kelišová 5378 příspěvků 20.10.18 20:22

Za mě lepší si dát těch 500 do obálky každý měsíc a šetřit na horší časy kdyby byl nějaký úraz apod. Já těmhle pojistkam moc nevěřím, oni si pak stejně snaží najít nějaký důvod proč nic nevyplatit.

kristyn.g
Závislačka 2834 příspěvků 20.10.18 20:22

@Triminka já bych jí doporučila životní rizikové pojištění (ne to spořící)… smysl to určitě má. Lepší mít něco co momentálně smysl nemá než pak brečet když se něco po… My máme s manželem oba, na úraz, na pracovní neschopnost, invaliditu, hospitalizaci a s hypotékou i smrt jsme přidali, ale je to tedy víc než 500 ale základ bych aspoň doporučila. Nám už se to v pdstatě skoro vrátilo co jsme do toho zatím dali na tom pjištění pracovní neschopnosti, teď bude manžel na zákroku v nemocnici tak využijeme i hospitalizaci, kamarádce proplatili zlomený prst.. takže bych řekla že to smysl má

eliskaj
Kelišová 5516 příspěvků 20.10.18 20:24

Za me smysl ma. Mám i pro obě děti, ne tedy za 500 měsíčně, ale když jsem doma na paragraf s nemocným dítětem, tak dostávám, tusim, 390,– denně

Triminka
Kecalka 222 příspěvků 20.10.18 20:25

@kristyn.g a mohu se zeptat u jaké pojišťovny to máte?

kristyn.g
Závislačka 2834 příspěvků 20.10.18 20:31

@Triminka allianz máme, zatím nám plnili vše co jsme jim hlásili i na auto i na tu pracovní neschopnost, to měl manžel už dvakrát (když je nemocný déle než dva týdny tak hradí). Kamarádkce tahle pojišťovna hradila když byla na rizikovém těhotenství (ale má starší smlouvu, teď je to ve výlukách). Jasně že se to asi nevztahuje na všechno, jsou i výluky, ale pomoct to může.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 20:34

Mame u kooperativy.A za mě ano.vyuzili jsme uz vícekrát.jednou u manžela zranění nohy - vyplatili urazovku i neschopenku­.U syna, ktery je jak z divokych vajec uz 4krat ( zranění oka-které mu udělal synovec -dvakrát jednou klasiku uraz a jednou po roce trvale nasledky-zustalo mu 0,4 dioptrie kvuli jizve na rohovce,a pak měl dvakrát šití) a u mě teď po pobytu v nemocnici jal pobyt tak neschopenku.a penize bokem davame take jeste ale ty jsou zase na neco jineho.penize mame vzdy do měsíce na účtě. U syna jsme na to pokaždé zapomněli, ale v nemocnici se nastesti vzdycky zeptají.

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 846 příspěvků 20.10.18 21:16

Určitě ano, ne spořící pojistku, to je lichva a totální znehodnocování sporenych peněz. Ale pojištění rizik… mám kupříkladu i pripojisteni karpalnich tunelu v rukou, protože pracuji u počítače a je to novodobá nemoc z klikání myši. Pokud nemá úvěry, nemusí být pojištění smrti. Jinak velmi závažná onemocnění (rakovina atd)… můj muž má i smrt, i když nemáme úvěr kvůli tomu, ze jsem na rodicaku a kdyby se nedej bože něco stalo, abychom nezůstali s malým s holým zadkem. Úrazové má smysl na větší částky v případě trvalých následku úrazu… je toho mraky a dá se pojistka různě upravovat podle aktuální životní situace.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63271 příspěvků 3 inzeráty 20.10.18 21:25

@eliskaj Ten paragraf mas u koho?

jessikka
Extra třída :D 10779 příspěvků 20.10.18 21:39

Jen otázka… Ty, co píšete určitě ano, přijde mi, že házíte docela malé částky. Máte spočítané, kolik jste zaplatili a kolik jste při události dostali od nich? Jako jestli se to skutečně vyplatí? Třeba za deset let?

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33207 příspěvků 20.10.18 21:42

@jessikka vidím to podobně a znám výluky z pojištění

kilčo
Kecalka 175 příspěvků 20.10.18 22:03

500,–Kč - to je částka,kterou je lépe si šetřit na spořáku a k tomu ještě přidat další prachy,případné vyplacené náhrady z takové poj.částky nejsoou nic moc,bez těch se dá v poho existovat.
Jinak - holky tu mají pravdu,určitě ně životko spojené se spořením!Nám o tom doslova říkali na poj.školení: tuto tabulku klientům neukazujte,protože - a držte sited klobouky - byste tam jako klienti viděli,že za 5 let „spoření“ tam máte 0,–Kč - vše spolknou provize manažerů,zpros­tředkovatelů,po­platky fondům apod.

Životko pro tvoji známou a za daných fin.podmínek je pro ni opravdu bezvýznamně a pro ni prodělečné.Navíc není živitelem rodiny,kde by ztráta toho,kddo má opravdu nezanedbatelné příjmy a živí celou rodinu,byla pro rodinu likvidační.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >