Noční nespinkání ročního dítěte

123
16.3.16 07:06

noční nespinkání ročního dítěte

Holky, malý (1 rok) poslední dobou strašně špatně spinká. Možná jsme už „zhýčkaní“, že spinkal třeba od 19 večer do 5 ráno a potom hodinu přes den, ale to, co je teď, je fakt strašné…:-( Jde spát po 19.hodině, okolo 23.hodiny se budí s řevem. Někdy je to akutní hysterák, jindy třeba půlhodinové pobrekávání, které vede k probuzení. A potom nechce spát. Buď si chce hrát, vykládat, skákat po posteli a tak, nebo začne brečet a brečí a brečí dokud mu stejně nevyhovíme. Takže si třeba od 23 hodin do 2 ráno hraje… Potom jde spát a vstává ráno mezi 4. a 5.hodinou. Přes den mi usne okolo poledne maximálně na hodinu a potom už nespí, jen je protivný… Potřebuju to vyřešit. Manžel se musí vyspat do práce, vstává ve 3 ráno. Já to zatím v rámci možností zvládám. Ale přemýšlím jak na to. Už jsem si říkala, že mu posunu večerní usínání, jenže tím, že mi nespí přes den, tak je večer tak protivný, že to dýl než do těch 19 hodin nedá. Tím pádem možná vstává ráno tak brzo… Jenže co ta noční přestávka? Je to jako začarovaný kruh. Myslím si, že někdy se vzbudí kvůli zoubkům, ale to už poznám. To pláče a je unavený, nechce vymýšlet blbosti, skákat v posteli, bouchat na sousedy (to mu nedovolíme) apod. Říkala jsem si, jestli jsou nějaká homeopatika na spinkání nebo nějaký bylinkový sirup na klidnější spinkání.. pokud ano, fungují? JInak malý spí s náma v ložnici, postýlku má vedle naší postele bez bočnice, takže prakticky s náma, často i mezi náma v posteli. Moc děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58700
16.3.16 07:23

@lucisuska spánek se mění, to je celkem normální, ono to celé může být od tesáků - i když píšeš, že to poznáš :nevim: každopádně bych mu nic nedávala, ono se to většinou upraví. Večer nerozsvěcet, pokud nebolí tesáky, tak nevyndavat z postýlky :nevim: jinak je možné, že už mu nevyhovuje čas, zkusila bych posunout čas spánku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
16.3.16 07:46

@lucisuska přesně vím jak se cítíš mám hodně podobný problém. Naší malé byl před 14ti dny rok a její spánek se změnil. Nikdy neměla žádné problémy od malička krásně spinkala celou noc pouze s jedním buzením na kojení v prvních 2 měsících pak už bez probuzení do 20hod do 6hod ráno. Pochvalovala jsem si jak mám úžasné dítě, jak nás nechá vyspat a to i v době kdy jí rostly zuby. Jenže cca měsíc zpět nastala změna a to nemilá. Malá začala hůře usínat a několikrát za noc se budí, stoupá si v postýlce, kňourá. Někdy je to jen 6× za noc jindy třeba 30×. Už z toho začínám být vyčerpaná, občas i dost nevrlá na přítele. Zkusila jsem jí dávat přes den na pití čaj Klidné sny od Lerosu obsahující lipový květ a meduňku, žádné zlepšení nenastalo :D pevně věřím, že se to časem zlepší :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
410
16.3.16 07:49

Malá mi tohle děla občas taky tak asi týden pak to prejde většinou to bylo spojené se zuby nebo očkování. Je ji taky rok. V noci neustále knoura a kroutí se. Ale že by skákala a hrala si to ne spíš se snaží usnout a když ji to nejde tak pobrekava. zkoušela jsem akorát bylinny čaj od Lerosu na klidné spaní ale nepomohl. Asi zbývá jen vydržet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
16.3.16 07:56

A kdybys ho dala spát přes den 2×? Kolem toho roku mi přijde, že mají hodně vjemů a že jsou takový přetažený. Třeba by pomohlo uhoupat ho v 10 v kočárku a pak na chvilku ještě třeba ve 3

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
16.3.16 08:05

Možná fakt zkusím ty dva spánky přes den. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
16.3.16 08:08

Malá mi spí 2× přes den a v noci je to stále stejné, ale každé dítě je jiné :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2076
16.3.16 08:33

Mě 13 měsíční taky spí přes den 2× - 10-11 a 14-15. A v noci od 19:30 do 6:00. V noci jsem postupovala podle knížky „Každé dítě může dobře spát“ a musím zaklepat, že u nás zabrala. Není tomu tak u každého dítěte. Držím palce ať je brzy líp :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62136
16.3.16 08:55

@lucisuska my spime 2× pres den, mala mi vydrzi vzhuru v klidu tak 3-4 hodiny, pak davam spat. Kdyz spi 2× pres den, spi lepe a klidneji v noci. Ale jinak si myslim, ze ted mate takovou fazi, u nas se to taky meni, tyden spala neklidne a budila se a ted je zase klid. Ja bych dala manzel spat do obyvaku a s malou zustala v loznici, i kdyz se probudi, rozhodne bych nevstavala a nehrala si s ni, at si na to nezvyka. To radeji at rve a pochopi, ze se ma spat :nevim: i kdyz nejsem zastancem vyrvavani, v tomto pripade bych nevstavala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
16.3.16 09:00

Podle toho co píšeš, mi prijde ze je přetažený. Zkus dat spát 2 x denně a večer trošku později. Mam syna 20 měsíců a porad to vyžaduje. Když jsem zkusila jeden spánek byly noci des. Nedokázal mi pres poledne spát dýl jak hodinu. Při dvou je jak vyměněný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4266
16.3.16 09:27

Skoro devítiměsíční mi spí 2-3× přes den, spát chodí kolem osmé a budí se nejmíň 3-4× za noc, vzácně jen dvakrát. Závidím všem maminkám, které s dítkem poznaly, co to je spát v kuse déle jak čtyři hodiny :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
410
16.3.16 12:05

S tím spánkem 2× denně, nevím jestli to pomůže malá to dělala i když spala 2×. Teď spi jednou ale spi minimálně 2 hodiny v kuse po obědě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8750
16.3.16 12:29

Starsi dcera hrozne blbla se spanim, kdyz zacala chodit - asi byla plna dojmu.. Uprostred noci dlouho vzhuru, dost pri tom i rvala… takze - nezacal s nejakym novym druhem pohybu?

Mladsi syn mel 2-3 hodinove pauzy v noci denne az do 18 mesicu. Pak uz byly pauzy jen prilezitostne, ted (21m) uz konecne spi celkem slusne (ale budim ho z odpoledniho spanku po cca 90-100 minutach, jinak je to zas horsi).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
950
16.3.16 13:41

Mě se 11M budí klidně co hodinu… ted už teda dvě noci vstával pouze asi 4×…a spí hodku dopo hodku po obědě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama