Usínání 2 měsíčního miminka

15
1.3.16 21:15

usinani 2 miminka

Dobry den, chtela bych se zeptat jestli se nekdo nesetkal s podobnym problemem. Kamaradka ma 2 mesice stareho chlapecka a ma strasny problem s usinanim. Za cely den ji spi ztreba jen pul hodiny. Jakmile ho treba uspi tak ji spi cca 15 minut a pak je hned vzhuru a uz ho nemuze uspat. Jak prijde vecer, tak v 7 hodin koupe a pak nakrmi je plne na um. Od te doby treba az do 9 breci a nemuze ho uspat. Poradite nekdo? Chtela bych ji pomoct ale uz nevim jak mam taky syna 7 mesicu, ale my jsme takove dny nezazili. Skousela uz zavinovani, svetlo, tmu, kocarek, vajicko a uspavani na rukou ale nic. Dekuji tem kteri poradi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16099
1.3.16 21:18

Ja malyho od narozeni uspavam dyl, vetsinou usne az tak kolem pul 10 nejdriv. Polozit ho do postylky je pro nas nemyslitelny i kdyz uz napul spi, je hned vzhuru a zacina scena… uspavam v naruci nebo si ho vezmu k sobe do postele a kdyz usne prendam ho do postylky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1818
1.3.16 21:20

Zkusila bych ještě šátek a hacku (závěsná kolébka). Je důležité, aby spal přes den, pak bude spát líp i v noci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1596
1.3.16 21:24

U nás to bylo úplně stejně asi do 3. - 4. měsíce a pak se to nějak naučil… Pomohl nám hodně přes den uspávat na míči ( skákání )… Zatnout zuby a vydržet… Ono to přejde :hug: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
1.3.16 21:25
@Adelka951 píše:
Zkusila bych ještě šátek a hacku (závěsná kolébka). Je důležité, aby spal přes den, pak bude spát líp i v noci.

V noci ji prave spi pekne zbudi se jednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
1.3.16 21:27

Bílý šum - u nás to byl zázrak, nic nepomáhalo - až toto. Jakmile jsem pustila, tak do dvou minut chrněl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
1.3.16 21:28
@Michaela111 píše:
Bílý šum - u nás to byl zázrak, nic nepomáhalo - až toto. Jakmile jsem pustila, tak do dvou minut chrněl.

To taky skousela a nic i jinou hudbu a taky nezabrala :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
1.3.16 21:30

:mavam: Naše Terezka byla taky nespavec od začátku přes den spala většinou jen venku v kočárku. A večer usínala tak v deset, jedenáct i později. K tomu trpěla hrozně na bříško takže mazec. Zlom nastal asi ve dvou a půl měsících kdy si konečně vzala asi desátého nabízeného dudlíka večer jsem ji ho dala a ona najednou spala až do rána a trvá to doteď i přes den spí tu hodinku dopoledne a dvě hodiny odpoledne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.3.16 21:34

Nám pomohlo zrušit postylku a spat spolu. Teď už má 2,5 roku a pořad spolu spime. V noci mě kontroluje jestli tam jsem a hned zase usne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
1.3.16 22:34
@vladuska7 píše:
V noci ji prave spi pekne zbudi se jednou.

My to meli taky tak, at je rada, ze se v noci vyspi.
A trva to do dnes, maly bude mit rok. Pres noc spi do 8:00, usina kolem 22-23:00 a pres den max. 2 hodiny. A nikdy pres den moc nespal, kdyz byl malinky, tak max.30 minut. Nejak jsem to neresila, aspon nebantoval moc v noci. Ve 3 mesicich se v noci uz vubec nebudil, pokud ho nebolelo brisko, nebo pak zuby. Vzdyt je to dobre, ze spi hlavne v noci. Akorat clovek toho pres den moc neudela. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
1.3.16 22:48
@vladuska7 píše:
Dobry den, chtela bych se zeptat jestli se nekdo nesetkal s podobnym problemem. Kamaradka ma 2 mesice stareho chlapecka a ma strasny problem s usinanim. Za cely den ji spi ztreba jen pul hodiny. Jakmile ho treba uspi tak ji spi cca 15 minut a pak je hned vzhuru a uz ho nemuze uspat. Jak prijde vecer, tak v 7 hodin koupe a pak nakrmi je plne na um. Od te doby treba az do 9 breci a nemuze ho uspat. Poradite nekdo? Chtela bych ji pomoct ale uz nevim jak mam taky syna 7 mesicu, ale my jsme takove dny nezazili. Skousela uz zavinovani, svetlo, tmu, kocarek, vajicko a uspavani na rukou ale nic. Dekuji tem kteri poradi.

nikdy jsem zadny ze svých deti neuspávala ;) vykoupat, nakrmit, ponynat, dat do postýlky, zapnout usinacka, dat pusu a odejit ;) hodne pomohlo ze kazde mělo svůj pokojíček takze klid na spani ;)

• Citovat
  • Upravit
brko
1.3.16 22:52
@JayLee píše:
nikdy jsem zadny ze svých deti neuspávala ;) vykoupat, nakrmit, ponynat, dat do postýlky, zapnout usinacka, dat pusu a odejit ;) hodne pomohlo ze kazde mělo svůj pokojíček takze klid na spani ;)

Tak to jsi mela stesti na neplactive deti, coz ale zakladatelcine kamosce asi moc nepomuze.

• Nahlásit
  • Citovat
8064
1.3.16 22:59
@vladuska7 píše:

At zkusí bílý šum a hodně nahlas i přes den, postupně zeslabovat. Ja mám 3 měsíční a druhý má 27měsíců spi spolu, tak malá musí spát dřív než půjde starší, u bílého šumu je tuhá do 5 minut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
1.3.16 23:02
@vladuska7 píše:

Ahoj, ono kdyz se toho zkousi moc tak muze byt dite experimentama presycene, ale chapu tvou kamaradku. Takhle male miminko neumi jeste dobre zpracovavat vjemy z uplynuleho dne, a tak mnohdy place. Je to neco podobneho, jako kdyz se tobe pred spanim honi myslenky a ty ne a ne zabrat. Jenze takovy kojenec neni schopen vzhledem k nedozrale ns " pobrat",co se mu to v te hlavince deje. Jsou proste typy deti, co si potrebuji poplakat, ale pozor! Vzdy v bezpecnem a laskyplnem objeti maminky! Zkousela tva kamaradka spolecne spani, klidne( radeji) skin to skin?
Jeste se zeptam: jaky mela porod, jak probihala pece po porodu?
Jinak obecne plati u techto senzitivnich deti: nemit pustenou televizi, a to ani pres den. Chodit hodne ven, do prirody, dale zkusit aromaterapie, masaze..

• Nahlásit
  • Citovat
3HE
22254
1.3.16 23:08

Zkusila bych kapky babycalm, aby ho nebolelo bříško…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama