Noční prdíky

Anonymní
3.2.10 13:54

Noční prdíky

Budí se někomu 8 měsiční miminko v noci kvůli prdíkům :cry: ? Máte někdo nějakou radu, jak to trápení zmenšit?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12160
3.2.10 14:51

Jo jo, stává se nám to. párkrát (asi 3×) se mi malá kvůli prdíkům v noci probudila. Pomohla jsem rekt. rourkou, dala jsem jí mlíčko/čaj a spalo se dál. Obě moje holky vůbec trpí/trpěly na prdíky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.10 15:17

Ahoj…nám to taky začlo 8.týdnem a zkončilo tak 3,5měs. Nemohla usnout. Byla v klidu jen při nošení po celém bytě(při nošení se střívka mírně třesou a to mimi uklidňuje), ale to se nepodoručuje, kvůli návyku. Požívali jsme rekt.trubičku v největší nouzi(protože by pak mohla kakatz jen s trubičkou) a při každodenním koupání jsme masírovali bříško dvěma prsty po směru hodinových ručiček nebo jsme i hejbali nožkama(jako kdyby běhala) a tím také rozpohybovali střívka. Na netu se píše o různých kapkách proti prdíkům a i je spousta mamin používá…my jsme to obstáli bez toho. Můj názor je ten, že chemie jsou zbytečné a i jsme s mužem slyšeli, že to s kapkama bylo mnohem horší. Dobrá je taky jízda kočárem nebo autem.

Když nezabere trubička tak dítko pevně svázat do zavinovačky a před tím mu dát teplý obklad, zabalený do igelitu. To hodně pomáhá.

Prdíky u nás byli strašné a doufám, že ti mé rady nějak pomohou. :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.10 16:46

Budi se dodnes (20 mesicu). Kdyz udelam nejakou dietni chybu, place a krouti se bolesti bricha. Nepomuze nic, maximalne striknout Lefax, ale to az za dyl. Kdyz ji polozim v noci ruku na bricho, citim, jak ji tam praskaji bublinky ve strevech, je to silene a nevim co s tim. Jí VELMI dietne a presto nas to stale trapi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.10 18:02
MadGirlNancy píše:
Budi se dodnes (20 mesicu). Kdyz udelam nejakou dietni chybu, place a krouti se bolesti bricha. Nepomuze nic, maximalne striknout Lefax, ale to az za dyl. Kdyz ji polozim v noci ruku na bricho, citim, jak ji tam praskaji bublinky ve strevech, je to silene a nevim co s tim. Jí VELMI dietne a presto nas to stale trapi.

A nepiješ náhodou minerálky s bublinky? Ty totiž prdíky hodně způsobují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.10 18:03

Jinak i pomáhá, když se masíruje při přebalování…miminko to uklidní a střívka, tak budou hodně v pohybu.

Ještě jsem si zvpoměla, že mi jeden doktor poradil. Posadíte si mimi na svoje nohy, aby bylo zádíčkama opřené o vás a začnete pomalinku přitahovat jeho nožičky a přitom můžete druhou rukou můžete masírovat bříško. Tohle je spíš na zklidnění, když je mimi neklidné nebo pláče. Tím stlačením do klubíčka a vašim teplem se mu může hodně ulevit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.10 18:31

Lidko nekojim uz 17 mesicu, tak mineralkama to neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.10 20:01
MadGirlNancy píše:
Lidko nekojim uz 17 mesicu, tak mineralkama to neni.

Aha, promiň. Špatně jsem to pochopila. No Asi mu ty jídla prostě nesedí. Chápu, že dieta je vopruz, ale tak mu dávej jen to co snáší dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.2.10 14:16

Syn trpěl na větry minim do 20 měsíců, někdy i teď 26 měsíců. Když byl malé miminko dávali jsme kapky, ne kvůli svojí lenosti ale kvůli tomu, aby se vůbec vyspinkal.Od 5 měsíců ,když měl bolení, jsme používali Baby calm. Do 10 minut přišla úleva a mohl spinkat. Taky pomohl třešňové pecky a krouživá masáž bříška. Co se týká stravy vůbec jsem mu do 18 měsíců nemohla dát nic ,co by ho mohlo nadýmat.Časem se to zlepšuje, ale citlivý je stále.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Soreia
9.2.11 10:50

nejrychlejsi pomoc je masaz briska. A nejdulezitejsi je co papa maminka, kdyz koji. Jinak kontrola mleka, jake je a zdali nadyma. Polika mimi pri piti hodne vzduchu? Hlta? Pozorovat..... . Mit trpelivost a nechat treba 3× odrihnout. S trpelivosti a laskou jde vse.

• Nahlásit
  • Citovat
22.9.11 17:51

Na prdíky

Super jsou kapičky od Espumisanu, rychle zabírají, jsou za dobrou cenu a doporučila mi je i naše paní doktorka. I pro novorozence :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
17.5.12 09:06

Ahoj maminky, tak jsem se sem rozhodla zase napsat, protože už nevím co s tím. Jojo, jsou to noční prdíky asi, nebo nějaké neklidné spaní. Malýmu ted budou 4 měsíce, od narození musí spát v zavinovačce, protože když má ručičky venku spí tak 10 minut a hned si s nima mudlá po obličejíčku a budí se, celou noc sebou mele, kroutí se, vrtí se, ale nepláče. Někdy slyším jak si i prdne, pak zase spí asi 3 minuty v klidu a zase to začne na novo. Tak je to celou noc.Neprobudí se, pořád spí si myslím. Když jsem ho kojila a jen přikrmovala Nutrilonem Anti-colic, tak to měl taky ale dokázal spát klidně od 19 hod do 4 hodin úplně v pohodě ale pak od 4 hodin bylo to kroucení až do rána, ted ho 14 dní už nekojím je jen na UM a to spí od 19 do 22 a pak to je celou noc masakr. Když mu dám mlíčko, tak pak spí klidně asi jen hodinku a je to tu znova celé dokola. Musím ho chovat, tišit, snažím se mu dávat dudlík, ale ten chce jen chvilku, pak ho vyplivne a kroutí se, ale vše je bez pláče. Přes den tenhle problém nemá jen v noci, nevím co s tím. Jsou to prdíky, nebo má hlad? Ale to by jedl skoro každou hodinu a to taky nejde. Ještě jsem myslela že zkusím jiné mléko, ale zase tohle mi doporučuje doktorka a sama nevím jestli je to opravdu těma prdíkama.Prosím o jakoukoli radu, jsem už vyřízená. Všichni mi říkali, že se to vše po 3 měsíci zlepší, spaní a prdíky a mě přijde že se to ted zhoršuje.Děkuju :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11795
17.5.12 10:55

@žaneta82 já sem měla úplně to samé od narození malého do 3,5 měsíce…spí teda se mnou v postely, ale jak píšeš..spí pak se sebou začne kroutit, zvedat nohy, mrskat hlavou sem tam, ale má zavřené oči je zticha jen si oddychuje, tak jsem mu vždy pomalu cvičila nohama, aby se mi neprobudil,jinak jsem mohla začít uspávat třeba 2 hodiny :oops: teď má 4 měsíce a začal se otáčet na břicho a nejspíš zjistil, že se mu při tom dobře prdí a krká, tak třeba ve 2 ráno je na břiše a vecele prdí :mrgreen: takže já mám po problému, ale taky jsem všude slyšela jak to po 3tím měsící přestane…jo jinak já teda plně kojím…

možná zkus změnit mlíko, teď mi známá říkala, že používá tento a že úplně v pohodě… http://www.lekarna.cz/…350g-cz2469/

ale vlastně nakonec jsem ti asi moc neporadila což? :think:

jo a ještě doktorka nemůže vědět jestli to tvému malému bude vyhovovat to mléko, tak zkus změnit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
17.5.12 14:16

Aksina: děkuji za radu, mléko zkusím :)O spaní na bříšku jsem už slyšela, že pomáhá, ale jak malinký spí v zavinovačce, tak se nemůže přetočit.Tak ho dnes zkusím dát na bříško sama. A chci se zeptat kam mu mám dát ručičky, jestli podél tělíčka , nebo je pokrčit v lokti k hlavičce. Aby se mu spalo dobre. Zkusím to a uvidím, snad mi bude spuinkat jednou taky pekne celou noc. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11795
17.5.12 15:02

@žaneta82 mě nespí na břiše…spí normálka na zádech, ale začal se přetáčet a má hlavu nahoře, tak jak kope nožkama tak se vyprdí…a ruce má pokrčené v lokti…ale určitě ho dávej častěji na břicho :-) zkus a uvidíš…mě teda na břiše ani neusne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama