Noční pláč u 15 měsíčního dítěte

19
13.5.21 13:19

Nocni plac u 15 mesicniho ditete

Mate prosim nekdo podobnou zkusenost s placicim ditetem behem noci?
Maly mi teda nespi co se narodil…akorat prvnich 14 dni ano nez zacali koliky…
Uspavni dalsi mesice boj, nikdy neusnul u prsa, pouzivana byla.haka, kocar, mlaceni kocarem..no sileny nervy. proste🤣nejak kolem 9 mesice zacal nocni rev, sileny hysteraky, zacali rust zuby tak jsme mysleli, ze to bude tim, ale zeby ho trapili zuby kazdy den a kazdou noc? proste od 9 mesice neustale. place kazde dve, nekdy hodinu, pak usne na dalsi 3 hodky a place, posadi se, postavi, nekdy zabere dudlik, nekdy jen lahev..vydrzi uz vetsinou bez mleka, davam jen na vecer a na rano po probuzeni, jenzekdyz je silena noc tak jen lahev nebo caj
Nevite cim to je a jestli se to zlepsi? pres den uz spime jen jednou, snazim se o nejaky rezim, ale kdyz vidim kolikrat jak je v noci porad vzhuru neprijde mi rano v pohode, do toho mame obdobi vzdoru, takze je zly, protivny a vztekly🙄no holky proste si to ted vubec neuzivam, vnoci naspim tak 2 hodky🙄premyslela jsem jestli treba nema ten gastro reflux, ale doktoeka mi jen rekla, ze to je normalni a deti takhle spi i 3 roky..zkousela jsem dat vedle do pokoje…jeste hur bylo..ted zkousime dat do velke postele nez ji vyrobime jestli nwbude mit vetsi prostor..dala jsem mu i 4 dudliky do postylly pro. pripad…a stejne rve a rve…uz mam i strach jestli je v poradku
Jinak se mi povedlo ho nejak uspavat v postylce pres den, nekdy rve nekdy lehne a spi co zacal od roka chodit…pres den spi docela dobre, taky zaplace, ale treba spi dal tak 2 hodky max…a vecer jde kolem 20 a rano mezi 5-6 vstavame, ale ta noc setim buzenim vlece a vlece, je to sice brzy, ale hodiny spanku bohuzel udejne odpovidaji jelikoz neni spac…
Moc se omloivam za dlouhy prispevek, snad nekdo bude mit chut ho precist do konce a poradit, dekuji vam🤗

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10738
13.5.21 14:07

Mně se takhle budil starší a trvá to dodnes. Má 3,5 roku. Jen už to není tak často, ale někdy to zvládne i 6× za noc. Dle dětské je to normální a vyrostou z toho. Ten ranní spánek se mu po 3.narozeninách také prodloužil, teď to zvládne alespoň do sedmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2042
13.5.21 14:27

A nezkusila si nějaké sirupy (homeo ) na uklidnění na noc? Já to teda nepoužívala, ale v okolí to některým aspoň trošku pomohlo.

Jinak si myslím, že s tím nic moc nenaděláš. Dětský spánek je fakt šílený. Tohle se holt musí vydržet :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11586
13.5.21 14:48

K sobe do postele jsi zkousela?
A dat mu v noci normalne napit mleka? Mne se deti normalne cca do roku a pul v noci plnohodnotne kojily, proste maji hlad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14440
13.5.21 15:11

@SsláwčaS Vydrž :hug: Kojení teda nezabírá/nezabíralo? Tím jsem řešila všechno, kolem 9-10 měsíce jsem kojila i co hodinu :roll: Čaj nebo vodu v noci nepila nikdy, a to jinak pije hezky. Teď už lepší (mám taky patnáctiměsíční), přijde mi, že dcerka pomalu míří k samoodstavu, ale když udeří masakrální zuby, tak mlíko ještě umí situaci zachránit… A když ječí dlouho v kuse, třeba přes hodinu a dala bys nurofen nebo calgel, to nezabere? Protože ty zuby umí být vážně děsné, znám to moc dobře… Já jsem takhle jednou nepoznala, že je to ono (a to jsem byla přesvědčená, že zubní pláč mám v malíku) a dcera víceméně prořvala 23 hodin, usnula během té doby jednou na 45 minut a jednou na 15 :roll:

Jinak protivnost a vzteky znám taky, ale došla jsem k tomu, že to ještě není vzdor, ale spíš zoufalství a nepohoda z těch zubů + že se na ni přenesou moje nervy, když nespím, ona půl dne proječí a já mám pocit, že nemá proč… Jenže pak se vždycky ukáže, že má…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
13.5.21 18:56

@PeBa12 zkusime sedaliu, ale nevim jestli to pomuze🙄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
13.5.21 19:47

@Lucie_Sx podle.me hladovy neni vydrzi skoro. porad uz bez jidla, jen kdyz opravdu hoodnw rve a je k neutiseni tak mu ho dam..do posteledriv fungovalo, ted uz se probere a chce utect 🙄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
13.5.21 19:50

@Ba-stet kezby to teda byli zuby, je to i mozne jelikoz kdyz lezou rve nepricetne, ted je pokoj a rve mene…kojeni zabiralo to je pravda, hnned jsem ho umlcela🤣ale nwekojim od 10 mesice bohuzel…no snad to prestane delat, vyspime se a bude lepe…do toho prave ta jeho zlost, nervozita a otravnost cely den mi to jen stezuje 🙄no mame to tezke

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11586
13.5.21 20:03
@SsláwčaS píše:
@Lucie_Sx podle.me hladovy neni vydrzi skoro. porad uz bez jidla, jen kdyz opravdu hoodnw rve a je k neutiseni tak mu ho dam..do posteledriv fungovalo, ted uz se probere a chce utect 🙄

No a po mlice se uklidni?
Tak ma proste hlad. Nenechala bych dve hodiny rvat.
A utecz z postele bych ho klidne nechala, zase prijde, ne…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14440
13.5.21 20:13

@SsláwčaS Hele, dceři na podzim vylezlo 6 zubů za 8 týdnů a pak skoro 5 měsíců nic - ale celou dobu měla takové ty opruzující srajdy, rudé napuchlé tváře, hodně brečela (ne úplně denně, ale často…). Teď už máme tři týdny zase Saigon ve dne v noci… Takže s těmi zuby to může být na dlouho… Tak se na něj nezlob, že je protivný, bejt mimino je těžký :kytka:

Edit: A to mlíko není jen na hlad. Je to uklidnění, podudání, taky se tím ty dásně trochu opláchnou (dceři dělá lépe vlažné než studené)… A to UM bude podobné, kamarádka to tak aspoň s dítětem měla - náruč, flaška a zklidnění…

Příspěvek upraven 13.05.21 v 20:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
13.5.21 20:15

@Lucie_Sx nomlicko ho uklidni, jen kdyz uz dokazal byt az do rana bez mlicka, je divny, ze by mel hlad🙄ale samozrejme mu ho dam, rvat ho nenechavam nejsem takova🙄nevydrzela bych to…kezby se to jen lepsilo a lepsilo. protoze uz je to vycerpavajici, je mi lito hlavne maleho, ja se taky nevyspim, ale tomi tak nevadi jako kdyz slysim ten plac🙄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11586
13.5.21 20:18
@SsláwčaS píše:
@Lucie_Sx nomlicko ho uklidni, jen kdyz uz dokazal byt az do rana bez mlicka, je divny, ze by mel hlad🙄ale samozrejme mu ho dam, rvat ho nenechavam nejsem takova🙄nevydrzela bych to…kezby se to jen lepsilo a lepsilo. protoze uz je to vycerpavajici, je mi lito hlavne maleho, ja se taky nevyspim, ale tomi tak nevadi jako kdyz slysim ten plac🙄

Jak vydrzel? 15 mes mimino nema co vydrzet. Ma hlad=dam najist.
A rvat ho nechas hodinu-dve, vzdyt to sama pises. A ze se ti budi co tri hodiny jako na jidlo pises taky.
Dej mu prosim najist a netrap ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
13.5.21 20:19

@Ba-stet nezlobim, je to nase stesti, jen ja si ze vseho delam hlavu a vse tezce prozivam, proto si rikam,.proc moje miminko zrovna musi tohle trapit, ale vim, ze dulezite je aby byl hlavne zdravy…
Zuby muzu rict i za sebe ze je hrozna bolest🙄snad to bude ono..protoze jsem nekde i cetla, ze existuji nocni desy, nocni mury…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14440
13.5.21 20:27

@SsláwčaS Děsy se poznají, dítě je jakoby mimo, pere se, nechce k nikomu jít… u zubů je to většinou naopak, chce mámu, nosit, blízkost. Když je to hodně zlé, zkus ten nurofen (nebo viburcol, jeslti jsi na homeo, u nás teda nepomohl). Když se zklidní, pachatel je jasný. I když my teď měli pár dnů, kdy ani nurofen nezabral. Prostě jsem ji ječící a zmítající držela v náruči, protože jinak třískala hlavou do nábytku nebo se drápala po tvářích :roll: Já měla párkrát zánět trojklanného nervu, moc dobře si pamatuju ten pocit, že to nepřežiju, i jak jsem stopovala čas, kdy nejdřív si proboha budu moct vít další leky na bolest… Na to myslím vždycky, když se mi zdá protivná a vzteklá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
13.5.21 20:39

@Lucie_Sx nevim teda, kde zminuji, ze ho nechavam rvat hodinu dve ani to, ze se budi kazde tri na jidlo…budi se co hodinu i dve i tri s placem, zabira dudlik a nekdy jen lahev, ale to musi byt sileny hysterak a stejne nevypije nic jen si cucne, podle toho urcite hlad nema, spise se uklidni…nikde jsem nepsala, ze ho nechavam teda rvat..nevidim to nikde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat