Na mém novém čísle u vodafonu vymáhají něčí staré pohledávky

6323
24.11.15 20:26

Nové číslo u voda

Jsem vytočená, asi před měsícem jsem si koupila novou simku u vodafonu, a za ten měsíc mně přišly už tři výzvy k zaplacení pohledávek na vysoký částky a nebo budou soudně vymáhaný, včetně od vodafonu. Volala jsem na vodafon, tam mi prostě řekly že tohle číslo již někdo měl a znovu šlo po nějaký době do oběhu. Jenže já musím obvolávat tyhle společnosti a vysvětlovat jim, že jem nový vlastník tel číslo a nemám s tím nic společnýho. Je to nepříjemný, stojí mne to čas a peníze. Máte s tím zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6323
24.11.15 20:27

Omlouvám se za nadpis nevložil se celý text… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42693
24.11.15 20:32

@fifinkaa omlátila bych tu simku vodafonu o hlavu :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6323
24.11.15 20:36

@Moise přesně tak! Taky mě to dopadlo aspoň jsem je seřvala. i když můj hovor je monitorován :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
24.11.15 20:39

@fifinkaa manželovi se tohle dělo u T-mobile. několikrát to tam řešil, vždycky na pár měsíců klid a pak znova. Přestal SIMku používat, je to fakt nezodpovědnost :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
42693
24.11.15 20:40
@fifinkaa píše:
@Moise přesně tak! Taky mě to dopadlo aspoň jsem je seřvala. i když můj hovor je monitorován :-D

nevztahovala by se na to nějaká reklamace?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50177
24.11.15 20:51

Tak snad by se dalo zažádat o změnu čísla. Blbý je, že operátor tak úplně nemůže za to, že předešlý majitel čísla byl blb s hromadou dluhů. Ale zajímalo by měj, jak dlouho je to číslo teda mimo provoz, že ty společnosti vydrží čekat a pak číslo kontaktovat znovu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11957
24.11.15 20:55

@Tunrida dva roky po zrušení je číslo znovu dáno do oběhu. Bohužel to jinak nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9123
24.11.15 20:56

A jaky ma telefonni cislo souvislost s vymahanim dluhu? To je snad spojene s konkretnim clovekem, adresou a RČ ne? Ne s telefonem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50177
24.11.15 20:58

@Netopirek Tak to je velká výdrž věřitelů. Vždyť přece musí být jasný, že když je číslo dva roky mimo provoz, tak potom už na něm dlužníka nedohledají. No ale náhoda je blbec, možný je asi všechno :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70026
24.11.15 20:58

@fifinkaa Já spíš nechápu, jak si ta společnost může dovolit psát někomu jinému a jak vůbec získá kontakt na toho nového majitele čísla, tímto směrem bych pátrala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17097
24.11.15 20:59

Mám dojemm, že jsem někde četla 6 měsíců. Já myslím, že čísel ubývá, budou se častějí recyklovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9450
24.11.15 21:11

Telefoní číslo, je mimo provoz po dobu dvou let (od jeho zrušení), než je dáno zase do oběhu. POkud původní majitel kdekoliv to číslo uvedl, může se stát a stává, že jinému (nvému)majiteli, na něj volají.

Taky se mi stalo, zrušila jsem paušál a vzdálená sestřenice nedostala nový kontakt. Volala mi po několika letech a dovolala se uplně někomu jinému

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20211
24.11.15 21:12

@fifinkaa

taky dobrý - já v září koupila simku s číslem bývalé pizzerie. Po dvou měsících vysvětlování, že fakt nic k jídlu nikomu dělat nebudu, jsem ho měnila.

Chlapík na pobočce říkal, že recyklace je swiňa a když to firma nezruší ve vyhledávačích, tak má nový zákazník smůlu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11957
24.11.15 21:15

A bohužel bude takových čísel přibývat. Když teď někdo dostane „nové“ číslo, co se dobře pamatuje, tak je většinou recyklované. A ty co se špatně pamatují nikdo nechce :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama