Noční buzení 3,5 leté dítě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
416
20.1.22 20:42

Noční buzení 3,5 leté dítě

Ahoj maminky, prosím někdo zkušenosti s nočním buzením?
Dcerka od 2,5 let spí sama v pokojíčku (sama chtěla)…spala celou noc až vždy ráno za námi došla do ložnice. Jenže cca od listopadu se budí každou noc vždy kolem půlnoci s brekem…sedí na posteli a pláče, já dojdu utěšuji a nakonec odcházíme k nám do ložnice, jenže hodně často dojdeme do ložnice, sedne se na postel a pláče až hysterci že nechce spát že chce už aby bylo ráno :roll: vysvětlují že večer se spinká a že ráno bude až se vyspime jenže to spustí řev ještě větší… Když už mi rupnou nervy tak zvednu hlas a řeknu ať kde teda do pokojíčku že by chceme s tátou spát aby jsme byli vyspani do práce…to spustí ještě víc že nechce spát v pokojíčku že chce být v ložnici…OK, tak jedu zas nanovo a vysvětlují že v noci spim aby jsme měli energii na další den… Cca po hodině se uklidní a spíme…
Co muzem dělat aby se malá nebudila s pláčem, co Vám pomohlo? A jak můžu zjistit proč se budí a pláče.. sama mi řekne že NEVÍ :nevim:

Děkuji za každou radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
147
20.1.22 20:48

Vzít ji k Vám do ložnice…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4169
20.1.22 20:48

Noční besy. U nás byly naštěstí jen krátký čas a pak to samo přešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4096
20.1.22 20:51

Počkat… mne toto dcera dělala asi od roku a půl, teď má 2 a půl a už to dělá jen tak jednou za měsíc. Prostě se probudí a nechce spát, je vzhůru třeba 3 hodiny, usne tak hodinu předtím, než já musím vstávat…super noc.. na nic zázračnýho jsem nepřišla, prostě ležím, dělám, že spím, občas napomenu, ať je ticho, ať leží atp.. a čekám, až usne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2036
20.1.22 20:56

@Veroniiikaaa máme taky. Řeším, že přijdu do pokojíku, lehnu si k dítěti, ono do 10 min usne a když nestihnu usnout jdu zpět do ložnice nebo usnu s dítětem a spím tam až do rána. Podle mě víc dělat nejde. Je to prostě období. Řvát/zvyšovat hlas nemá smysl. Dítě se bojí, chce být s mámou/tátou ne samo v pokojíku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
416
20.1.22 20:58

@Plain Jane chce sama jít spát k sobě do pokojíčku, do ložnice nechce :nevim: až teda v tu půlnoc až se vzbudí pláčem… Spávala jsem s ní v pokojíčku, když se vzbudila ale byla jsem dolamana a sama teď řekne že nechce abych tam spala že jde za námi… Ale i tak hodina a dýl brek a vzhůru :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4436
20.1.22 20:59

Taky se mladsi syn budi s revem. Staci se pak teda vycurat a zas usne. Presunuli jsme ho k nam do postele, proto tam je to rvani kratsi a mene caste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
416
20.1.22 21:02

@roba18 to je to že ona nechce obejmout…obejmu ji a ona mě odstrčí a je na mě škaredá :nevim: včera večer mě odstrčila… Chlap už to nevydržel a šel spát do obýváku… Tak sem jí zkusila zas obejmout a v pohodě…ještě mě chytla za ruku a do půl hodiny se uklidnila a pak jsme usnuly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12232
20.1.22 21:12

Máme to taky. Starší se takhle budí odmala, kolem 4.narozenin měl pauzu a pak se to rozjelo nanovo. Chci spát s vámi, já se tady bojím. Vzala jsem si ho do ložnice a malou (2,5r) dala do pokojíku, protože spí celou noc. No a teď se začala budit i ona :zed: super ráno vstávat do práce, když lítáme po bytě sem a tam. Oba s námi spát nemohou, protože se pak budí navzájem a spí se ještě méně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
416
20.1.22 21:17

@Aduš8 to máte taky hezké spaní :?
Pár dní nevyspání se dá přežít ale měsíce už pak jsme podráždění a nevyspání a malá protivná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3431
20.1.22 21:22

Nepomohlo nic…jen vydržet, to přejde. :kytka:

Nepomohlo ani utěšování, ani rozsvícení, probrání, jen nechat vybrečet a pak spát. U nás to přešlo cca kolem 5let, ovšem ted s tím začíná další 3-letý :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
416
20.1.22 21:33

@axlpol toto vydržet ještě skoro 2 roky tak nevím :cert: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6369
20.1.22 23:21
@Veroniiikaaa píše:
Ahoj maminky, prosím někdo zkušenosti s nočním buzením?
Dcerka od 2,5 let spí sama v pokojíčku (sama chtěla)…spala celou noc až vždy ráno za námi došla do ložnice. Jenže cca od listopadu se budí každou noc vždy kolem půlnoci s brekem…sedí na posteli a pláče, já dojdu utěšuji a nakonec odcházíme k nám do ložnice, jenže hodně často dojdeme do ložnice, sedne se na postel a pláče až hysterci že nechce spát že chce už aby bylo ráno :roll: vysvětlují že večer se spinká a že ráno bude až se vyspime jenže to spustí řev ještě větší… Když už mi rupnou nervy tak zvednu hlas a řeknu ať kde teda do pokojíčku že by chceme s tátou spát aby jsme byli vyspani do práce…to spustí ještě víc že nechce spát v pokojíčku že chce být v ložnici…OK, tak jedu zas nanovo a vysvětlují že v noci spim aby jsme měli energii na další den… Cca po hodině se uklidní a spíme…
Co muzem dělat aby se malá nebudila s pláčem, co Vám pomohlo? A jak můžu zjistit proč se budí a pláče.. sama mi řekne že NEVÍ :nevim:Děkuji za každou radu

Vzít ji spát rovnou do ložnice.

Nebo jí vysvetlit a domluvit se s ní už přes den, že může kdykoliv k vám do ložnice, ale že je potřeba, aby si lehla a spala. U nás to pomáhá probrat takhle dopředu, dřív, než problém nastane, v klidu… Celkem to zabírá. Když se snažím něco vysvětlit, když už je dítě zabejcené, nemá to žádný efekt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
416
21.1.22 11:53

@Limi123 i to jsem zkoušela… Ale řekne že nechce jít spát do ložnice že chce spát v pokojíčku :nevim: a že dojít může jí říkám každý den… Ona i že může kdykoli dojít… Jen nedokážeme jak zpracovat asi ten klidabysi lehla a zas šla spát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6369
21.1.22 12:50
@Veroniiikaaa píše:
@Limi123 i to jsem zkoušela… Ale řekne že nechce jít spát do ložnice že chce spát v pokojíčku :nevim: a že dojít může jí říkám každý den… Ona i že může kdykoli dojít… Jen nedokážeme jak zpracovat asi ten klidabysi lehla a zas šla spát

Prostě bych řekla, že buď ať spí v pokojíčku a v noci spí a nebrečí, nebo že půjde do ložnice. Nebo tak, jak to vyhovuje tobě. Taky děti nechávám o hodně věcech rozhodovat, ale abych se nevyspala kvůli tomu, kolik má malá slecna požadavků, to tedy fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat