Reklama

Nezvládá nočník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dracietka
Kecalka 243 příspěvků 15.12.16 08:10
Nezvládám nočník

Malá má 21 měsíců. Od 13 měsíců už jsme se pokoušela dávat jí na nočník. Vždy když jsme viděla že tlací sundala jsem plínu dala jí na nočník a vykakala se. Nic méně to nepoznam když čůrá tak se do nočníku zatím ještě pořádně něvyčůrala. V poslední době nezachytnu ani když tlačí tak to má ted pořád v plíně a vůbec jí to nevadí. Na nočník ji zkouším dávat 2× denně sedne si tam sama a chvíli tam vydrží, ale nic. Pořád jí říkám, že když chce kakat nebo čůrat at ason na nočníček ukáže nebo ji zkouším na nočníku vykládat at se apson zkusí vyčůrat a nic. Dvolety syn od známé už si říká sám a plínu prakticky nenosí a jemu jen stačilo dlouhosále vykládat do duše že až bude chtiít na nočník at si sám zajde a donese jí to ukázat.
Nevím jak na to jít jinak.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

jahuhudka
Extra třída :D 10264 příspěvků 15.12.16 08:14

Dej jí čas, když nezvládáš nočník co budeš dělat v pubertě až budeš 1000000× opakovat zvedej ten telefon, přijď včas…
Nehrotila bych to a začala zkoušet zase zjara

Catmum
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 15.12.16 08:21

@Dracietka vykašli se na nocnik, muže na to byt ještě malá. Me furt všichni radili ať ho učím brzy, ale ja ho dala ve 2,5 a do týdne bylo nauceno :palec:

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 15.12.16 08:22

@Dracietka myslím, že tady bude převládat názor, že má čas, musí si na to přijít sama atd. Já s tím nesouhlasím, ale předem říkám, nehodlám se tu s nikým hádat. :mavam: syn je komplet bez plen i na ven od roka a půl, nahatý to zvládal od 15 měsíců. Chodil sám. Nebudu říkat, že to byla moje zásluha, je to hodně o dítěti, jen napíšu, jak se to povedlo nám. Zkoušela jsem vysazovat hlavně před a po koupání, hlavně teda po, u ty vody to šlo nějak samo. Jakmile se to povedlo, tak jsem strašně chválila, dítě musí nejdřív pochopit k čemu ten nočník je. Jakmile se tam párkrát vyčůral, nechala jsem běhat bez pleny a bez spoďárů, nočník dala na viditelný místo a když začal čůrat vedle tak sem rychle posadila. Během tří dnů si chodil sám. Teda jen když byl nahatej. Během dalšího měsíce to zvládl i oblečenej. Držím palce, věřím tomu, že většina dětí je schopná se naučit na nočník celkem brzy.

Alušáček
Závislačka 3075 příspěvků 15.12.16 08:23

@Dracietka Mě u obou dcer zabralo nechat je svlečené a jakmile začaly čůrat, hned je posadit na nočník. Pár dnů je to otravné, pořád dítě sledovat a utírat loužičky :D ale vyplatí se, pochopily rychle. Hlavně se nestresuj, máte ještě čas, znám dost dětí které se odplenkovaly až po druhém roce ;)

hofka
Extra třída :D 14971 příspěvků 15.12.16 08:28

Nesrovnávat, syn i dcera začli až ve 2,5 roce zničeho nic. Oni dozrají sami, ale teorii jim připomínat a sem tam to zkoušet-ne násilím. Syn měl i období, kdy sám šel na záchod, zvedl prkýnko, přisunul si stoličku, vylezl na ni a jen koukal do záchodu. Pak zase slezl, vše uklidil a odešel. Sám začal až za čas a zničehonic, předtím vůbec nechtěl ani zkusit.

Kotatko03
Echt Kelišová 8059 příspěvků 15.12.16 08:29

Já jsem u malé vypozorovala, že hlavní problém byl, že nevěděla co na tom nočníku má dělat. Sedle si tam, to jo, ale tím to končilo. V létě jsem přes den sebrala plenu, chodila jenom v kalhotkách, samo že se x krát počůrala, v tu chvíli jsem jí brala k nočníku a vysvětlovala jí to. Bylo to cca 14 dní, kdy jsem denně uklízela, prala, vytírala…nicméně pak to pochopila. Byla ve věku tvé dcery. Co ale musím říct, hodně tomu pomohlo, že bylo léto, mohla běhat jen v kalhotkách, poté když už si řekla, nebyl problém ji venku nechat vyčůrat. Nyní abych ti řekla pravdu, když jdeme ven, než jdeme jde na nočník a často se modlím, aby si nevzpomněla někde venku, že chce čůrat :oops: :mrgreen:

Annapavelkovaml 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 08:35

Podle mě je 2× za den malo pokud ji to chceš naucit, než nekam jdeš hned jak od nekud přijdeš před obedem před spanim po vyspani, prostě před každou činosti…ale jako každé dítě je jiné jak už tu padlo naše mala je bez plen od 1,5 roku a kdo vi jak to bude u syna a budu ho to učit úplně stejně…

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 39301 příspěvků 15.12.16 08:37

@Dracietka chápe vůbec že čůrá? jinak to bude kdy to odchytneš a to je na prd. Musí jí to v mozku dozrát aby měla spojeno chce se mě čůrat musim na nočník ;) Já se snažila odplenkovat dceru ve 2 letech a byla to katastrofa :?, vzdala jsem to a ve 2,5 letech to zvládla z dne na den, druhý den už nosila kalhotky a bez nehody :palec: V zimě bych to nehrotila a pokud zatim nechápe a prostě není tak to nemá cenu :? malá v těch 2 letech byla neštastná, zadržovala čůrání hodiny pak začala čůrat na zem tak jsem jí hned posadila, zatleskala si měla radost jenže za chvilku se klidně počůrala na židli :jazyk:, za pár dnů brečela když jsem jí ráno plenu sundala po spaní. po týdnu jsme jí plenu vrátila a opět byla spokojená. za pár týdnů už ukazovala že má plnou plenu hned po vyčůrání a pak to zvládla fakt hned :lol: a 14 dní šla k babi a dala jsemm jí plenu a tam si vyřvala že chce na záchod a od té doby pleny neměla ani na ven a to byla zima :mrgreen:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 15.12.16 08:37

Tak já si myslím, že je to víc o dítěti, sice se ti první dítě odplínovalo brzy, to ale neznamená, že u druhého by to šlo stejně dobře. Můj první syn odmítal nočník do 2 let a 7 měsíců, pak přiběhl, řekl, že jde čůrat a od té doby byl bez plen, před tím jsem se ho od 18 měsíců snažila naučit všemi možnými i nemožnými způsoby, ale nešlo to. Druhá dcerka chodila sama, když byla nahatá od 15 měsíců a od 21 měsíců byla komplet bez plen. Každé dítě je holt jiné.

Diggy
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 15.12.16 08:38

Syn to taky zkouší, ale nevím no. Je bez plínky třeba hodinu a sedí na nočníku pořád. Udělá kapku a vylít mamko. Sedne znovu a zase hodí kapku a tak to jde pořád do kola. asi na potřetí se vyčůrá pořádně a já vyliji a on tak sedne zase. Tak nevím jestli už je zralý a má radost z každé kapky nebo to zkouší na mě. Jinak má 22 měsíců.

Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 15.12.16 08:49

Je na tobe, jakou cestu zvolis-nekdo od roka vysazuje, pere obleceni i periny, zkouší, utira podlahy a resi nehody.Jiny nechá dite si k tomu dojit samo-upřímně je to pohodlnější cesta.My jsme to nechali mam diteti. Postupne si zacala na nocnik sedat, pak do nej curat i kakat. Nikdy nemela nehodu! Proste to zacala vykonavat v dobe, kdy ovládala potřebu a mozek to chápal, coz bylo po 2.narozeninch.Do tydne byla bez plen na den a do dvou na noc.

paandatko
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 4 inzeráty 15.12.16 08:50

Syn bude mit dva roky a nocnik u nas zatim vubec nehrozi. Pokrok je, ze si tam obcas sedne, pred mesicem jeste nechtel ani to. Myslim, ze vubec nechape, ze cura. V okoli mam taky par deti, co jsou bez plen, ale nejak to neresim. Do skoly s plenama nepujde.:-)

mumisek79
Extra třída :D 12037 příspěvků 15.12.16 09:03

@Dracietka 2×denne je málo. Já uplatnila metodu vysazovat na nocnik co PUL hodiny, ano co pulhodky, je to náročné ale účinné, do 14dnu bylo hotovo

hofka
Extra třída :D 14971 příspěvků 15.12.16 09:08
@mumisek79 píše:
@Dracietka 2×denne je málo. Já uplatnila metodu vysazovat na nocnik co PUL hodiny, ano co pulhodky, je to náročné ale účinné, do 14dnu bylo hotovo

pokud se dítko nechá vysazovat, tak je to ok. Naši třeba na nočník nechtěli vůbec sednout.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama