Tvrdá voda, mohu dávat malému vodu z kohoutku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Simik12
Povídálka 28 příspěvků 03.10.18 16:05
Tvrdá voda

Dobrý den, chci se zeptat. Máme tvrdou vodu a chtěla bych dávat malému už z kohoutku. Nebo to jen střídat. Kolikrát to mám převarit, aby to mohl kojenec? Děkuji za odpověď.

Reakce:

eumedon
Extra třída :D 13730 příspěvků 03.10.18 16:14
@Simik12 píše:
Dobrý den, chci se zeptat. Máme tvrdou vodu a chtěla bych dávat malému už z kohoutku. Nebo to jen střídat. Kolikrát to mám převarit, aby to mohl kojenec? Děkuji za odpověď.

http://www.ovodarenstvi.cz/…ro-kojence-1

luccifera
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 03.10.18 16:18

Tvrda voda je dost obecny pojem

Dobrvava
Povídálka 16 příspěvků 03.10.18 16:31

Tvrdá voda většinou znamená víc vápníku (případně i sodíku a hořčíku), ale všechno v tak mikroskopických dávkách, že je pití takové vody nejen nezávadné, ale naopak prospěšné (i pro kojence). Rozhodně lepší než všechno to, co se prodává plastových lahvích.

Převařováním z tvrdé vody měkkou neuděláš a z hygienického hlediska je to zbytečnost.

Dominik4
Nováček 5 příspěvků 04.10.18 12:36

Převařením zajistíš jen usmrcení případných bakterií ve vodě. Vápník a hořčík tam bude i dál.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Vůbec jsem ho nechtěla. Šafářová promluvila o prvním setkání s Plekancem

Tuhle partnerku by mu každý hokejista mohl závidět! Ačkoliv se Lucie Šafářová... číst dále >

Arichteva končí! O vítězství ve StarDance se poperou Tomicová, Dvořák a Svoboda

Semifinále populární taneční soutěže StarDance je minulostí. Dnešní díl byl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >