Reklama

Nošení v šátku v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 25.07.11 12:52
Nošení v šátku v těhotenství

Ahoj holky,

ráda bych se Vás zeptala, jak řešíte nošení děti během dalšího těhotenství. Syn má cca 13 kilo…doteď jsem jej nosila na břiše (vždycky mi to vyhovovalo více a nějak mi těch 13 kil nevadilo) buď v šátku nebo v Manduce.
Teď plánuju druhé těhotenství a přemýšlím jak to řešit dále…
Lze nosit na břiše dokud ještě bříško není..čili není na břicho tlak ? Nebo raději od začátku ne ? Myslím, že šátek, když se uváže vysoko, tak by to mohlo njakou dobu jít. Manduca asi ne, ta má bederní pás poměrně nízko a ta váha je na něm hodně :nevim:
Takže už jen na zádech ? Navázat doma tak nějak zvládnu, ale za pomocí gauče nebo stolu, ale někde v přírodě si neumím představit jak bych ho na ty záda dostala :mrgreen:

Příspěvek upraven 25.07.11 v 14:56

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

BohunkaP
Extra třída :D 14935 příspěvků 25.07.11 13:05

V zásadě lze všechno - dokud je Ti to pohodlné.

Ale je to všechno takové ošemetné… Častým problémem u druho- či vícerodiček bývá předčasné otvírání, nejčastěji způsobené nadměrnou fyzickou námahou - především nošením těch starších dětí.

Moje vlastní zkušenost je taková, že jsem se v nošení dcerky nijak neomezovala - a ve 20. týdnu dostala od doktorky nůž na krk. Buď okamžitě přestanu zvedat dítě nebo si půjdu lehnout do špitálu. Přestala jsem, nález se stabilizoval a porodila jsem ve 41. tt.

Takže já na Tvém místě bych to nošení ještě zvážila.

Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 25.07.11 13:08

Primárně Kubík už chodí sám…šátek s sebou beru, když už nemůže a je to moc daleko, abych ho nesla na ramenech. Takže už to není tak, že bych ho jen nosila. Kočárek je u nás první volba, ale občas to nejde a šátek se hodí.
Takže spíše to vnímám jako občas…Ale nevěděla jsem, že i když na to břicho netlačíš (a nosíš třeba na zádech), že to může dělat problém. Děkuju za upozornění !

Lama Lama
Hvězda diskuse 48384 příspěvků 25.07.11 13:19

Já otěhotněla v roce syna, měl jedenáct kilo. Už v té době jsem nosila převážně na zádech. Jen na spaní na břiše. Převentivně jsem začala přeučovat na spaní na zádech hned v začátku. Ale nosit by se určitě na břiše ještě v první polovině těhotenství dalo.

K nošejí v těhotenství jako takovému - nosila jsem stále méně, kluk už v té době chodil. Spíš to bylo na rychlé přechody, když jsem chvátala a na spaní. Ke konci těhotenství to bylo tak 2× týdně na půl hodiny. Pro mě bylo jednodušší vzít sebou šátek a půl hodiny cestou zpátky kluka hodit do šátku, než sebou celé dopoledne vláčet kočár. Nakládat ho i s dítětem do MHD, vláčet po schodech v centru…
Přenášela jsem 6 dní, takže nošení holku dřív nevyhnalo.

bubulina
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 25.07.11 13:21

Já nosila (na břiše) do cca 22. týdne, pak už mi to začalo být nepříjemné. Břicho mi vystouplo a na zádech jsem nějak nosit nechtěla. Ale neměla jsem ze začátku žádné problémy s předčasným otevíráním apod.

bubulina
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 25.07.11 13:23

Jo, ale náš tou dobou vážil tak 9,5 kila a nosila jsem jen tak max na půlhodky. Do obchodu na menší nákup apod.

evcav
Závislačka 4433 příspěvků 25.07.11 13:24

já bych kratší cesty taky neřešila a nosila, na delší bych volila raději kočárek.

kate02
Nadpozemská drbna 26100 příspěvků 25.07.11 13:32

Já sem tam nosila malýho v ergonomickým nosítku na břiše a docela se to dalo i s větším břichem… Jen pak už mi byl krátkej ten bederní pás… :oops: :mrgreen:

kate02
Nadpozemská drbna 26100 příspěvků 25.07.11 13:35

Jinak malej má teď cca 13,5 kg a když někam jdeme a nechce se mu chodit, na ruce ho normálně beru, furt jsem měla strach z předčasnýho porodu a teď se termín kvapem blíží a nález na čípku mám „horší“, než s Kubou touhle dobou… K porodu se nic moc nechystá… :roll:

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 25.07.11 13:57

Ahoj, záleží taky na celkové tvojí kondici. Já jsem 22t a zatím nosím, v drtivé většině na zádech, někdy ještě na břiše a to ho mám už jako balon :-) Nemám teda šátek, ale manducu, ale vždycky se tam obě(vlastně všechny tři:) nějak vejdeme, prostě povolím popruhy. Nosit musím, i když má dcera 11kg a není to slast, chodí teprv měsíc, bydlíme na vesnici a když jdem třeba se psama, tak na poli se vážně golfáče nechytaj :mrgreen: Dávám si pozor, aby mě nebolelo břicho, mám ho dost citlivý, nenosím dlouho (po půl hodině mám akorát dost) a jde to. Šlo to i jiným, že.

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 25.07.11 14:58

Já jsem v prvním trimestru nosila v nosítku (blue bear - batolecí ergonomické), ale už teda výhradně na zádech. Pak mi bederák začal vadit na břicho, tak jsem nosila chodící dítě v ringslingu na boku, když se pořádně dotáhne, tak se i ten bok dá v pohodě vydržet pár desítek minut.
Postupně mi ale začala vadit synova noha přes moje břicho, takže jsem přesedlala na šátek na záda, to bylo někdy zhruba v půlce těhotenství, vázala jsem úvazy, které nejdou přes břicho, nejvíc dvojitý hammock s posuvným uzlem. Ve třetím trimestru už mě to začlo dost zmáhat, tudíž jsem už nosila opravdu jen výjmečně, když jsme třeba šli na blízké hřiště a mělo se jít domů a syn se šprajcnul, to jsem zase nosila v nosítku na zádech, jak už byl pupek velkej, tak jsem ho zapínala pod ním, na chvilku se to dalo.

Žádný problém s nošením v těhotenství jsem nezaznamenala, nosila jsem podle svého pocitu, třeba v prvním trimestru jen když mi bylo dobře, když jsem měla snížený tlak, tak jel kočárem, to jsem se bála, že bych třeba sebou švihla. V zimě (2.trim) jsem nosila hodně, protože se mi nechtělo tlačit kočár závějema :lol:

Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 25.07.11 15:02

Holky, děkuji za všechny vaše názory a zkušenosti.
Jestli jsem pochopila dobře, tak vnímáte jako citlivý první trimestr…druhej asi v pohodě a ve třetím dle potřeby.
Neumím si teda představit bederák u nosítek pod břichem ..jakože to netlačí, ale věřím vám :mrgreen:
Uvidíme co bude nejlepší, ale asi si nemá cenu hrát na hrdinku a i když je nošení emocionálně a fyzicky příjemný, tak v těhotenství asi spíš primárně kočár :mrgreen:

Novire
Neúnavná pisatelka 19823 příspěvků 25.07.11 15:41

Ve druhém těhotenství jsem nosila celkem dost, ale byla jsem zvyklá. Navíc syn nebyl (a doteď není) moc těžký.
Nosila jsem převážně na zádech, buď v šátku nebo se mi velmi osvědčilo nosítko Bondolino - nemá žádné přezky, jen suchý zip a zavazovací popruhy. Nosila jsem v pohodě ještě tak 14 dní před porodem.
Teď nosím dost málo a jen krátce, dcera je daleko větší chodič než syn. Mám krátký pohotovoství šátek (3,2m), vážu batoh na záda nebo koníka na bok.
Podle mě pokud se cítíš a zvládáš, tak není problém.

Betula
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 25.07.11 16:02

Lolinka79
do cca poloviny těhotenství jsem syna nosila v Manduce na břiše a do teď nosím na zádech. Ne pořád a každý den, ale hlavně do MHD, nebo když se potřebujem rychle a bezpečně přemístit (synek je schopnej mi zdrhnout a když za ním běžím, tak mě pak děsně bolí stydká kost). A rozhodně jsem se díky nošení předčasně neotvírala, těhotenství bez problémů. Bederák od Manducy zapínám pod břichem.

Kapaz
Závislačka 3686 příspěvků 08.08.14 15:35

Ahoj! Chystám se v neděli s babi a dědou a dcerkou (19m) na houby. Jendou jsem tam byla s kočárem a nic moc, v podstatě byl někdo stále na cestě. Tak mě zajímá co si myslíte o krosně na záda. Jsem v 16tt, cítím se dobře, dcerku normálně nosím, ale jen v náručí - přesun z vany do pokoje, chování když něco bolí, zvedání z postýlky, apod. Nevím jak to budu vnímat po hodině. Samozřejmě i půjde, ale třeba cestu do lesa bychom šli jejím tempem tři hodiny. Tak teď nevím. Fyzičku nijak extra nemám, na nošení zvyklá nejsem, krosnu bych si půjčovala, co se bojím, tak že vyrazím s krosnou a v půlce budu ko a bez kočáru jako záchrany. Babi a dědovi je přes 70, ti mi nepomůžou. Máte někdo zkušenosti? Jak je to pohodlné? Jak moc se dítko pronese (cca 12kg)? Co ten pás přes břicho? Atd atd. Díky za všechny postřehy!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >