Noční děsy dospělí

Anonymní
13.3.16 19:58

noční děsy dospělí

Ahoj, chtěla bych se zeptat zda je tady někdo se stejným problémem jako já a jak se z toho dostat. Nevím si rady…
Dcera byla před 3 roky vážně nemocná a ze začátku nevěděli co jí je a já se bála aby neumřela.
Celý ten rok jsme byli po doktorech…ale vše je v pořádku.
Ale skoro kažnou noc, když usnu tak se zbudím s pocitem, že přestala dýchat!!!Běžím do pokojíčku a dám jí ruku na bříško a když zjistím, že dýchá tak si jdu v klidu lehnout a spím až do rána.
Někdy si to všechno pamatuju, ale někdy je to tak silné, že začnu křičet, že nedýchá až to zbudí i přítele. Snažím si říkat ne…ne všecno v pohodě lehni si…Ale bohužel…když se matka probudí s pocitem, že jí nedýchá dítě…běží k dítěti. Zvláštní je, že když jí sahám na břicho tak vždycky opatrně, abych ji nevzbudila…Ale moje psych. je na to špatně. Protože je to skoro každý den. Ráda bych se i v klidu vyspala, ale nechci to řešit práškama…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9263
13.3.16 20:30

Jak staré máš dítě? Píšeš před 3mi lety…takže dítě minimálně nějaké 4-5 let? :think: Zkoušela jsi jít jí „zkontrolovat“, předtím než jdeš spát? A ještě jedna otázka :oops: píšeš, že ze spaní někdy křičíš, že vzbudíš přítele…jak dlouho ti trvá než se probudíš? Máš pocit, že okamžitě nebo ti dělá problém se z toho pocitu probudit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.3.16 20:40

Je jí 5 let.Jojo to samožřejmě jdu. To envím, myslím, že křičím probuzená…Přijde mi to, že to je když usnu a než přejdu do hlubšího spánku zbudím se s pocitem bezmoci, že nedýchá…Většinou si to pamatuju, ale někdy se mi stane, že mi to říká přítel a nevím o tom. Já právě vybíhám z postele jako střela!

• Nahlásit
  • Citovat
6781
13.3.16 20:41

Nějaké bylinky na klidné sny jsi nezkoušela? Třeba čaj z meduňky nebo třezalky?
Nakonec si stejně myslím, že aspoň probrat to s lékařem - psychologem by nebylo od věci. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9263
13.3.16 20:46
@Anonymní píše:
Je jí 5 let.Jojo to samožřejmě jdu. To envím, myslím, že křičím probuzená…Přijde mi to, že to je když usnu a než přejdu do hlubšího spánku zbudím se s pocitem bezmoci, že nedýchá…Většinou si to pamatuju, ale někdy se mi stane, že mi to říká přítel a nevím o tom. Já právě vybíhám z postele jako střela!

Jo, takže už velká holka…A to konktrola, než jdeš spát ti nepomůže? Že se ujistíš? Ještě se zeptám, chápu správně, že malá spí sama a vedlejším pokoji? Přijde mi, že tvoje psychika se s tou náročnou životní situací ještě nesmířila, pořád vnitřně máš strach, že se to bude opakovat, že jste něco přehlédli nebo tak, na tomto je potřeba zapracovat, zkus něco na uklidnění, popíjej před spaní nějaké bylinky (meduňku) a uvidíš jestli to nebude lepší :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1451
13.3.16 20:55

Sice je už veliká, ale co si pro klidnější spánek pořídit monitor dechu?? :think:
nebo pak třeba psychologa že by pomohl..nemyslím hned antidepresiva, ale určitě by taky poradil :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1897
13.3.16 21:03

Ten nápad s detektorem dechu není špatný, na druhou stranu pro takhle velké děti se už nedoporučuje, protože jak cestují po posteli, tak by to byl jeden falešný poplach za druhým. Co zkusit nějaký čas spát s ní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
13.3.16 21:23

Já bych si asi taky zkusila lehnout s ní, pokud je to možný. Jinak asi určitě nějakou terapii (spíš opravdu jenom povídání) + nějaká relaxační cvičení :think: Léky bych do toho tahala opravdu až jako poslední možnost.

• Nahlásit
  • Citovat
ferret
13.3.16 22:46
@AlphaOmega píše:
Ten nápad s detektorem dechu není špatný, na druhou stranu pro takhle velké děti se už nedoporučuje, protože jak cestují po posteli, tak by to byl jeden falešný poplach za druhým. Co zkusit nějaký čas spát s ní?

Když není moc měkká matrace a pod monitorem není rošt, ale pevná rovná podložka (třeba karton), tak monitoru „cestování“ nevadí. Spíš bych zjišťovala, jestli nevadí vyšší váha ležícího.

Na spaní (pro hlubší spánek) je dobrá ještě valeriana (kozlík lékařský), jde koupit např. ve zdravé výživě jako ajurvédská káva na spaní. Ale přijde mi, že zakladatelce by nejlépe pomohl psycholog, ne-li psychiatr - kdyby to bylo jednou měsíčně, ale skoro každou noc? To není legrace :-(

• Nahlásit
  • Citovat
9263
14.3.16 06:26

Jak tady píší holky, monitor dechu, taky mě to v první chvíli napadlo, ale pak jsem tuto myšlenku zavrhla. Sice tobě by to možná pomohlo, byla by jsi v klidu, ale monitor dechu ten problém nevyřeší, obávám se, že ho pouze oddálí do doby, kdy malá už ho např. nebude chtít…

Zakladatelko, zkus si domluvit sezení u psychologa, poradí ti, věř mi. Možná bude stačit jen nějaká terapie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
14.3.16 06:27

Jamam obcas podobne sny take, a jak pises, zrejme v prechodu do hlubsiho spanku. Jsou desne zive, vydesi me, kolikrar me take donuti vyskocit z postele, sahnout na malou. V porodnici ji zaskocilo a ten jeji vyraz mam pred ocima, a ten strach stale v sobe. Vcera ji zrovna zaskocilo mliko, chvili kuckala, manzel ji mel na kline, pak uz nekuckala, zrudla a nemohla se nadechnout. Manzel nic, ja k ni priskocila, ohnula pres nohu a nekolikrat placla do zad. Udelalo se mi zle z myslenky, ze bych tam nebyla a co by se az stalo. Jelikoz manzel zil v myslence, ze tekutinou se udusit neda. Dnes v noci se mi to vratilo, asi jsem i vykrikla, a kontrolovala jsem dceru, vzbudila jsem ji tim.

Nijak to teda neresim, nemam to kazdou noc.

Co si zkusit pred spanim rikat i par uklidnujicich vet, at se dostanou do podvedomi. Napr. vse je v poradku, ma dcera je v bezpeci, klidne dycha a spi, je zdrava a silna… Cokoli by ti dodalo pocit klidu. Udelat si z toho ritual, hlava to prijme, mohlo by to dodat klid.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama