Nová rodina a další dítě

2
10.3.07 14:31

Nová rodina a další dítě

Zdravím všechny maminky a prosím vás o radu, či názor. Mám krásnou tříletou holčičku.Mateřství je pro mne to nej,co jsem kdy zažila a to i přes to, že se mi krátce po narození malé,rozpadlo manželství. Její táta rodiný život nezvládl, chtěl být raději sám a tak jsme zůstaly samy i my dvě. Následovalo zklamání, nervy se sociálkou, soudy, právníky. Ale to všechno je už pryč. Rok jsme byly samy a pak jsme se začaly rozhlížet kolem sebe… a dnes už samy nejsme. Naše rodina je teď já s mou dcerkou a můj přítel se svým synkem. Troufám si říct, že je nám teď všem společně hezky. Jsme rodina a zvažujeme třetí dítě. Já po něm toužím velmi,což asi trošku ovlivňují i hormony a přítel taky,ale bojíme se, co to se sebou přinese. Jak to ovlivní naše vzájemné vztahy v rodině. Máte prosím někdo zkušenosti s rodinou „moje dítě, tvoje dítě a naše dítě“. Prosím napište!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8671
10.3.07 20:31

Ahoj,
jak popisuješ vaší situaci,tak už teď je určitě vidět,jak berete děti druhého partnera,zda jste je přijali za vlastní,či ne.
Já jsem si s dcerkou také našla partnera,byly jsme samy,a hned od prvního seznámení se měli rádi,pak se nám narodil syn a jak už to tak bývá,chlapi více tíhnou k dcerám,měla jsem kolikrát pocit,že má stejně dceru raději,ale bylo to spíš proto,že je to holčička.Teď se nám ještě narodila dcerka a nevidím,že bych já nebo partner dělal mezi dětma rozdíly, milujeme je všechny stejně silnou láskou, i když samozřejmě každé dítě je individualita a proto tak také ke každému přistupujeme.

Hodně štěstí Stáňa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
11.3.07 21:35

Nová rodina a další dítě

Ahoj Stáňo,
děkuji za tvou odpovědˇ. Jsem ráda, že u vás to klape. My jsme deti přijali jako součást toho druhého. Syn se stýká se svou maminkou, takže já už jsem jen teta a snad kamarádka a dcera se také stýká se svým tátou, kterého má přes svůj věk hodně ráda. Když byla ještě maličká,budoucnost nás dvou byla nejistá a její táta se s ní chtěl občas setkávat,podporovala jsem to. Takže můj přítel je pro ni strejda,nic víc.
Vztah z jeho strany k ní je zdrženlivý,což mě i trochu mrzí.Prý ani synovi,kterého má velmi rád,neumí dát najevo své city,tak se k mé malé přílis nesnaží přiblížit,aby jeho syn nežárlil. Já malou velmi miluji a vím,že ona to cítí,takže pro mne není takový problém dávat najevo lásku i synovi. Neznáme se spolu tak dlouho a ta láska není tak velká,jako je to u mé dcery,tak se o to víc snažím. Nevím jak další dítě zamíchá s našemi vztahy,na dceru budu mít míň času, a na syna také (a ten si to velmi hlídá,kolik pozornosti mu věnuji). Najednou tu bude třetí človíček. Vím, že přítel se svému synovi bude věnovat stejně,ale moje dcera se potom může cítit odstrčená. Je to těžké přiznat,ale přitel si k ní zatím žádný bližší vztah nenašel,proste ji jen bere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.10.12 14:20

Ahoj, čekám druhé dítě, jendo už mám, otec nemá žádné- to ale asi není tak podstatné… spíš začínám potkávat „problémy“ typu - babičky a otcové - každé dítě má vlastně jiné…nejsou to tak trochu zmatky pak? Oslovování tati a druhé dítě jménem atd:-) jakékoliv postřehy uvítám

• Nahlásit
  • Citovat
25.10.12 16:10

Anonymko,

co tak „občane a občanko“. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie