Nová práce a jsem těhotná

Anonymní
18.5.16 09:23

Nová práce a jsem těhotná

Ahoj holky mám dotaz jsem přibližně ve 4tt. 31.5. mi končí pracovní smlouvá, smlouvu mi pravděpodobně prodlouží ale já nechci našla jsem si práci ve svém oboru kde bych měla nastoupit od 1.6. samozřejmě práci jsem si našla ještě než jsem zjistila že jsem těhotná. Smlouva už je připravená a čeká až ji přijdu podepsat. Jenže já teď vůbec nevím jestli ji podepsat mám nebo ne každopádně říct že jsem těhotná nepřipadá v úvahu jelikož jsem na začátku a zatím se sleduje zda to není mimoděložní:-(. Takže kdybych to podepsala můžu to zaměstnavateli říct až po zkušební době což bych byla už někde ve 4 měsíci? Vím že oznamovat to nemusím že to není moje povinnost. Ale nebude to blbe? Ve staré práci ale zůstat nechci je to tam na :pocitac: :pocitac:!! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

596
18.5.16 09:33

Zaměstnavateli to můžeš oznámit až po zkušební době, ale slušné to není a bude to vypadat blbě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10595
18.5.16 09:46

Hele, není čas na hrdinství (pokud teda nemáš peněz jako šlupek atd.). Pokud bych měla pocit, že i za ten půl rok do porodu bych té firmě byla něco platná (tzn. že budu moct hned pracovat, že se nebudu celou dobu jen zaučovat), tak bych nastoupila a sdělila to po zkušebce - s tím, že třeba nabídnu i výpomoc během rodičovské dovolené apod., pokud je to ve Tvém oboru reálné.

A pokud to je velká firma, tak bych se neorzpakovala už vůbec, tam si poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
18.5.16 09:50

Já bych nastoupila stím že při nástupu bych to neříkala, ještě nevíš jestli se to vydaří - držím palečky - akdyžtak se ještě mužeš rozhodnout jestli budeš hodná holka reknes jim třeba za dva mesice ze jsi zjistila ze jsi ve druhem mesici, nebo až po zkušebcee-prostě si omrkneš firmu a práci jaká je, kolegy, třeba zjistíš jak to tam funguje a podle toho se zachováš :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9373
18.5.16 10:03

A co podepsat prodlouzeni ve stavajici praci? Tam uz zkusebku znovu mit nebudes ne? A pak muzes jit kdykoliv na nemocenskou bez vycitek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4853
18.5.16 10:06

No tak pokud ve staré práci zůstat nechceš, tak ti asi nezbývá nic jiného, než nastoupit do nové. V té nové máš smlouvu na neurčito? Stalo se mi něco podobného, po nástupu do nové práce jsem zjistila, že jsem těhotná (a to jsem dokonce musela předkládat test na hcg, že nejsem, vyšlo to je o pár dní, ale já to samozřejmě tehdy nevěděla). Nakonec jsem to oznámila ještě ve zkušebce po 1. screeningu, protože mi bylo blbé plánovat projekty půl roku dopředu, když jsem věděla, že půjdu na mateřskou. Nechali si mě, pracovala jsem až do porodu (na mateřské z domu), po porodu taky a chtěla jsem se po půl roce vrátit, ale to už bohužel nevyšlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.16 10:19

Ve staré práci bych už skusebka neměla to je jasný ale zůstávat tam když můžu mít víkendy volné s moji dcerou a s manželem navíc na nemocenskou jít nemůžu jelikož máme na léto zaplacenou dovolenou a na nemocenské bych mohla jet tak akorát do háje. Holky děkuji za názory trošku jsem se bála že mě tady všechny odsoudite že bych byla svině a bůh ví co všechno vůbec nevím jak to vyřešim pan u kterého mám nastoupit je moc milý a laskavý a proto je mi blbě mu lhát tak uvazuju i s možností že za ním zajedu řeknu mu co a jak a když mě pošle do háje tak mi nezbyde nic jiného než si nechat prodloužit smlouvu v tom debilkove :-D jinak v nové práci bych měla prozatím smlouvu na rok což mi taky přijde že by mě tam mohl nechat pracovala bych do té doby dokud by to šlo. A s tím že bych chodila i při mateřské to opravdu ne u první dcery jsem dodelavala školu pak brzy nastoupila do práce druhou mateřskou si chci užívat a věnovat se na plno dětem :-)

• Nahlásit
  • Citovat
20
18.5.16 10:36

Já na Tvém místě bych ale počítala i s tím, ze v nové práci se to během zkušebky může provalit. I pokud by bylo vše ok, budeš muset sem tam k doktorovi, může Ti být dost blbě, takže jim to v nové práci buď dojde, nebo ani nebudeš ve stavu vůbec do práce chodit. Tím spíš, pokud by se skutečně jednalo o mimoděložní, tam je pak taky určitě nějaká rekonvalescence atd. Podle mě je to risk a vyjít to může za předpokladu, že bude vše ok a nebudou Tě trápit nevolnosti..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.16 10:55

Je pravda že nová práce by byla náročnější každý den 8 hodin na nohách teď vlastně jen sedím na zadku :roll: je to těžké rozhodnutí. Zas na druhou stranu mi ještě nikdo neřekl zeby mi smlouvu prodlouží jen si to. myslim protože momentálně je dost podstav a nevypadá zeby se tam někdo nový s radostí hrnul. Ale zas si říkám že se chci co nejdříve pochlubit s těhu takže tajit něco ještě 3 měsíce 8o je to dost těžké :think:

• Nahlásit
  • Citovat
831
18.5.16 13:55

Vždy koukej především na svůj prospěch a svoje zájmy a nezbydou ti tak jen oči pro pláč a vztek na to, co jsi měla radši udělat a neudělala; víš jak to je, hodný holky se dostanou do nebe a ty potvory všude, kam chtějí, tak asi tak :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6980
18.5.16 14:04

A ve stávající práci už bys to měla na dobu neurčitou? Jestli ano, zůstala bych tam a ještě to vydržela, protože bych se bála co bude pak jednou po rodičáku - nevím jaké máš vzdělání, jak je to s prací v tvém oboru, tak to beru podle sebe, tedy tuctový zaměstnanec, kterých je všude mraky, takže s malýma dětma by se hledalo těžko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama