Jak prodloužit denní spánek miminka v létě?

18
11.5.21 20:09

Jak prodloužit denní spánek miminka v létě?

Ahoj ženy. Jak prosím řešíte denni spánek miminek v létě/horku. Syn má 3,5 měsíce a dokud bylo chladno, spal krásně. Ráno a v podvečer si dal klasicky 30minut a přes poledne, kdy měl delší spánek spal bud v kočárku nebo v postýlce při otevřených balkonovych dveří 2-2,5 hodiny. Jakmile se ale oteplilo, není schopny dat víc jak 40 minut v kuse. Včera mi tedy při jízdě kočárkem dal 1,5hodiny, ale jezdete si v horku v právem polední ze :( tak se chci zeptat, zda mate nějaký tip, jak mimi ten denni spánek v horku prodloužit a zpříjemnit. Nebo proste se musí aklimatizovat a zlepší se to? Tím se snažím trochu uklidnit, ze si musí proste zvyknout a půjde to, ale nevím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26385
11.5.21 20:15

Neboj, zítra bude zase kosa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4520
11.5.21 20:26

Nechci sýčkovat, ale spánek mimina se neodvíjí jenom podle teplot. Prostě může dospět k tomu, že bude spát míň, za pár měsíců zase víc. Mimino není strojek, který našteluješ na svoji dvouhodinovku klidu. Je to maličký mimino. Zkus se přenastavit a přizpůsobit se ty jemu, netlač na to, aby fungovalo podle tvých představ a návyků. Bože, je to těžký, já to do teď špatně snáším :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
11.5.21 20:34

@Čičorečka já se mu umím přizpůsobit a o me v tomhle opravdu nejde. Rozumim moc dobře tomu, že spánek se vyvíjí a upravuje, to neni problém. Ale na něm vidim, že je nespokojený a potřeboval by spát déle a k tomu směřovala ta moje prosba o radu, nebo proste o zkušenosti, jak to mají jiná miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64315
11.5.21 20:43

@Twigginek přes léto bude ještě hůř.. Můj dává 3× denně 10 minut a tím to hasne.. Trik na to fakt nemám :think: leda prostě vozit, no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17444
11.5.21 20:49

@Twigginek To ti těžko někdo poradí. Jak píšou holky, mimino není stroj, ale člověk. A je to do jisté míry individuální. Samozřejmě jsou děti, které jsou režimove, takže spí pravidelně a když máš tři nespavce jako já, tak se proste musíš jen pripravit na rok nevyspání. x tři děti. Toť vše :mrgreen:
Mně třeba třetí dítko usínalo v létě jen u kojení v křesle. Co naděláš. Ty vedra prostě malá v kočárku nedávala a ja ji naprosto chápu. Takže jsme holt jedno léto strávili v obýváku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2937
11.5.21 21:04

Ja zkousela uspavat v kocaru. To ji mesic vydrzelo, pak chtela zas do postylky. Takze nejlepsi u nas dat do postylky a zatahnout zavesy. Spanek se ji menil. Nejdriv spala odpo + dopo. Pak treba chtela jen odpo, za 2 mesice zas preferovala dopo spat. Bylo to ruzny, kdyz jsem videla, ze je unavena. Dala jsem ji spat a neresila jsem nejaky casy a režimy.
A nejaky srazy, prochazky jsem si planovala az spis po O, abych ji prave mohla dat spat. Taky jsem zase nechtela kvuli spanku sedet doma a cekat az se utaha :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4652
11.5.21 21:17

U nás se spí 2× denně, nespí mi kromě hojdačky a kočárku nikde jinde.. Jenže v kočárku je to na dlouhé lokte a tak je pro mě jednodušší ho uspat v obýváku v té hojdačce ( bavlnena závěsná kolébka ) a tam zvládne i 2 hodinky, sem tam se mrcasi, ale pohoupu a spí dál… Za mě tady tento způsob je nejlepší… Ale každé mimčo je jiné a i jeho návyky se mění a upravují podle její potřeb ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24367
11.5.21 21:30

Doma vyvětrat ráno a pak zatemnit, je pak chladněji. Pro kočárku bych si hledala trasy nejde ve stínu, v lese, v parku, u vody, kámošku, co bydlí ve staré zástavbě s dvorem do vnitrobloku, tam je vždy chladněji, tak se čas od času pozvat na kávu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
11.5.21 21:37

Myslim, ze jedine, co pomuze, je zkouset, co sedne a co ne…ty mimina jsou tak strasne individualni…a hlavne ted fakt bude zas typicky jarni pocasi a kdo vi, jak se ti prcek promeni za tech 14dni :mrgreen:

Jinak zprijemnit spanek v horku asi jedine nejakym chladkem, chladnejsi mistnosti doma…je to proste vecne zkouseni, ja mam druhorozenou stejne starou silne nekocarkovou (bavi ji z nej koukat na stromy a domy, ale usnula v nem tak 3×mozna), takze u nas nositko, obcas usne v sedacce v aute a nejlip a nejdyl spi, kdyz si s ni lehnu na postel, coz je a neni fajn zaroven :lol: kdyby mi spala v kocare, a bylo horko a nechtela bych jezdit v poledne, klidne bych dala kocar domu a uvozila doma ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3558
11.5.21 21:57

Spánek se mění. Nás skoro triletak spal v lockdownu kolikrát do osmi. Od minulého týdne jako by něco čul a vartuje u postele už po paty. Má zatazene žaluzie, přes den nespi a extra zatemnovaci závěsy, v noci ho dam vycurat aby neměl plnej mocak a stejne je to prd platný. Jako mimino spal 3×20 minut a vstaval v 5.20 :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat