Dítě nespí, jsem na prášky

40
10.5.21 08:36

Dítě nespí, jsem na prášky

Ahoj,
mám 2 a 3/4letého syna a po dnešní noci jsem zralá na mašli… cca před 3 měsíci si přišel od sebe z pokoje k nám do ložnice, kde spal, to se ještě dalo. Ale zhruba před 14 dny začalo peklo.

Popíšu dnešní noc - ve 12 přišel a říkal, že chce zpět do pokoje - ok, odvedu ho do pokoje, on si lehne a hned vypadá, že spí. O půl 1 je u nás znovu, tentokrát řve, že chce do pokoje - dobrá, jdem tam, on si zase okamžitě lehne. Ve 2 znovu, tentokrát chce k nám do postele, odkud po 10 minutách chce pryč. Cestou do pokoje zastávka na čůrání, jde do postele a chce, abych tam byla s ním. Dobrá, lehnu si, vypadá to, že usíná, ale opak je pravdou - cca do 4 se střídavě odkopává, řve, několikrát chtěl do ložnice). O půl 5 uteče do obýváku. V 5 konečně spí.

Jsem na prášky, totálně ale. Už se s manželem potřebujeme vážně vyspat :roll: Jinak režim má stále stejný, před spaním žádná TV, čteme pohádky, nepije sladké pití, ani nemá sladkosti večer, je navečeřený. Nezabraly homeopatika (vyzkoušeno asi před 2 lety), čaje nemají vliv, sirup Sidelia nebo nějak tak - bez účinku.

Co dělat? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
570
10.5.21 08:41

Bohužel neporadím, jen se s dovolením připíchnu, doma mám totiž podobný exemplář, jen teda už tříletý. Zatím doufáme že to prostě někdy přejde ale občas teda mám chuť utéct spát radši někam pod stan nebo tak, hlavně bez mladýho!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4097
10.5.21 08:44

Když mu jsou skoro tři roky, tak bych s ním určitě takhle v noci necestovala. Když spí u sebe a chce k vám, tak dobře, ať jde k vám, ale ať je tam až do rána. Prostě bych mu řekla, že chtěl jít k vám, tak ať tam zůstane a spí. Možná bude brečet a protestovat, ale určitě bych si za tím stála a nikam nechodila. Chceš jít spát k nám? Dobře, ale už u nás zůstaneš do rána. Tecka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2975
10.5.21 08:47

@Cora4 do kolika rano spi, spi po obede?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2299
10.5.21 08:48

@darekp To je sice pěkná rada, jenže když to dítě pak v ložnici neusne a jen se tam dokola točí jako vrtulník, tak věř, že ho ještě ráda odvedeš znovu do pokoje.

Zakladatelko, vydrž, u nás tohle trvalo u jednoho syna asi do 5 let. 8o Pak chodil už jen tak jednou, dvakrát v noci. No masakr. Přitom druhý syn to nedělal nikdy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3963
10.5.21 08:52

Zkusila bych s nim spat v pokojicku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4097
10.5.21 08:52

Počkat, to jako chodí od sebe ze svýho pokojíčku k vám do ložnice, abys ho odvedla zpátky do pokojíčku?..tak to neznám… Ale pokud by takhle cestoval, tak bych spala s ním v pokojíčku asi, jestli to k něčemu je :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1605
10.5.21 09:14

Rozhodně bych s ním takhle necestovala. Je možné, že se v pokojíčku sám bojí a tak chce, aby tam s ním někdo byl.
Takže bych zvážila možnost si hodit třeba matraci na zem vedle jeho postele a spát tam. Nebo se s ním pobavit a koupit mu noční světlo, aby se cítil lépe. To už je spíš na domluvě přímo s ním. Pro začátek je lepší jít asi cestou nejmenšího odporu a zůstat s ním v pokoji s tím, že každý máte svou postel a nebude se po vás válet.
Pokud ještě přes den spí, asi bych ten spánek úplně zrušila a na večer mu dávat třeba nějaké ty uklidňující bylinkové čaje, nebo teplé mlíko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
10.5.21 09:45
@darekp píše:
Počkat, to jako chodí od sebe ze svýho pokojíčku k vám do ložnice, abys ho odvedla zpátky do pokojíčku?..tak to neznám… Ale pokud by takhle cestoval, tak bych spala s ním v pokojíčku asi, jestli to k něčemu je :nevim:

Já to dělala jako malá taky, když jsem se probudila, došla jsem pro mamku, aby mi dala v posteli pusu a spala jsem dál. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
10.5.21 13:49

Díky všem za reakce. Ano, normálně si pro mě přijde, ať jdu s ním zpět do pokoje, tam mi klidně řekne “mami, běž pryč” anebo chce, abych tam s ním byla. Ale i když tam jsem, chce za chvíli do ložnice.

Noční světýlko má, právě mě napadlo jestli ho spíš nevypnout, jestli ho to spíš neruší :(

Odporovat a držet ho v ložnici můžeme zkusit o víkendu, ale manžel vstává brzy do práce a nemůžeme dělat divadýlko.. každopádně syn je schopen jít do toho pokoje sám a na chodbě řvát.

Jinak ráno se budí cca mezi 7 a 8, po obědě chodí spát tak obden, někdy se mu nechce, tak ho nenutím. I když dnes teda vytuhnul hned po obědě.

Já mám úplně nervy z večera a noci, zítra vstáváme brzy všichni :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1911
10.5.21 15:47

Přijde mi, že ještě není zralý na to, aby spal odděleně. Takže buď spát s vámi v ložnici (zvlášť na posteli, ať se pohodlně vyspíte) anebo se jeden z rodičů může nastěhovat k němu do pokojíčku (zvlášť na jinou postel). Takhle se snad všichni vyspíte líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3559
11.5.21 22:01

@Cora4 touhle dobou jsem pravidelně v noci přecházela k němu. Ze dne na den to pak přešlo. Jinak světlo vadí i me, me teda budí i dioda na mobilu nebo trochu svítící budík

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat