Pomoc manželů v domácnosti!!

213
6.3.07 18:02

Pomoc manželů v domácnosti!!

Ahoj všichni. :idea: Ctěla bych se zeptat jak moc vám doma vaši chlapi pomáhají(nebo nepomáhají!).Ten můj mě pomůže jenom,když mu řeknu.Neudělá navíc ani „ň“.Někdy mě to hrozně štve. :evil: napište mě někdo jak je to v jiných rodinách,ať mám možnost srovnání.Zatím žádný děti nemáme!Ale říkám si až se nám to podaří,tak jak to asi bude u nás vypadat. :x

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6597
6.3.07 18:06

Můj manžel mi pomáhá se vším, bez řečí, aniž bych mu říkala. Když potřebuju něco co by ho nenapadlo samotného, stačí mu říct a on to udělá, asi jsem měla štěstí, ale je vážně zlatý, uvaří (mmch. výborně, zvlášť dobře připravuje maso a o polívkách nemluvím ), vypere, vyžehlí, uklidí, žádná práce mu není cizí a oba nesnášíme takový ty předsudky „to je mužská práce, to je ženská práce“, to se u nás fakt nevede. Já klidně jezdím s kolečkem cementu a pomáhám mu, když něco dělá venku a on stejně tak v pohodě doma žehlí. Je to na dohodě :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
6.3.07 18:11

Tak to ti závidím!!!Já vím,že je někdy unavenej,ale já se taky v práci neflákám.Jinak jsem spokojená,ale s tímto si nevím rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
6.3.07 18:12

Ahoj, přidávám se do party těch šťastných. Máme 2 malé děti (2,5 a 0,5) a manžel doma pomáhá se vším. Přesně jak psala Amynka, žádné dělení mužské nebo ženské práce. Můj manžel ale neumí uvařit vůbec nic (možná tak vajíčkovou pomazánku, ale z toho člověk nemůže být živ :D ). Ale automaticky 1 - 2 týdně luxuje, pomáhá mi žehlit - k tomu si vždycky pustí nějaký sport, když mu něco řeknu, že potřebuji, udělá. Občas si hraje i na domácího kutila.
K dětem se snažíme vstávat střídavě, já k mimískovi, on ke starší holčičce, když je třeba. Jsem moc ráda, že je takový, protože když srovnám s některými kamarádkami, neměnila bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1230
6.3.07 18:32

Jitulle, mam pre teba mozno potesujucu spravu.
Nez sme mali dieta, tak manzel pomahal tiez len na poziadanie, takze velmi malo…skoro vsetko som doma robila ja (byvali sme v podnajme, takze co sa tyka kutilstva tak skoro ziadna robota)-nakupovala som, zehlila, varila, vysavala…no rposte skoro vsetko.
Po narodeni maleho sa obas do niecoho chytil-hlavne vysavanie a niekedy priprava jednoducheho jedla. Zlom nastal ked som s apo pol roku na ciastocny uvezok vratila do prace a on byval niektore dni doma s malym, vtedy pochopil, co je to starat sa naplno o dieta a zacala pomahat ovela viac…takze vysava uz len on, s varenim je to teraz zhruba pol na pol, vyvesia pradlo :) nakupujeme spolu.
No a druhy zlom-ked sme sa prestahovali do vlastneho bytu-porobi uplne vsetko vratane vody a elektriny, takze absolutna spokojnost.

Tak dufam, ze aj u vas nastane zlom k lepsiemu :) ale skus mu to nejako naznacit, ze nechces robit vsetko sama…ono potom ked pride dietatak sa to fakt neda stihat…CEST VYNIMKAM :)
k.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
6.3.07 18:33

Ahoj,

ještě se můžeš mrknout na názory holek do této starší diskuse :wink:
https://www.emimino.cz/modules.php?…

Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
6.3.07 18:50

hledala jsem odkazy na starší diskuse, VVV mě předběhla:) ale byla tu ještě jedna stejná, jen ji nemůžu najít.
Já patřím taky k těm šťastným, takže si fakt nemám nač stěžovat.Ale chce to s mužem hodit řeč ještě možná před narozením potomka, oni si totiž někteří myslí, že mateřská je fakt veget a dovolená 8O a taky hrozně záleží, jak to fungovalo u nich doma-jestli jeho matka ho k něčemu vedla, co doma dělal otec, nebo jestli tchýně dělala vše a chlapi nic…v tom případě je to pak těžké, když to vlastně nikde jinak neviděl a nemá ty návyky z domu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1716
6.3.07 19:51

no jo, ono je to hodne o podminkach doma. Ja s pomoci manzela dopredu nepocitam v nicem. Ani s hlidanim dcery. Kdyby se z prace vracel domu v pet, tak bych protestovala, ale on zacne rano pracovat v osm a konci vecer nez jde spat. A to vcetne vikendu. Cely den sedi v kancelari (doma) u PC a dela a dela. Zvykla jsem si a uz neprostestuju, naopak mi zacalo vyhovovat, ze si vsechno zaridim jak chci a do niceho mi nemluvi. Pro nas oba je dulezite, ze vidi kolik te praci v domacnosti je a moc dobre vi, ze je toho dost. Ja zase respektuju jeho nikdy nekoncici pracovni dobu. Na druhou stranu, kdyz ma trosku volna, tak pomaha, kde se da. Jenze ty jeho volne dny by se dali spocitat spocitat na prstech, jak malo jich je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3496
6.3.07 19:59

Tak já patřím taky k těm šťastným. Sice si musím říct, s čím chci pomoct, ale pak už pracuje sám. Většinou vysává a vytírá, občas i převleče peřiny,když marodil, tak i žehlil, hlídání malé je samozřejmostí vždy, když má volno. Skrátka musím si říct, s čím chci pomoct a pak to udělá.

Ale přes léto má moc práce na baráku, tak je to horší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
12142
6.3.07 20:44

Jejda! Holky, jak vám trochu závidím… :( Můj manžel je sice hodný chlap, občas mi i pomůže na chvilinku pohlídat malou, ponouká mně, ať si zajdu s kamarádkama někam ven, že bude klidně hlídat, ale že by mi pomohl doma se žehlením, vařením, umýváním oken apod., tak to nehrozí ani náhodou!! V tomhle se projevilo to, co viděl doma. Jeho máma je sedřená jako kobyla, protože si doma dělala všechno sama a ještě pomáhala manželovi na stavbě domu a chatky.
Pravda je, že před tím, než jsem otěhotněla, chovala jsem se přesně jako ona: navařit lidem na stavbu, kteří nám přišli pomoct, postarat se o domácí práce, chodit do práce a ještě makat na stavbě u míchačky apod. Ale jakmile jsem otěhotněla, okamžitě jsem přestala a končím s chlapskými pracemi i nadále. Nejsem žádná feministka, ale fakt je, že nechci, aby to u nás dopadlo, jako u tchánovců. Taky jsem si o tom s manželem v klidu promluvila. Nebudu makat na našem baráku už ani omylem, pokud mi aspoň trochu nepomůže doma. Ostatně mi doma nepatří ani cihla, ale to je jiná kapitola. Tchýně mě sice „nechápe“, ale to je její problém. Ale to sem taky nepatří. Takže pracovitým manželům zdar a lenochům zmar! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
6.3.07 21:02

Já myslím, že je to tak, jak to tady již někdo napsal - dle výchovy v rodině.
Třeba můj táta doma dělal jen 2 věci - 2×/měsíc vyluxoval + u jarního a vánočnho úklidu „vytepoval“ koberce. Jo, a s odstupem několika měsíců až let opravoval poškozené věci (výměna ulomené kliky = 7 měsíců hádek + 2 měsíce nákup jiné kliky + 4 měsíce hledání té nové kliky + 3 dny samotná výměna). Nikdy v životě neuklidil, neuvařil, … prostě nic.

Do dneška jsem překvapená, jak můj hodný muž dělá doma všechno, co je zrovna potřeba, kromě vaření - to neumí a tak se do toho ani nepouští. Ale tak ho vychovala jeho matka! To není od přírody!

A já jsem jí vděčná, že mi vychovala takového skvělého chlapa, život bez něj byly galeje a já si ho moooooc vážím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
6.3.07 22:06

Jen výchovou to nebude… Je to i o tom, zda začnou být partneři hned od začátku rovnocenní v péči o domácnost - zamilované holky dělají spoustu chyb… A chtějí všechno zvládnout samy - a to se pak těžko mění.

Osobně mám ve svém okolí (tedy kamarádky mají) spíš šikovné tatínky, kteří se domácích prací neštítí - a připadají mi o to zajímavější - jako ženskou by mě chlap, který nehne prstem moc nebral… U nás hodně udělaly koleje - tam jsme byli všichni bez maminek, takže kluci i holky fungovaly podobně…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.3.07 23:44

tak ja te jdu uklidnit :lol: .ja zase v mem okoli mam same chlapi co nepomahaj.
ten muj taky pomuze jenom na pozadani a nebo me pozadani dokonce nekdy ignoruje,ale u nas je jina situace.ja jsem zena v domacnosti a jedina ma prace je aby vse bylo uklizene a pripravena,takze me to ani nijak divne neprijde.kdyz jsem chodila pred lety do prace,tak taky vetsina praci byla na me,ale ja jsem takova ze si sama radsi udelam vse poradne,nez to po nem upravovat.
tet mam zdravotni potize,tak aspon dojde ze psem a nakoupit :wink:
zadnej chlap neni dokonalej.ja si rikam ze lepsi je uklidit po nem par ponozek,nez aby mi lital nekam za zenskyma nebo do hospody. :wink:
domu nosi penez tolik,ze si muzu dovolit vse a on mi vse doprava,tak ja zase na oplatku ten svujcas venuju jemu a uklizeni a taky mi samozrejme zbyde cas i na sebe coz je dulezity :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
6.3.07 23:48

a jeste musim dodat ze uz jsem si to udelala sama od zacatku.proste jsem po nem nikdy nic nechtela a spis ho od prace odhanela.-))
jinak jak pise lesi ze by ji nezajimal chlap co nehne prstem,tak to ten muj urcite nenui.je od rana do vecera v praci a je podnikatel a muze me brat klidne 5× rocne na dovcu,deti zajisti,muzu si koupit vse co chci a proste mi nic neschazi.myslim ze se nadre vic nez ja,tak proc by mel jeste pracovat doma :wink:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama