Můj muž se chtěl zabít

Anonymní
22.11.20 05:32

Můj muž se chtěl zabít

Nadpis asi mluví za všechno. Už delší dobu máme s mužem neshody. Dneska jsme se opět pohádali. Říkala jsem mu že nechci být s někým s kým se hádám, že budu raději sama a v klidu. A že pokud chce tak se může na konci měsíce odstěhovat (podílí se na nákladech na bydlení tak aby neodcházel když má zaplaceno). Byt je můj.

A on šel ven a nic neřekl (bylo skoro osm ráno). Čekala jsem že se za chvíli vrátí (chodí se vyvztekat ven). Ale nestalo se. Kolem poledne jsem to vzdala a šla jsem s dětma nakupovat (chlap měl původně skočit do obchodu) abysme měli dneska hlavně v neděli co jíst. Přišli jsme domů a on pořád nikde. Nevolala jsem mu, protože je dospělej a já nejsem jeho máma. Nebudu se doprošovat.

Přišel kolem páté hodiny a nic neřekl a seděl potmě na chodbě. To už mě doplálilo a zeptala jsem se kde jako celej den a byl proč nedal vědět. Nakonec z něj vypadlo že se chtěl zabít a proto chodil po městě, že šel i do práce a že si chtěl natáhnout trubici od výfuku.

Tak jsem mu řekla že zavolám sanitku, že s člověkem co se chce zabít doma nebudu a že pokud se chce zabít tak patří do péče odborníků. To odmítnul a dál dělal jakoby nic.

A co já teď s tím. Vnímám to tak že to byl nátlak, abych se s ním nerozešla. Není v depresi. Sklony k labilitě měl vždy ale tohle už mě teda dostalo. Je mi jasný že při každé zmíňce o rozchodu to dopadne stejně, zase bude demonstrativně něco páchat. :nevim: Co mám dělat? Sama fakt nevím.

Před lety jsem to brala jako romantické že jsem pro něj celý vesmír. Jenže to má i tu špatnou stránku být pro druhého vším…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2931
22.11.20 06:03

Jestli s ním nechceš být, tak s ním nebuď. Pokud se rozhodne zabít, je to jeho rozhodnutí. Ale můžeš zavolat RZS, že vyhrožuje sebevraždou, oni ho odvezou do psychiatrické nemocnice a tam se o něj postarají (a on už asi nikdy sebevraždou vyhrožovat nebude, btw. měl dost času od odchodu do příchodu to udělat, takže to asi není tak horké, jak se zdá, ale v nějaké krizi být může).
Nicméně pokud ho teď budeš po každé hádce vyhazovat a on se bude po každé zmínce o vyhození jako sebevraždit, tak máte oba o zábavu do konce života postaráno. Tahle hra se dá hrát donekonečna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11083
22.11.20 06:13

Souhlas @akavi s akavi.
Ja to zažila daleko dramatictejsi, záchranku volala. Ještě ten večer ho pustili. Správně vyhodnotil, ze je to jen demonstrace a manipulace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1068
22.11.20 06:15

A nebylo by lepší zaměřit se na důvod těch hádek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2931
22.11.20 06:20
@fera21 píše:

Samozřejmě, že bylo. Ale tohle je větší vzrůšo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 06:25
@fera21 píše:

To se dělá dost těžko když ten druhej není doma :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
913
22.11.20 06:27

Jak píše @akavi
Toto bude donekonečna.
Podílí se na nákladech? Tak se může podílet sam třeba v novém nájmu. Je to tvůj manžel? Máte děti? Pokud ne, tím líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1068
22.11.20 06:39
@Anonymní píše:

Tak snad jste se nehádali poprvé. Myslel jsem to tak, že spíš by bylo lepší se zaměřit na příčinu, vyřešit ji a dalším hádkám tak zamezit. Ono taky není úplně fajn, když ženská chlapa vyžene z baráku (třebaže jejího) a od dětí. Bohužel teda zvolil nejblbější a nejtrapnější způsob jak se pokusit volat o pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1068
22.11.20 06:40
@akavi píše:
Samozřejmě, že bylo. Ale tohle je větší vzrůšo.

Jo, kdyby to tak bylo ve všem, tak nedoplňujem vodu do ostřikovačů, ale rovnou kupujem nový auto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2931
22.11.20 06:43
@Anonymní píše:

Tam jde spíš o dlouhodobější řešení, třeba pomocí poradny pro mezilidské vztahy. Otázka je, jestli má smysl to zachraňovat. Neuvozuješ dost jasně situaci - zda je to dlouhodobý přítel a třeba otec tvých dětí nebo jen náhodnej strejda, co s vámi bydlí dva měsíce. Prvnímu bych asi dala šanci, druhého bych poslala světem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2931
22.11.20 06:49
@fera21 píše:
Jo, kdyby to tak bylo ve všem, tak nedoplňujem vodu do ostřikovačů, ale rovnou kupujem nový auto.

Ano. Nicméně neznáme úplně výchozí situaci (je to manžel/přítel, otec dětí nebo ne, dlouhodobý vztah/znají se chvíli a bydlí spolu), od toho se může pak odvíjet řešení. Kdyz koupíš lacino starej vrak, tak můžeš záhy zjistit, že i to doplnění ostřikovačů je investice, která se do něj nevyplatí, když nejezdí a jen ti překáží na dvorku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5567
22.11.20 06:49

Ja si hlavne myslim, ze realne se vubec zabit nechtel. Ono je obrovskej krok mezi vykladanim o tom a udelanim. Spis vas chtel jen citove vydirat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 07:07

@fera21
Ano, možná je to šokující ale hádky nás nebaví a neděláme je po srandu králíkům. Opravdu by mě nenapadlo že je třeba problémy řešit…

Nikam jsem ho nevyháněla. Naopak jsem se snažila problém probrat. Normálně jsem mu řekla že už ty hádky poslední dobou nedávám, že mě to vysává a že jsem i přemýšlela že by nám bylo líp od sebe protože být pořád ve stresu je prostě na nic. Že mi chybí to jak to bylo dřív. To úplně ignoroval a začal křičet že se teda odstěhuje když chci. No a na to jsem mu právě řekla že tento měsíc se finačně podílel ale jestli chce tak další měsíc se může odstěhovat. Nikam jsem ho nevyhazovala.

Hlavním tématem našich hádek je to že se nedokáže postarat o děti. Byla jsem nemocná a on nebyl schopný dát dětem ani večeři protože seděl u počítače. V poslední době je tam furt a zanedbává svoje povinnosti. Když mu řeknu jestli udělá večeři tak se cítí ukřivděn, udělá jídlo, nechá ho na lince a jde zpátky na PC s tím že děti si přeci to jídlo vezmou, že on ho už udělal (děti jsou malé). To je u nás prostě jediné téma které mě opravdu štve a jsem na něj kvůli tomu naštvaná. Nedojde s dětma vyčistit zuby, nedohlédne na převlečení do pyžama takže jsou děti v tričku pokydaném od jogurtu třeba na nepovlečené posteli, protože on to nevnímá. A když ho děti vyruší od PC tak je na ně hnusnej. A to mě prostě vždycky rozčílí a nevidím tam možnost co já mám změnit. Já u toho PC nesedím. Nikdy jsem ho ohledně PC neomezovala ale prostě mě štvě když štěká na děti když zrovna hraje nebo prostě úplně zapomene že nějaké děti jsou (hraje do půlnoci a pak je překvapen že děti ještě nespí). Já jsem z toho unavená, chodím po doktorech ale třepu se co se děje doma. Musela jsem odmítnou hospitalizaci na plicním protože by to doma bylo na hromadě a reálně jsem měla strach že starší ani nedojde do školy s aktovkou.
Dřív byl v tomhle lepší, víc si všímal, teda hlavně mu stačilo mu něco připomenou (dítě není v pyžamu) a on si to uvědomil a udělal to. Jasně, je to chlap a děti to nezabije ale dlouhodobě to takhle fungovat fakt nemůže, starší dítě by do školy třeba vypravit nezvládl, včetně aktovky, starší je autista tak je ta příprava náročnější. A to by chtěl další děti. O tom jsme se taky pohádali, že jak můžeme mít další děti když se nepostará o ty co už máme. Od jejich mala ho instruuju aby to uměl a stejně nic, už sedm let a pořád neví že děti si musí jít vyčištit zuby.
Lepší to bylo když jsem byla doma, ale to jsem dělala všechno já. Teď chodím do práce a do toho to mizerný zdraví mi dává zabrat že mě to fakt už štve.
Asi je to prostě moje vyčerpání, zhoršující se zdraví, starší syn bude muset přestupovat do speciální školy atd. No a já bych jenom potrebovala chlapa kterej se zvládne postarat když já nemůžu, to by mi ukrojilo velkej balvan ze srdce. No ale když mu řeknu že potřebuju aby se víc staral a ty děti prostě hlídal a pomohl s nima tak se urazí a jde se „zabít“. To mě prostě vytočilo. Že já jsem doma, jakkoliv duševně rozložená, s dětma protože prostě cítím tu zodpovědnost že se nemůžu zvednout a vykašlat se na to, ale že musím jet dát kvůli dětem. To jeho vůbec netrápí. Ale před přáteli a rodinou se prezentuje jako velkej rodinej typ.

• Citovat
  • Nahlásit
1191
22.11.20 07:14

Předpokladam, ze to nebyla prvni hadka. Pokud uz vidis, ze neni cesta zpet, tak se s nim rozejdi, nac s takovym byt, kde se furt hadate a vyhrozuje sebevrazdou. To uz je pak jeho boj, navic te citove vydira.
Mate deti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7712
22.11.20 07:23
@migmina píše:
Předpokladam, ze to nebyla prvni hadka. Pokud uz vidis, ze neni cesta zpet, tak se s nim rozejdi, nac s takovym byt, kde se furt hadate a vyhrozuje sebevrazdou. To uz je pak jeho boj, navic te citove vydira.
Mate deti?

Chapu, ze te to unavuje, je to jako treti dite, kasli na to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama