Nová simkarta

Anonymní
7.1.19 13:09

nová simkarta

Řeším takový problém.
pořídila jsem si nový telefon, jenže ten je jak jinak na nanosimkatu. Dotěď měla klasickou simkartu. Byla jsem u operátora tam mi dali novou simkartu (číslo zachováno původní) a řekli mi ať si vyloupnu kterou chci. A aktivuju si ji. To vše je ok. jenže já bych chtěla aby mi funguvala i ta původní stará velká. Kdybych náhodou z jakékoliv důvodu chtěla někdy v budoucnu použít původní telefon. jenže když si aktivuji tu novou simkatu a vyloupnu si nano. a aktivuju tak se ta stará automaticky deaktivuje a jestli to dobře chápu tak napořád. To si nano budu muset skládat do původní velikosti?

existuje nějaká možnost jak mít stejné číslo na dvou různě velkých simkartách. samozřejmě, že bych používala pouze tu simakartu kterou zrovna potřebuju do toho daného mobilu. a tu druhou mimo provoz.

přijde mi naprosto hloupé už nikdy nemít plně funkční mobil kvůli simkartě :roll:

Na pobočce se mi dali toto. Koukala jsem na internet a jmenuje se to dvojsimka. ale nějak jsem nepochopila jak to můžu mít ve dvou mobilech různou simakrtu, skutečně ji budu muset z nano skládat do původní velikosti? a stará přestane fungovat? (vždy je to neskutečně nepraktické)

kdyby mi někdo zkušenější poradil nebo někdo kdo řešil stejný problém budu ráda.

A ještě jedna věc. jak si zálohavat věci z té původní simkarty? Jde mi o uložené sms.(přijaté a odeslané asi, ale mě jde hlavně o ty uložené) Budou automaticky sms uložené i na nově aktivované simkartě. případně jak zálohovat?

děkuji všem za rady a omlouvám se takový dotaz.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15024
7.1.19 13:17

Co je na tom nepraktického?? Vždycky může fungovat jenom jedna simka se stejným číslem. Prostě si tu nano vyloupni a ten zbytek schovej a když budeš chtít starý mobil tak tu nano zas zackvakni do toho zbytku a máš zpátky velkou simku… Zálohovat netuším, většinou se SMS ukládají do toho mobilu, na simce je místo tak pro 20 zpráv…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.19 13:26

Zálohování mají dnešní telefony většinou on-line, ja mam třeba vse na icloudu. Takže než ten starý telefon vyměníš, tak proved komplet zálohu a pak to jen při přihlášení stahnes do nového telefonu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13318
7.1.19 13:44

Podle dotazů tipuji, že máš ještě starý telefon. Tam se budou sms zálohovat velmi špatně, spíš vůbec, pokud nemá nějaký operační systém. U nových přístrojů zálohujeme do vloudí a při přechodu na jiný aparát se dá udělat kompletní překlopení přes Blue tooth.
Jinak odpovědi SIM jsi už dostala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama