Novorozenec holčička

Anonymní
23.7.20 10:10

Novorozenec holcicka

Ahoj mám 13 denní holčičku a poslední 3 dny se mi přes noc budi co 20 min někdy co půl hodinky a někdy i co 1 hoďku, vždycky vydržela spát i 2 až 3 hoďky a to vždycky prebalim nakojim a odřihne dám ji do postýlky a vrtí se je nevrlá :? Nevíte čím to je? Už jsem uvažovala že mám hladové nebo nesite mléko a smolku ma žlutou a teď hnědo žlutou.
A čím mažete své novorozence? Mě doktorka řekla že nechce videt abych používala na malou olejicky a krémy, pry mam koupit indulonu nebo vazelinu ???? co vy na to?
A co jste davali své holčičce na pipinku? Moje mala je celá červená i prdelku i konečniček davala jsem zasip trochu pomohl ale doktorka říkala že vyšel s mody že mám davat masticky mame doma bepanthen ale me přijde že ji nezabírá, pak i sudocrem ale je to takové divné, při utirani ji to strašně pálí protože u toho pláče. Jsem prvorodička. Budu věčná za každé info dekuju moc

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1639
23.7.20 10:14
@Anonymní píše:
Ahoj mám 13 denní holčičku a poslední 3 dny se mi přes noc budi co 20 min někdy co půl hodinky a někdy i co 1 hoďku, vždycky vydržela spát i 2 až 3 hoďky a to vždycky prebalim nakojim a odřihne dám ji do postýlky a vrtí se je nevrlá :? Nevíte čím to je? Už jsem uvažovala že mám hladové nebo nesite mléko a smolku ma žlutou a teď hnědo žlutou.
A čím mažete své novorozence? Mě doktorka řekla že nechce videt abych používala na malou olejicky a krémy, pry mam koupit indulonu nebo vazelinu ???? co vy na to?
A co jste davali své holčičce na pipinku? Moje mala je celá červená i prdelku i konečniček davala jsem zasip trochu pomohl ale doktorka říkala že vyšel s mody že mám davat masticky mame doma bepanthen ale me přijde že ji nezabírá, pak i sudocrem ale je to takové divné, při utirani ji to strašně pálí protože u toho pláče. Jsem prvorodička. Budu věčná za každé info dekuju moc

Prebaluj častěji. Hned, jak se pokaka musíš prebalit. Na prdelku dáváme sudocream i bepanthen je dobrej. Budí se ti pravděpodobně proto, že ji bolí bříško. Hladové mlíko je pro mě pojem neznámý. Určitě máš dobře mlíko. Miminka trápí části v noci boleni bříška. Musíš to vydržet. Kolem 3 m se to zlepší. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15733
23.7.20 10:15

Dávala jsem sudokrém, bepanthen vůbec, protože obsahuje lanolin a ten napomáhá množení kvasinek. Oleje a krémy jsem nedávala vůbec. Dítě jsem umývala v čisté vodě, abych nenarušovala přirozený mikrofilm pokožky a taky jsem ji ničím nepatlala. Buzení v noci je úplně normální, to se bude mněnit pořád a upraví se to až kolem třetího měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1629
23.7.20 10:16

Mám dceru a bude mít za 4 dny 5 měsíců (narozena 35+5)
Od začátku jsem mazala po každém přebalování bepanthenem a na noc dávala zásyp ( teď už asi týden mažu jen po kakani ale zásyp na noc dávám pořád)
Po každém koupáním mažu tělovým mlékem hipp :) měla jsem i drahé oleje ale ty nám nevyhovovaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1639
23.7.20 10:18
@mamina89 píše:
Prebaluj častěji. Hned, jak se pokaka musíš prebalit. Na prdelku dáváme sudocream i bepanthen je dobrej. Budí se ti pravděpodobně proto, že ji bolí bříško. Hladové mlíko je pro mě pojem neznámý. Určitě máš dobře mlíko. Miminka trápí části v noci boleni bříška. Musíš to vydržet. Kolem 3 m se to zlepší. :kytka:

A ohledně mazání miminka. Nechápu, co máš za dokotorku. Normálně jsem svoje obě děti Matala olejem první dva měsíce určitě. Používala jsem aviril nebo úplně obyc z lékárny. I v nemocnici mi dali obyč olej na mazání vždy. Jinak zadeček hodně větrej, zásyp je taky občas dobrý, když se ti zdá, že má problémy. Jinak ten sudocream je super. Vždy tenkou vrstvu. Ale prebaluj, prebaluj. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17402
23.7.20 10:18

Prebaluj často, neutirej vlcenyma ubrouskama, ale omyj prdku cistou vodou a me se na bolavej zadek nejvic osvědčila rybilka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2981
23.7.20 10:19

Ja jsem používala sudocream. Ale určitě bych si od doktorky nenechala diktovat čím mazat, to je čistě moje věc. Možná nepotřebuje vůbec nic, jen „ujištění“, že tam jsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38

Zkus na noc pevné zavinout ( mrkni na net) a pusť bílý šum.. Třeba na you tube… Jinak oplachuj vodou, natri sudocreamem..a hlavně často prebalovat a nech ji chvilku větrat dej pod ní podložku. Kašli na to co ti říká doktorka, nektery jsou jak padlé na hlavu. Držím palce. Vše bude ok :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672

Spánkový režim se ti ještě stokrát promění, dítě potřebuje občas jen cítit matku. Nic jako hladové mlíko neexistuje. Pro mě je třeba ideál mít dítě u sebe v posteli, v noci nakojim a spíme dál. Přebaluju v noci jen když se pokaka. Mažu celé dítě bambuckým máslem, na utírání používám jen nastříhaný perlan a vodu, opruzeniny neznáme. Jestli je už má, tak zkus změnit ubrousky (za mě je fakt nejlepší čistá voda, než ubrousky plné bůhví čeho), nech ji často větrat bez plinky a můžeš zkusit ji omývat černým čajem, ten taky pomáhá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9931
23.7.20 10:20
@Anonymní píše:
A co jste davali své holčičce na pipinku?Moje mala je celá červená i prdelku i konečniček davala jsem zasip trochu pomohl ale doktorka říkala že vyšel s mody že mám davat masticky mame doma bepanthen ale me přijde že ji nezabírá, pak i sudocrem ale je to takové divné, při utirani ji to strašně pálí protože u toho pláče. Jsem prvorodička. Budu věčná za každé info dekuju moc

Jestli je takhle opruzená, tak je možné, že hůř spí i kvůli tomu. Častěji přebaluj, nepoužívej vlhčené ubrousky, ale když je pokakaná, tak ji umyj v umyvadle vodou, opatrně osuš, namaž sudokrémem. Přes den nechávej co nejvíc bez plínky větrat.
Hladové mléko je nesmysl, koj na požádání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1639
23.7.20 10:22
@DeeSocialWorker píše:
Spánkový režim se ti ještě stokrát promění, dítě potřebuje občas jen cítit matku. Nic jako hladové mlíko neexistuje. Pro mě je třeba ideál mít dítě u sebe v posteli, v noci nakojim a spíme dál. Přebaluju v noci jen když se pokaka. Mažu celé dítě bambuckým máslem, na utírání používám jen nastříhaný perlan a vodu, opruzeniny neznáme. Jestli je už má, tak zkus změnit ubrousky (za mě je fakt nejlepší čistá voda, než ubrousky plné bůhví čeho), nech ji často větrat bez plinky a můžeš zkusit ji omývat černým čajem, ten taky pomáhá.

Přesně. Perlan taky používám. Opruzeniny taky neznám ani u jednoho z dětí :palec: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2981
23.7.20 10:23

A přes den ji můžeš nechat bez plenky ať ta opruzeniny větrá. Jen pozor na průvan

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5884
23.7.20 10:23

Ahoj, úplný základ je časté přebalování. pokud dítě leží bůhvíjak dlouho ve znečištěné plence, není divu, že se osype. Já jsem přebalovala pořád, opláchla čistou převařenou vodou, osušila látkovou plenou a nechala mimino chvilku nahatý. Když byla zima, jen omotaný látkovkou. Někdy jsem teda spotřebovala třikrát víc plenek než moje známá, ale děti nebyly opruzene. Jo, a nepoužívej ty vlhčený ubrousky, ty to jen zhoršují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1014
23.7.20 10:24

Doktorka nechce vidět? 8o Tak ať nekouká, protože je jen na tobě, co na své dítě budeš mazat. Zrovna indulonu nebo vazelínu bych na miminko fakt nepatlala :roll:
Zásyp se dnes už opravdu nedoporučuje. Já ho na mimča doma ani neměla. Na opruzeniny zinková mast (buď si nech namíchat v lékarně nebo sama doma z oxidu zimku. Čím ji tu prdku utíráš a co používáš za pleny? To by bylo první, co bych zkusila změnit. Vlhčené ubrousky často dětem opruzeniny způsobují. Nakup v lékárně perlan a umývej vodou - vyjde tě to i levněji než vlhčáky.
No a k tomu kojení - je normální, že se novorozené miminko kojí i takhle často. Kojení není jen na hlad, ale i na žízeň (což je normální v těhlech vedrech) + se s ním miminka uklidňují, pokud mají jakoukoliv jinou nepohodu. Hladové mléko nemáš neboj, to je už dávno vyvrácený mýtus. Tvoje mléko je přesně takové, jaké ho malá potřebuje mít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3037
23.7.20 10:25

Už tu padlo, nepoužívejte vlhčené ubrousky, jen vodu. Plenku dej, až bude úplně suchá pokožka, syna jsem fenovala :-) Plenky bez chemie, třeba DM eko řadu, vychází dobře i finančně. Já dceru nemazala ničím, používá látkové pleny. Až teď při zubech se oprudila z průjmu, umyju vodou, postrikam růžovou vodou a buď domácí zinkovou mast s konopným olejem nebo mesickovou weledu. Základ je ale suchý zadek. A hodně vetrej, dokud se mimino nehybe, může (pokud není zima) ležet klidně na gauči nebo v postýlce bez plínky.
S buzením neporadím, ale držím palce, aby bylo brzo líp. Zkus pro sebe probiotika nebo mimcu nahrávat bříško, můžou to být prdiky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama