Nemůžu ho nechat jít

Anonymní
22.11.20 08:47

Nemůžu ho nechat jít

Zamilovala jsem se do jiného muže. Jsem vdaná a on byl taky ženatý. Moje manželství trvá už dlouho, vyprchala jiskra a stalo se rutinním, ale žádné vážnější problémy nemáme. Nějaké samozřejmě ano, to asi každé manželství, ale opravdu nic fatálního, kvůli čemu bych si sbalila kufry.
Pak jsem potkala jeho. Zamilovala jsem se na první pohled, on taky. Protože jsme byli oba zadaní, bylo to bezpečné, ani jeden jsme nechtěli být nevěrní, tak se to krásně a lehce udržovalo v té platonické rovině „co by kdyby“. Byli jsme spolu denně v kontaktu a vzájemné sympatie jsme si netajili.
Jenže… on se rozvedl. Nadhodil i možnost, že bych se taky rozvedla a mohli bychom to zkusit spolu, ale - jak jsem psala výše - nezahodím manželství jen proto, že už trvá dlouho a jinde by to mohlo být teď zajímavější. A on už to pak nezopakoval, jedno odmítnutí mu zřejmě stačí.
A on teď logicky potřebuje úplnou volnost. Jsem v koncích z té představy, že si hledá partnerku. Samozřejmě mu to přeju, ale zároveň vím, že jak si ji najde, bude to z mé strany (snad už) konečná a přestanem být v kontaktu.
On se stále ozývá, každý den, napíše, nebo zavolá.
A já nevím, jak moc je v tom zaseknutý. Nechci mu stát v cestě, ale nemůžu ho nechat jít, nemůžu. Tak se s ním přátelím a jen čekám, kdy na něm poznám, že je zakoukaný jinde. On mi to možná nepřizná, protože jsem mu řekla, že s ním ukončím kontakt a to on nechce. Ale taky říká, že je zbytečné to teď řešit, protože nikoho zatím nemá.
Zažila jste to některá?
Svědomí mám čisté, nevěrná jsem nebyla a jak tady často čtu - zamilování a zakoukání do někoho jiného je běžná záležitost, jen je potřeba použít mozek a nepodlehnout tomu. Ale já bych tomu ráda podlehla :oops: Myslím na to velmi často. Ale už i kvůli němu pro to nic nedělám, protože on si zaslouží věnovat čas, energii a emoce tam, kde to má smysl. Ne k vdané paní.
Občas za mnou přijede, chvíli si popovídáme a zas odjede. Nevím, jestli jen nejsem masochista :oops: Dost se tou situací trápím. Neměla bych si to spíše jen užívat, dokud to jde? Brzy bude po všem a trápit se můžu až pak. Vůbec jsem nečekala, že se mi to ještě někdy v životě stane, ale stalo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4803
22.11.20 08:57

Za mě nevěrná jsi. Miluješ jiného a za zády manžela jsi tokala s jiným, a přestože se rozvést nechceš, kontakt s tím druhým pořád aktivně udržuješ a v něco doufáš. Nebo mi chceš říct, že dělat tvůj manžel přesně to, co děláš ty, brala bys to úplně v pohodě?

Pokud odpovíš, že ano, pak se klidně rozveď, protože je ti manžel stejně úplně lhostejný. :nevim:

Příspěvek upraven 22.11.20 v 09:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 08:59
@Ms.Ragdoll píše:
Za mě nevěrná jsi. Miluješ jiného a za zády manžela jsi tokala s jiným a přestože se rozvést nechceš, kontakt s tím druhým pořád aktivně udržuješ. Nebo mi chceš říct, že dělat tvůj manžel to, co děláš ty, brala bys to v pohodě?

Já ho nemiluji, jsem zamilovaná, to je něco jiného, jen pobláznění. To se prý stává. A aktivně pro to nedělám nic. A jako jo, trošku jsme tokali :oops: To je takové zpestření a těžko se tomu odolává.

• Citovat
  • Nahlásit
4803
22.11.20 09:01
@Anonymní píše:
Já ho nemiluji, jsem zamilovaná, to je něco jiného, jen pobláznění. To se prý stává. A aktivně pro to nedělám nic. A jako jo, trošku jsme tokali :oops: To je takové zpestření a těžko se tomu odolává.

A kdyby tohle dělal tvůj manžel, takhle se zamiloval a tokal, taky bys to brala jako neškodné zpestření? Že se to stává, takže by klidně mohl? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 09:02
@Ms.Ragdoll píše:
A kdyby, tohle dělal tvůj manžel, takhle se zamiloval a říkal, taky bys to brala jako neškodné zpestření? Že se to stává, takže by klidně mohl? :mrgreen:

Ano, protože se mi to stalo a nečekaně, tak vím, že se to může stát, jen bych taky doufala, že zůstane stát nohama na zemi :nevim:
Když se člověk vdá nebo ožení, tak tím nepřijde o emoce a city a potřeby a fakt věřím, že se může každému (nejen mému manželovi stát), že potká zajímavý protějšek, kterého taky zaujme. Pak už je jen na tom, co se s tím dál dělá. Ale stát se to může každému, ano, věřím tomu.

• Citovat
  • Nahlásit
6358
22.11.20 09:03

Tady je jediná rada, úplně utnout kontakt, protože dokud se spolu budete bavit, tak to pořád bude signál, že by něco mohlo být. Když to utnete, tak je to signál pro vás i pro něj, tudy cesta nepovede. Jinak gratuluji k používání mozku k myšlení, to se tady moc často nevidí :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2922
22.11.20 09:05
@Anonymní píše:
Ano, protože se mi to stalo a nečekaně, tak vím, že se to může stát, jen bych taky doufala, že zůstane stát nohama na zemi :nevim:
Když se člověk vdá nebo ožení, tak tím nepřijde o emoce a city a potřeby a fakt věřím, že se může každému (nejen mému manželovi stát), že potká zajímavý protějšek, kterého taky zaujme. Pak už je jen na tom, co se s tím dál dělá. Ale stát se to může každému, ano, věřím tomu.

Ano, stát se to může, ale je jen na něm, jestli ty sympatie nechá natolik rozvinout, že z toho je nevěra, i když jen emoční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1098
22.11.20 09:06

Do rizika jít nechceš a držíš se svých jistot, protože co kdyby to s ním nakonec nevyšlo, že? Tady ti asi nezbyde fakt nic jiného než „skočit“ a nebo ho nechat jít, takhle se ho snažit blokovat je sobecké. Nějak jsem nepochopila, jestli se rozvedl primárně kvůli tobě nebo už bylo jeho manželství stejně před krachem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
22.11.20 09:06

Chudák tvůj manžel. Místo, aby jsi napravovala, zpestřovala vztah s manželem, tak tokáš s jiným. :roll: Záleží ti vůbec na manželovi?

Plně souhlasím s @Ms.Ragdoll, jsi nevěrná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4803
22.11.20 09:07
@Anonymní píše:
Když se člověk vdá nebo ožení, tak tím nepřijde o emoce a city a potřeby a fakt věřím, že se může každému (nejen mému manželovi stát), že potká zajímavý protějšek, kterého taky zaujme. Pak už je jen na tom, co se s tím dál dělá. Ale stát se to může každému, ano, věřím tomu.

To tvrdíš jen proto, že si myslíš, že by to neudělal, nebo že to nedělá. Ano, může se stát všelicos, ale ty s tím něco děláš. Aktivně to v sobě přiživuješ a udržuješ „přátelský“ kontakt s mužem, co není tvůj manžel. A držela jsi to v rovině, kdy ten druhý nějakým způsobem doufal ve vztah s tebou. To mi fakt nevinný nepřijde, sorry.

Ale klidně si to omlouvej čím chceš, schválně, jestli to pan manžel bude brát tak na pohodu, až se to dozví. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1165
22.11.20 09:10

Mně to teda celé silné připomíná fiktivní román Květinka Marta, který vyprávěla teta Kateřina v Saturninovi. Pro ty, kteří to nečetli: ta ženská je nechutně sebestředná osoba!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
906
22.11.20 09:19

Ale no tak holky… :).proč z toho dělat takovou vědu?
zakladatelko dál stůj nohama na zemi jako do teď, dávej si veliký pozor ať se to manžel nedozví a vyčkej až Tě to přejde, nebo áž Tě dotyčný nechá. Dříve či později to přijde, to se neboj. A máš vystaráno :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 09:20
@Julča001 píše:
Do rizika jít nechceš a držíš se svých jistot, protože co kdyby to s ním nakonec nevyšlo, že? Tady ti asi nezbyde fakt nic jiného než „skočit“ a nebo ho nechat jít, takhle se ho snažit blokovat je sobecké. Nějak jsem nepochopila, jestli se rozvedl primárně kvůli tobě nebo už bylo jeho manželství stejně před krachem.

Kvůli mě to nebylo určitě, neklapalo jim to dlouho, rozešli se po vzájemné dohodě, zůstali spolu v kontaktu a vycházejí velmi dobře, i kvůli dětem.
A do jakého rizika jít nechci? To není o mně, ale taky o našich rodinách, dětech atd. Fakt nejde o mě.

• Citovat
  • Nahlásit
1098
22.11.20 09:22
@Anonymní píše:
Kvůli mě to nebylo určitě, neklapalo jim to dlouho, rozešli se po vzájemné dohodě, zůstali spolu v kontaktu a vycházejí velmi dobře, i kvůli dětem.
A do jakého rizika jít nechci? To není o mně, ale taky o našich rodinách, dětech atd. Fakt nejde o mě.

No to je to riziko, že bys opustila manžela a děti a byla s ním, jak ti navrhl, ne? Nebo ty s ním být nechceš, ale chceš ho dál mít na provázku a nejlíp, aby si nikoho nenašel, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 09:23
@Ms.Ragdoll píše:
To tvrdíš jen proto, že si myslíš, že by to neudělal, nebo že to nedělá. Ano, může se stát všelicos, ale ty s tím něco děláš. Aktivně to v sobě přiživuješ a udržuješ „přátelský“ kontakt s mužem, co není tvůj manžel. A držela jsi to v rovině, kdy ten druhý nějakým způsobem doufal ve vztah s tebou. To mi fakt nevinný nepřijde, sorry.Ale klidně si to omlouvej čím chceš, schválně, jestli to pan manžel bude brát tak na pohodu, až se to dozví. :mrgreen:

Kde jsi se dočetla, že jsem toho druhého udržovala v rovině, že to může být vztah? To právě nikdy. Že jsme netajili vzájemnou přitažlivost neznamená, že tam byla řečena možnost vztahu. Bylo to spíš o tom, že jsme si řekli, že toho druhého rádi slyšíme, nebo že nám to udělá hezčí den. Takové nevinné povídání. Naopak, o vztahu se bavil jen jednou a já řekla hned ne. Jestli on doufal, třeba ano, protože on věděl, že se bude rozvádět a tak asi i zvažoval různé možnosti. Tak se zeptal a já řekla ne. A bylo hotovo.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama