Novorozenec den bez mámy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bloesty
Kecalka 223 příspěvků 04.10.18 19:08
Novorozenec den bez mamy?

Ahoj holky, za dva tydny budu muset nechat mesicni mimco den samotne, cca od 7 do 17 hod. (Moc prosim, zdrzte se komentaru, ze ho nechavat nemam, taky z toho nemam radoat, ale bohuzel to jinak nejde). Resim jak to udelat s kojenim, mam nekolik alternativ, jak byste to prosim resily vy?

1. Odstrikat mliko a mamka by ho pak krmila strikackou. Nevim ale jestli zvladnu vygenerovat tolik mlika, musela bych se pred tim vic rozkojit. Ani vlastne nevim kolik mlika na jedno kojeni prcek bude potrebovat a jak mu to bude smakovat z ty strikacky…

2. Koupit mamce umely mliko s tim, ze to ten jeden den prcek prezije.

3. Domluvit se s mamkou, ze mi ho bude na kojeni vozit, ale je ro pres celou Prahu, navic nevim jak moc se budu moct ztratit a nekde v klidu kojit…

4. Nejaky kompromis, ze by ho treba na jedno kojeni privezla a zbyle 2/3 by dali odsate mliko nebo to UM.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2342 příspěvků 04.10.18 19:10

za mě asi 1…a zkusit si to ještě před odloučením nanečisto…

warita
Echt Kelišová 7798 příspěvků 04.10.18 19:13

Hlavne nevymyslet krkolomne varianty. Jsem pro variantu 2 a normalne lahev. Jeden den na UM a jeden den s lahvi nezkazi absolutne nic.

Moje sestra mela svatbu, kdyz bylo neteri 4m. V ten den nenakojila skoro nic, krmilo se UM a lahvi a mala byla spokojena jako zelva.

luccifera
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 04.10.18 19:19

Vyzkousela bych dopredu UM, protoze nase mala mela ukazkove obloukove zvraceni. Kdyby UM v pohode snasela, nabalila bych si prsni vlozky a jeden den se obrnila trpelivosti:D rano nakojit a pak se modlit, at nejsi jak vodotrysk:D

Hadumi
Extra třída :D 13420 příspěvků 04.10.18 19:30

Vyzkoušej lahev a stříkačku, podle toho bych řešila, jak dál. Moje děti ani jedno nechtěly lahev natož UM. Moje kamarádka si dodělávala dálkově školu a chodila jeden den v týdnu na cca 10 hodin od 3 týdnů jejího syna. Já jí hlídala a v ten čas jezdila celou dobu venku, když mělo dítě hlad, tak jsem jí ho dovezla. Jezdila jsem i v zimě, jen jsem se musela lépe obléknout.

Zwetta
Kecalka 405 příspěvků 6 inzerátů 04.10.18 19:31

2, na ten 1 den se nic nestane, si myslím ;)

Anais
Kelišová 5579 příspěvků 27 inzerátů 04.10.18 19:33

@bloesty já bych zkusila tu stříkačku a lahev s odstříkaným mlíkem ( udělej si postupně zásoby do mrazáku) a jen když by malý nechtěl, tak ať ti ho doveze na kojení
Ať to zvládnete :srdce:

Medičkaa
Kecalka 106 příspěvků 7 inzerátů 04.10.18 19:34

Me doktorka doporucila prestat na 3 dny kojit kvuli neustupujici zloutence v necelych dvou mesicich ditete. Bala jsem se toho jak cert krize a pripravila se na vsechny moznosti. Zacala jsem odstrikavat a zjistila ze potrebne mnozstvi mleka proste nejsem schopna odsat ani odstrikat. Nakonec jsme davali na stridacku odstrikane mleko a umele. Maly to snasel skvele. Nejvic jsem se bala ze si navykne na flasku tak jsme nejdriv taky zkouseli blbnout se strikackou, ale po par pokusech jsem to vzdala, dostal normalne flasku a na kojeni to zadny vliv nemelo… takze bych se prehnane nestresovala a pokud nemate doted s kojenim problemy sla bych do varianty 1 nebo 2, jen by to predem chtelo asi otestovat (jak odsavani, tak to jak bude prcek pripadne snaset UM)

Lendeš
Kelišová 5304 příspěvků 04.10.18 19:37

Taky jsem takhle jela na den pryč koncem šestinedělí. Nechávala jsem odstříkané mléko a měla jsem vyzkoušené, že ho v pohodě vypije. Takže vyzkoušej určitě předem. Když nepůjde dostatečně odstříkat, tak zkus předem UM. A s sebou doporučuju vzít odsávačku ať tě nebolí prsa a nezaděláš si na nějaký problém.

peta81
Ukecaná baba ;) 2051 příspěvků 04.10.18 19:41

ja bych nakojila rano pred odjezdem a pak bych poprosila maminku jestli by mohla dorazit za mnou. pokud je to v praze, nemel by problem najit pobliz nejake OC, hernu, restauraci, park…kde by mamka s malym byla a parkrat za tebou zajela na kojeni. bude vozit, muze si cist, projit obchody, dojit na obed…vem si vhodne obleceni, at muzes nakojit v podstate kdekoli, staci lavicka, muzes se kryt kocarem…
pokud se rozhodnes pro odstrikane nebo UM, kazdopadne to musis dopredu vyzkouset jestli mimco vezme.

vbu
Stálice 91 příspěvků 04.10.18 20:03

Dva tydny je dlouha doba, lze mleko nasbirat postupne a zamrazit. Ja mleka moc neodsaju, tak jsem odstrikavala v noci a mrazila do zasoby, kdyby bylo potreba. Pak jen rozmrazit. Ale vyzkousela bych predem a mela v zasobe UM, prodavaji i vzorky to na den staci

Uživatel je onlineAlyss1
Závislačka 2779 příspěvků 7 inzerátů 04.10.18 20:08

1. Dopredu vyzkouset. Krmila bych lahvi. Za dva tydny odstikas dost mlika.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 04.10.18 20:11

Já měla zrovna zkouškový, když byl dceři necelý měsíc. Manžel na mě čekal v autě, já udělala zkoušku, odskočila si nakojit malou a zase šla do školy. Bylo to začátkem ledna. Pak, když jsem pokračovala ve studiu, mi ji hlídala tchyně, nakojila jsem ráno, jela na celý den do školy, tam jsem musela alespoň jednou denně na záchodě si odsát prsa, jinak by mi snad praskla. JInak dcera doma mlíko z lahve odmítala, cucla si pár ml, tchyně z toho byla zoufalá, snažila se jí nacpat pod tlakem, prostě ne. Malá si počkala, až přijedu ze školy a pak tedy pila a pila. Ale prý i když přes den moc nejedla, tak protivná nebyla. Prostě věděla, že přijedu, a že dostane napapat, tak si počkala :mrgreen: Takže za mě by bylo asi nejlepší, kdyby ti jí vozila na nakojení :nevim:

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 67235 příspěvků 04.10.18 20:11

No, hlavně to předem vyzkoušej, protože moje dítě ani jedno nevzalo žádnou láhev, a že jsem jich měla, snad všechny možné. Ze stříkačky měsíčního kojence, který potřebuje už notnou dávku, no to si vůbec neumím představit. Taktéž rvát do něj UM bez vyzkoušení, to taky nemusí klapnout. A den bez jídla nebo špatně najezený, to bude pěkný očistec. Takže to nejdřív zkus.

Fjodorka
Extra třída :D 11223 příspěvků 04.10.18 20:14

Nechala bych si dítě vozit na kojení.

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Prahu zahltily zelené koloběžky: Rozpadají se a ohrožují všechny kolem!

Ulice Prahy v posledních týdnech zaplavil světový fenomén – zelené... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >