Nový partner v insolvenci

61
22.11.20 18:40

Nový partner v insolvenci

Ahoj holky

Mám nového přítele, známe se několik měsíců. Problém je že teď řešíme bydlení. Bydlí na ubytovně a je v insolvenci dluh má ještě vysoký asi půl milionu přesně jsem se ho neptala. Zaměstnání má insolvenci mu strhavaji. Auto nemá a majetek taky ne. Já mám dům takový malý domeček dědictví mám polovinu v zástavě kvůli vyrovnání vše splácím a ještě minimálně 15 let budu. Mám ještě ložnici na splátky ale nic hrozného co bych nezvládla. Jak je to kdyby se něco stalo a on třeba ztratil práci a přestal splácet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5555
22.11.20 18:48

Tak mu muzou zrusit insolvenci a on bude zase v kolotoci exekuci a bude muset do insolvence znova. Takze dloooouhe roky s minimalnim prijmem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5553
22.11.20 18:51

To je super partie :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12193
22.11.20 18:55

@rhhajkovi Zalezi na tom, jak dlouho uz splaci a casove jak dlouho jeste bude splacet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
22.11.20 18:57

@JancaS84 tak já věděla o ní hned. Ale nějak jsem to neřešila a navíc v mém věku dvě děti není s čím vybírat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32252
22.11.20 18:58

Pokud dosud řádně splacel tak chvíli - dva tři měsíce počkají, než by si našel novou práci. Když je insolvence priklepnuta, tak správce má určité pravomoci, nemusí hned vše řešit přes insolvencni soud.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5662
22.11.20 18:59

Pokud zvažujete společné bydlení, tak rozhodně nechat udělat soupis majetku. Pro případ, že přestane platit insolvenci a dojdou exekutoři.
Dnes jde insolvenci na požádání platbu insolvence přerušit. Tedy pokud je v insolvenci dle nových pravidel.
Z čeho má dluhy? Osobně nevím, zda bych někoho s vysokými dluhy chtěla za partnera. Pro mě je to známka nezodpovědnosti. Byť tento platí a snaží se řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2334
22.11.20 19:11

@rhhajkovi já bych s ním nebyla a nenechala ohrozit sebe a především své děti. Argumenty, že se do této situace muze dostat každý, neberu. Nemůže!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18801
22.11.20 19:13
@rhhajkovi píše:
@JancaS84 tak já věděla o ní hned. Ale nějak jsem to neřešila a navíc v mém věku dvě děti není s čím vybírat.

Nikdy nepochopím zoufalost žen, které mají něco takového zapotřebí :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
22.11.20 19:15
@rhhajkovi píše:

Promiň, ale než být se zoufalcem, to budu radši sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
22.11.20 19:16

@rhhajkovi co je to za argument, že máš děti. Jakože hlavně že nějakej projeví zájem, hlavně že nebudeš sama, nebo jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29092
22.11.20 19:17
@rhhajkovi píše:
Ahoj holkyMám nového přítele, známe se několik měsíců. Problém je že teď řešíme bydlení. Bydlí na ubytovně a je v insolvenci dluh má ještě vysoký asi půl milionu přesně jsem se ho neptala. Zaměstnání má insolvenci mu strhavaji. Auto nemá a majetek taky ne. Já mám dům takový malý domeček dědictví mám polovinu v zástavě kvůli vyrovnání vše splácím a ještě minimálně 15 let budu. Mám ještě ložnici na splátky ale nic hrozného co bych nezvládla. Jak je to kdyby se něco stalo a on třeba ztratil práci a přestal splácet?

Ahoj, budeš nejspíš takový ten typický typ „hodné důvěřivé holky“…

Dej si opravdu dobrý pozor, at si kvůli tomuhle chlapovi nezničíš život…

Chce ho opravdu prověřit, jeho vztahy, projet rejstříky dlužníků na netu, jeho pracovní historii.
Na stěhování bych vůbec nespěchala, měla bych strach, že se ke mně cpe z důvodů svých dluhů atd.
TP bych mu v žádném případě neudělala.

On může být fin. negramotný a pojede v tom znovu, pak Ti budou domů chodit exekutoři, k jedné naší sousedce chodili i dlouho po vykopnutí chlapa, vyprávěla mi to ve výtahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29092
22.11.20 19:18
@rhhajkovi píše:

Ale nemusíš si chlapa stěhovat domů…

On tlačí na stěhování, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
22.11.20 19:22

@free333 tak já mu nabídla společné svátky že bychom strávili. O stěhování přišla řeč pac na ubytovně mají problémy s vodou a není tam takový teplo jak u nás. O stěhování mluvíme ale nevím no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18801
22.11.20 19:25
@rhhajkovi píše:
@free333 tak já mu nabídla společné svátky že bychom strávili. O stěhování přišla řeč pac na ubytovně mají problémy s vodou a není tam takový teplo jak u nás. O stěhování mluvíme ale nevím no.

Co nevíš? Jestli se chceš ekonomicky úplně zničit? No jestli to máš zapotřebí, tak si ho k sobě nastěhuj. Děti ti za to taky jednou poděkují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama