Novorozenec v prosinci

242
2.12.19 15:03

Novorozenec v prosinci

Holky mám celkem průser. Jsem byla tak nějak líná někam lézt po obchodech, protože mám bolesti spodku při chůzi a nenakoupila jsem dárky. Něco snad ještě stihnu objednat po porodu aspoň přes net. Já to oddalovala po porodu, protože jsem měla rodit v listopadu, ale miminko půjde až v prosinci a jak jsem na to pořád myslela a řešila zdali mám už všechno a čekala jsem a čekala na porod a deptala se že se nechystá, tak jsem dárky k Vánocům vypustila. Jenže čas fakt letí. Kdyby jste měli nějaký tip tak budu ráda. Jo a mimino se má narodit 5.12. což je další problém, všichni nutně chtějí po Vánocích, aby jsme se sešli. Jasný, že nevěštim jaká bude situace, ale myslíte, že normálně můžu vzít tak malé miminko mezi rodinu? Úzkou. Moje rodiče x sourozenci a to samé k partnerovo. Všude bude mít zázemí (kde spinkat).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3521
2.12.19 15:07

@dog.s Tak my jsme poprvé vyrazili po šestinedělí. Do té doby k nám chodily návštěvy tak na hodinu max na 2.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3521

Dárky po internetu snad nějaké objednáš. Ale asi bych to řešila hned a ne po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39722

Kluk se narodil na začátku prosince. V pátek nás pustili z porodnice, hned teď mě jsme jeli za jeho pradědou, dědou a následně na víkend za babičkou a prababičkou. Štědrý den jsme trávili s celou rodinou partnera, druhý den jsme jeli k našim. Nenapadlo mě, že bychom se měli nějak stranit rodině. Jo a dárky jsem řešila přes net, různé lístky do divadel apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
82
2.12.19 15:19

V dnešní době to přeci není žádná katastrofa. Sedni k internetu a objednej vše online…někde tady byla diskuze na téma vánoce 2019, tak se tam můžeš nechat inspirovat…
Nevidím důvod proč byste nemohli vánoce trávit s rodinou, miminku to určitě vadit nebude. Užijte si Vánoce! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6430
2.12.19 15:21

@dog.s objednala bych něco manželovi a pokud joo nestíháš, poprosila bych ho, zda nesežene dárky pro ostatní. Případně se na rovinu omluv, že nebyl čas, je to pochopitelné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
2.12.19 15:31

Partnera neřeším, ten si řekl že dostane pod stromeček miminko :D spíš mi jde o mladší sourozence a mamku, moc mi pomáhá a chci pro ni něco hezkého, ale vůbec nevím co. Podcenila jsem přípravu. Myslela jsem jak to stihnu před Vánoci i s břichem, ale nečekala jsem jak moc to bude zahul a nechuť s lenosti.
A co novorozenec a kočka? S tímhle nemám vůbec zkušenosti. Partnerovo rodiče mají doma kocoura, teď měl blechy a je vokousanej, ale už je po veterinární prohlídce tak by do Vánoc mohl být fit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 15:42
@dog.s píše:
Holky mám celkem průser. Jsem byla tak nějak líná někam lézt po obchodech, protože mám bolesti spodku při chůzi a nenakoupila jsem dárky. Něco snad ještě stihnu objednat po porodu aspoň přes net. Já to oddalovala po porodu, protože jsem měla rodit v listopadu, ale miminko půjde až v prosinci a jak jsem na to pořád myslela a řešila zdali mám už všechno a čekala jsem a čekala na porod a deptala se že se nechystá, tak jsem dárky k Vánocům vypustila. Jenže čas fakt letí. Kdyby jste měli nějaký tip tak budu ráda. Jo a mimino se má narodit 5.12. což je další problém, všichni nutně chtějí po Vánocích, aby jsme se sešli. Jasný, že nevěštim jaká bude situace, ale myslíte, že normálně můžu vzít tak malé miminko mezi rodinu? Úzkou. Moje rodiče x sourozenci a to samé k partnerovo. Všude bude mít zázemí (kde spinkat).

Nic neplánovat, nic neslibovat. My odřekli kde co. Ono taky nikdo nestojí o dvě hodiny řevu místo kafe a rozhovoru například… Dárky kup na Alze ideálně, vozí jeden balík domu, od drogerie po hračky. Dospělým powerbanku, nabíjecí kabel 3m, pro ženský kosmetika Nature box, děti případně Duplo, manžel třeba poukázka někam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 15:44
@dog.s píše:
Partnera neřeším, ten si řekl že dostane pod stromeček miminko :D spíš mi jde o mladší sourozence a mamku, moc mi pomáhá a chci pro ni něco hezkého, ale vůbec nevím co. Podcenila jsem přípravu. Myslela jsem jak to stihnu před Vánoci i s břichem, ale nečekala jsem jak moc to bude zahul a nechuť s lenosti.
A co novorozenec a kočka? S tímhle nemám vůbec zkušenosti. Partnerovo rodiče mají doma kocoura, teď měl blechy a je vokousanej, ale už je po veterinární prohlídce tak by do Vánoc mohl být fit.

Fuj, tam by mě nedostal ani heverem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1379
2.12.19 15:58

Ad dárky: Co koupit nějaké poukazy? A nebo se s příbuznými domluvit, že dostanou jen něco drobného (třeba balíček nějakých dobrot k jídlu) a dárky koupíte po Vánocích ve slevách?

Ad návštěvy: Kdy jsou návštěvy rodiny nebo u rodiny ideální řekne pediatr. Já měla první dvě děti v srpnu a protože se narodily hodně drobné, pokaždé se čekalo, až budou mít aspoň 3 kg, než budeme moct chodit ven na procházky nebo návštěvy k nám domů. Takže toto bych teď asi nechala otevřené, počkala, až se mimčo narodí a co řekne doktor ;).

Držím palce, ať je porod rychlý, bezbolestný a jste oba v pořádku! ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
2.12.19 16:05

@Bubla Bůčková tak já se zvířat neštítim asi to přitáhl no ve finále je to jako vši u dětí, taky je člověk nevyhodí :D
Jen mi jde o to malé i když měsíc by mohl stačit na vyléčení kočky a vyčištění prostředí. :nevim:
Blbý je, že to bude taky čerstvě babička s dědou a vzít malé k našim a k partnerovi rodičům ne je blbý. A myslím, že za blechy by se urazili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
2.12.19 16:07

Tak kosmetické balíčky a kazety to asi jisti vždycky :D
Akorát těm děckám no. Holka 11 a kluk 13 let. To by mě trefilo, protože dostanou co si řeknou a něco zajímavého vybrat je hrůza. Navíc kluk úplný PC a mobilní maniak. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23086
2.12.19 17:13

Mám 3 týdenní dítě, 2 kočky, malého školáka a už normálně chodím po návštěvách, obchodech (pro jídlo), teď už musím i odpoledne do školy. Být jen doma by měla hráblo a on krásné spí v kočárku. K rodině jak se ti bude chtít, my letos nejedeme, nemáme pro malýho pas a upřímně chci být doma a ne pendlovat po příbuzných. Dárky objednáme přes internet a jen pro nás. Kdo chce z rodiny vidět mimino, ať se dostaví :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3066
3.12.19 10:24

Nám se nejstarší narodil týden po Vánocích. To bylo v klidu, všechno jsem. vyridila před porodem. Ale mladší je na konci října, vánoce vycházely hned po sestinedeli a já jsem navíc měla zánět ledvin a několikátý zánět prsu horečky, ATB, ujecenej novorozenec a ani ne dvouletý torpedo. Rodině jsem se omluvila, že to prostě nedávám, Vánoční oslavu svolala k nám domů, všechno nachystali příbuzní. Manžel koupil jen nějaké dobroty, pití apod. Nikdo se nezlobil, všichni to pochopili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
6.12.19 00:44

Holky tak je malý konečně venku. Porod jasný že záhul, vyvolaný oxytocinem, ale od 12ti kontrakce do 3h na 9 cm. Pak jsem se sekla na 3h a zaboha nemohla hlavičku vytlačit, kontrakce pořád a pořád a malý dlouho ani hnutí, nakonec rozhodli sekci, ale na polední chvíli vylezl kluk sám :D
Jsem si užila. Nástrih a šití a bolí to šílené, dost krvácím, nemůžu chodit, čůrat bolí, zadek bolí, něco co mi pomůže má rychlejší rekonvalescenci nevíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama