Nová práce - jsem zklamaná

Anonymní
27.8.20 08:22

Nová práce - jsem zklamaná

Ahoj, předem se omlouvám za anonym.
Pracuji jako učitelka, předtím jsem pracovala v Brně a jelikož jsme se stěhovali, tak jsem musela změnit i školu. Dojíždění bylo nereálné (jak časově, tak finančně). Ve staré škole jsem tedy skončila a nyní jsem týden v nové v okresním městě (takže žádná vesnická škola).
O co ale jde. Na staré škole byla spousta mladých učitelů, skvělý kolektiv, žádný vyhořelý trosky. Kolegové mezi sebou sdílely nápady/materiály a pomáhali si. Ředitel byl přísný, ale fajn, člověk vždy věděl, co má kdy udělat a odevzdat. Děti byly super.

Na nové škole je to katastrofa. Jsem tu nejmladší (i když počítám asistentky a uklízečky), všude jen pomluvy, intriky, učitelky naprosto neochotný ukázat alespoň pomůcky, které tu jsou. Zástupce nic neřeší, musím složitě zjišťovat kdy a co mám odevzdat za papír a tak. Kolegyně mají názor, že děti mají sedět a psát a pak se učit nazpaměť. O svých nápadech a metodách se s nimi nebavím, protože poslouchám, že jsem ještě mladá a naivní :( Jinak škola má v každé třídě interaktivní tabuli, projektor a tak, takže vybavená docela je, ale je mi z toho všeho tak nějak špatně.
Předpokládám, že děti budou v pohodě, ty jsou všude stejný. Ale ti kolegové jsou docela masakr. Máte nějakou radu, jak nevyhořet? Když jsem učila na minulých školách, tka jsem nechápala, proč lidi nadávají na učitele, když se všichni snažíme udělat výuku zábavnou. Teď už to chápu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
27.8.20 08:26

Ježiš, teď vidím ty chyby. Omlouvám se, píšu na mobilu a já blbec jsem si to po sobě nepřečetla :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1225
27.8.20 08:45

To docela chapu. Asi bych se pomalicku zacala poohlizet po necem jinem a tentokrat bych trochu vic prosondovala teren, abych vedela, do ceho jdu. Nic jinyho asi udelat nejde :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
27.8.20 08:49

Zažila jsem fajn učitelky, pak takové normální a potom zcela katastrofální krávy. Těch dobrých bylo bohužel málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5951
27.8.20 08:53

Máš dvě možnosti: odejít nebo setrvat a jet si svou lajnu, dříve nebo později tam někdo odejde, přijde někdo nový. Teď je ale blbé, že jsi tam sama, co má zájem o to něco řešit, nevím, jak jsi odolná a jak moc tě to může semlít. Já bych se pokusila jeden rok vydržet a dělat závěry pak, třeba se i mezi těmi vyhořelými škatulemi najda nějaká, se kterou si časem sedneš a nakazíš ji svým optimismem.
Pokud bych byla rodič dítěte chodící do takové školy, moc bych si přála, abys vytrvala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1874
27.8.20 09:15

Zdrhej! Nezměníš je, ony se budou snažit změnit tebe. A když se jim to nepodaří, vykoušou tě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
455
27.8.20 09:28

Já bych tomu dala chvilku šanci a jela si to svoje. Nepůjdou ty baby brzo do důchodu? Třeba přijde někdo nový mladý a bude vás víc. Ale nejsem učitelka, nevím, jak to u vás chodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1041
27.8.20 09:31
@Anonymní píše:
Ježiš, teď vidím ty chyby. Omlouvám se, píšu na mobilu a já blbec jsem si to po sobě nepřečetla :zed:

No, chtěla jsem vám poradit, abyste se věnovala studiu češtiny. Je to dost ostuda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
27.8.20 09:51

@Alriga Takové rýpaly fakt nesnáším. Já naprosto chápu, že člověk na mobilu dělá hrubky. Taky se mně na něm blbě píše, když mně opravuje každé druhé slovo :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.20 09:51

No, zkuste. Třebas najdete aspon někoho, s kým by se občas dalo mluvit. Pokud to bude úplně blbé, tak asi jinou školu. Jak.moc jste na těch kolegynich závislá? Já se teď vracím po x-letech do práce po rodicovske. Můžu říct, že většina kolegyn jsou rasple-po pár setkáních během rodicaku se spíš zhoršily nez zlepšily. Dobře vím,jak.me pomlouvaly a pomlouvaj. Ale říkám si, že nejsem na nich závislá-a do práce chodím pro peníze, budu ji dodělat dobře, jak nejlíp dovedu. Ale ne se tam dávat zcela-do vztahu s kolegynemi a kolegy. Práce není o tom, mít tam kamarády. Ale pracovat a prostě udržovat dobre vztahy s kolegy. Je fakt, že tam mám ssi dvě holky, co jsou trochu dobry-povědět si, co jsme dělaly v neděli s dětma. Ale nic víc osobního…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.20 09:53

Jo a jeste-takx si dávám rok a uvidím, zda tam zůstanu či budu hledat něco jiného. Z druhé strany-vsude je stejně nebo v bledě modrém;-)

• Citovat
  • Nahlásit
1041
27.8.20 09:56
@Nicole 1234 píše:
@Alriga Takové rýpaly fakt nesnáším. Já naprosto chápu, že člověk na mobilu dělá hrubky. Taky se mně na něm blbě píše, když mně opravuje každé druhé slovo :cert:

Tak ty hrubky nedělejte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
27.8.20 10:01

@Alriga ses ubohá. Rýpat do někoho kvůli tomuto? Dela ti to dobře? Mě nejvíc baví, že jste tu tak tři, které si ze shazování ostatních kvůli pravopisu děláte sport a když si člověk pohleda vaše příspěvky jinde, tak taky nejsou bez poskvrny :potlesk: zajímavé je, že všechny kamarádky, které si prošly studiem bohemistiky jsou samy na tyhle nany alergické, protože jejich znalosti většinou končí u me/mne, případně 3%/ 3 %. Já se jazykem živim a světe div se, taky kolikrát seknu hrubku a v běžném psanem projevu čárky neřeším. Bych libala ruce za učitelku, které na emiminu ujede češtin, ale učí s nadšením a z přesvědčení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.20 12:28

Holky děkuju za podporující komentáře. Komentář ohledně češtiny ignoruju, píšu na mobilu a nečtu to po sobě a ano dělám chyby.
Problém je, že práce pro moji aprobaci nikde moc není a tady na té škole můžu učit pouze svoje předměty (jinde učí i matikář např. výtvarku atd.).
Bojím se, že s takovýmto přístupem kolegů a vedení brzo vyhořím…

• Citovat
  • Nahlásit
2723
27.8.20 12:50

@Alriga Tož tedy, když už ten ČJ, tak Vám ( vykám ) píšu velké V… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie