Nový rok a nic se nedaří

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
710
15.1.22 16:44

Nový rok a nic se nedaří

Už nevím, co bych měla dělat aby bylo líp. Pořád jsem si říkala, že ten Nový rok bude lepší než ten starý ale není. Bohužel. Po Novém roce začalo být zle, hned jak jsem se vrátila do práce, začali problémy, v pokladně nám věčn+ě schází peníze a zjistili jsme, že je to špatně nastaveným systémem z centrály, kdy nám pořád navyšují odvody tržeb. Dovolat se ničeho nelze. Nakonec to dopadne tak, že budu muset vzniklé manko hradit já, protože když vznikl ten problém, byla jsem to já, kdo byl v pokladní knize podepsaný. Holt zaplatím a pojede se dál no. O vánocích jsem měla konflikt s bráchou a rodiči, brácha se mnou má nějaký problém ale jaký, to mi říct nechce, když se ho zeptám, neodpoví mi. Chtěla jsem si za peníze, které jsem dostala od rodiny koupit něco hezkého pro sebe, už jsem si to i objednala a je to zakázková výroba. Už to má kurýr PPL na autě. Ale rozbila se mi pračka, tak jsem musela investovat jinde a teď nevím, kde vezmu peníze na tu věc, kterou jsem si objednala, Chci vzít v práci přesčasy abych mohla cvaknout to manko a vydělala i na radost pro sebe ale před chvílí jsem si šla lehnout a vzbudila jsem se, huba oteklá, super zase mě rozbolel zub, bolí to tak, že to jde až do hlavy, asi opět zánět, za dva roky už budu asi potřetí na antibiotikách a tak místo přesčasu v práci budu muset k zubaři. Minul rok jsem zakončila vytrhnutím šestky nahoře přirostlé ke kosti a antibiotiky, poté jsem chytla laryngitidu. Jsem zvědavá, kdy i já budu mít drobet toho štěstíčka. Co myslíte, kdy se i na mě štěstí usměje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
909
15.1.22 17:00

Nechci nejak zlehcovat tvoje problemy, ale ani jeden neni neresitelny. Chapu, ze kdyz Te boli zuby, tak se vsechno muze zdat horsi, ale vylec si zuby a pak vyres jedno po druhem. Stesti neprijde jen tak samo od sebe, ono se tomu musi taky trochu pomoct a nejlip lehkou zmenou uvazovani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
710
15.1.22 17:05
@JednaPrazacka píše:
Nechci nejak zlehcovat tvoje problemy, ale ani jeden neni neresitelny. Chapu, ze kdyz Te boli zuby, tak se vsechno muze zdat horsi, ale vylec si zuby a pak vyres jedno po druhem. Stesti neprijde jen tak samo od sebe, ono se tomu musi taky trochu pomoct a nejlip lehkou zmenou uvazovani.

Já nedělám nic jiného, než že řeším problémy. Jeden vyřeším a další mnohem horší problém vznikne. Jdu z průšvihu do průšvihu a ode zdi ke zdi, říkám si že to zvládnu a ano, zvládnu ale už mě unavuje, jak mám neustále jen samé problémy a nic jiného pomalu neřeším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
909
15.1.22 17:09
@Cosmopolitan píše:
Já nedělám nic jiného, než že řeším problémy. Jeden vyřeším a další mnohem horší problém vznikne. Jdu z průšvihu do průšvihu a ode zdi ke zdi, říkám si že to zvládnu a ano, zvládnu ale už mě unavuje, jak mám neustále jen samé problémy a nic jiného pomalu neřeším.

Tak kdyz to beres takhle, tak je jasne, ze to tak je…v praci bud apeluju na vedeni nebo odejdu nebo zadnou pokladnu nepodepisuju, kdyz vim, ze tam je chyba a ne moji vinou, ze nemam na neco, co jsem si chtela koupit neni problem, ale neprijemnost, holt pracky se nekdy kazi, tak si treba koupim z druhe ruky…treti atb za 2 roky- zacnu posilovat imunitu, sportovat…proste nevidim zadny prusvih nebo problem. To je, kdyz ti treba nekdo umre, zkrachujes, nemas kde bydlet a co jist… ;)

Taky mam problemy, a ne zrovna malo, ale koukam se na to jinak :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12829
15.1.22 17:10

Hm, nevidím nikde žádný podstatný a velký problém, aby ses musela takto hroutit. Zub vyřešíš raz dva. Objednat si na zakázku hadry na sebe, když nemám ani kačku rezervu je prostá finanční negramotnost, jde se to naučit. Ten pokladní systém teda nejak nechápu, jak ti kvůli nějakému systému můžou fyzicky chybět peníze v pokladně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
15.1.22 17:10

Když se to valí takhle najednou, tak se to může zdát horší než to je. Zvlášť pokud si člověk vytváří nějaký očekávání a pak se mu to zase zhroutí. Určitě to nemůže být pořád jenom blbý, je to prostě blbý období - ono teda proč by se něco mělo zlepšit a změnit zrovna s novým rokem. Ale určitě bude líp. Vydrž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
710
15.1.22 17:15
@JednaPrazacka píše:
Tak kdyz to beres takhle, tak je jasne, ze to tak je…v praci bud apeluju na vedeni nebo odejdu nebo zadnou pokladnu nepodepisuju, kdyz vim, ze tam je chyba a ne moji vinou, ze nemam na neco, co jsem si chtela koupit neni problem, ale neprijemnost, holt pracky se nekdy kazi, tak si treba koupim z druhe ruky…treti atb za 2 roky- zacnu posilovat imunitu, sportovat…proste nevidim zadny prusvih nebo problem. To je, kdyz ti treba nekdo umre, zkrachujes, nemas kde bydlet a co jist… ;)Taky mam problemy, a ne zrovna malo, ale koukam se na to jinak :nevim:

Já jsem nikde nenapsala, že to je neřešitelné ale že se mi to sešlo všechno najednou a prostě někdy i stokrát nic umořilo osla. Já jsem právě v práci podepsala tržbu která seděla a druhý den se udělal odvod a už to bylo špatně, s centrálou už si píšu týden a výsledek žádný. Pračku z druhé ruky jsem chtěla, jenže spousta lidí nabízí za odvoz a ten já právě nemám. No pračku už jsem vyřešila, takže aspoň jeden problém mám pryč. Teď ještě ty zuby, já už třetí antibiotika nechci. Fakt je divný, že se mi ty záněty pořád vrací. Ono je fakt super místo odpočinku jezdit ve volném čase k zubaři. Poslední dva roky jsem tam fakt často a to se o zuby starám a stejně mám problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
710
15.1.22 17:18
@Mariambiska píše:
Když se to valí takhle najednou, tak se to může zdát horší než to je. Zvlášť pokud si člověk vytváří nějaký očekávání a pak se mu to zase zhroutí. Určitě to nemůže být pořád jenom blbý, je to prostě blbý období - ono teda proč by se něco mělo zlepšit a změnit zrovna s novým rokem. Ale určitě bude líp. Vydrž.

Děkuji, snad ano. Já nový rok beru jako změnu, předěl a šanci začít znovu a líp. Snad se to brzy zlepší, jako já vím, že v životě jsou problémy ale když se navalí na člověka všechno najednou, tak to fakt už štve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
710
15.1.22 17:24
@Cenarius píše:
Hm, nevidím nikde žádný podstatný a velký problém, aby ses musela takto hroutit. Zub vyřešíš raz dva. Objednat si na zakázku hadry na sebe, když nemám ani kačku rezervu je prostá finanční negramotnost, jde se to naučit. Ten pokladní systém teda nejak nechápu, jak ti kvůli nějakému systému můžou fyzicky chybět peníze v pokladně.

Kde jsem psala o hadrech na sebe a kde jsem psala, že nemám žádnou rezervu? Tu jsem měla ale padla na tu pračku. Zub vyřeším raz dva? U mě je to několik návštěv zubaře, bolest, hodně peněz a antibiotika. Na zuby prostě trpím. A ten systém nechci to tu vysvětlovat dopodrobna ale prostě nám pořád navyšují peníze k odvodu, jako obhajobu nám posílají špatné exporty a screenshoty ze starého adminu se špatným zůstatkem v pokladně. Dovolat se nikde nedovolám, podle nich to máme zacálovat. Jednou už jsme to zaplatili, složili jsme se na to a za dva dny opět stejný problém, odvod tržby nesmyslně navýšený a nikoho na centrále to nezajímá. Jako opravdu nás nebaví pořád dotovat centrálu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1969
15.1.22 17:30
@Cosmopolitan píše:
Kde jsem psala o hadrech na sebe a kde jsem psala, že nemám žádnou rezervu? Tu jsem měla ale padla na tu pračku. Zub vyřeším raz dva? U mě je to několik návštěv zubaře, bolest, hodně peněz a antibiotika. Na zuby prostě trpím. A ten systém nechci to tu vysvětlovat dopodrobna ale prostě nám pořád navyšují peníze k odvodu, jako obhajobu nám posílají špatné exporty a screenshoty ze starého adminu se špatným zůstatkem v pokladně. Dovolat se nikde nedovolám, podle nich to máme zacálovat. Jednou už jsme to zaplatili, složili jsme se na to a za dva dny opět stejný problém, odvod tržby nesmyslně navýšený a nikoho na centrále to nezajímá. Jako opravdu nás nebaví pořád dotovat centrálu.

Kolik ta pračka stála, že pračka = rezerva?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
710
15.1.22 17:32
@Modra1 píše:
Kolik ta pračka stála, že pračka = rezerva?

7000 Kč, opravdu nevydělám tolik abych měla v rezervě několik platů. Jsem ráda, že jsem si i tohle málo mohla jako ČID s prací na částečný úvazek dát stranou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14539
15.1.22 17:36
@Cosmopolitan píše:
Už nevím, co bych měla dělat aby bylo líp. Pořád jsem si říkala, že ten Nový rok bude lepší než ten starý ale není. Bohužel. Po Novém roce začalo být zle, hned jak jsem se vrátila do práce, začali problémy, v pokladně nám věčn+ě schází peníze a zjistili jsme, že je to špatně nastaveným systémem z centrály, kdy nám pořád navyšují odvody tržeb. Dovolat se ničeho nelze. Nakonec to dopadne tak, že budu muset vzniklé manko hradit já, protože když vznikl ten problém, byla jsem to já, kdo byl v pokladní knize podepsaný. Holt zaplatím a pojede se dál no. O vánocích jsem měla konflikt s bráchou a rodiči, brácha se mnou má nějaký problém ale jaký, to mi říct nechce, když se ho zeptám, neodpoví mi. Chtěla jsem si za peníze, které jsem dostala od rodiny koupit něco hezkého pro sebe, už jsem si to i objednala a je to zakázková výroba. Už to má kurýr PPL na autě. Ale rozbila se mi pračka, tak jsem musela investovat jinde a teď nevím, kde vezmu peníze na tu věc, kterou jsem si objednala, Chci vzít v práci přesčasy abych mohla cvaknout to manko a vydělala i na radost pro sebe ale před chvílí jsem si šla lehnout a vzbudila jsem se, huba oteklá, super zase mě rozbolel zub, bolí to tak, že to jde až do hlavy, asi opět zánět, za dva roky už budu asi potřetí na antibiotikách a tak místo přesčasu v práci budu muset k zubaři. Minul rok jsem zakončila vytrhnutím šestky nahoře přirostlé ke kosti a antibiotiky, poté jsem chytla laryngitidu. Jsem zvědavá, kdy i já budu mít drobet toho štěstíčka. Co myslíte, kdy se i na mě štěstí usměje?

No, nikde nevidím žádnou tragédii. Prostě se ti sešlo pár věcí, co musíš vyřešit. Pračku si můžeš koupit klidně na splátky, přeplatíš jednu splátku, někde třeba nic. To manko, no to je horší, jen nechápu, proč to máš ty platit, když to nen tvoje chyba. Hele, všechno se dá nějak vyřešit, když se ale budeš hroutit, místo abys zatla zuby, tak je to pak mnohem horší. Uvidíš, že to takhle nebude donekonečna :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5742
15.1.22 17:52

Já tě chápu. Když toho člověk má moc, stačí málo, a cítí se zoufalý. Určitě nejvíc bude dělat to manko v práci, tam vidíš tu bezmoc a bezvýchodnou situaci. Nevím, co jsou ty odvody. A ty jsi tam jako vedoucí? Pokud ne, trvala bych na tom, ať to podepisuje vedoucí, dokud se celá situace nevyřeší. A chtěla bych vrátit i ty zaplacené peníze pak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
710
15.1.22 18:01
@arinecka píše:
No, nikde nevidím žádnou tragédii. Prostě se ti sešlo pár věcí, co musíš vyřešit. Pračku si můžeš koupit klidně na splátky, přeplatíš jednu splátku, někde třeba nic. To manko, no to je horší, jen nechápu, proč to máš ty platit, když to nen tvoje chyba. Hele, všechno se dá nějak vyřešit, když se ale budeš hroutit, místo abys zatla zuby, tak je to pak mnohem horší. Uvidíš, že to takhle nebude donekonečna :hug:
Já se nehroutím, jen už toho začínám mít dost. Manko budu muset zaoplatit protože v pokladní knize jsem zapsaná naposledy já, takže moje smůla.
@jita22 píše:
Já tě chápu. Když toho člověk má moc, stačí málo, a cítí se zoufalý. Určitě nejvíc bude dělat to manko v práci, tam vidíš tu bezmoc a bezvýchodnou situaci. Nevím, co jsou ty odvody. A ty jsi tam jako vedoucí? Pokud ne, trvala bych na tom, ať to podepisuje vedoucí, dokud se celá situace nevyřeší. A chtěla bych vrátit i ty zaplacené peníze pak.

Nejsem tam vedoucí, vedoucí mi věří, snaží se to se mnou řešit ale taky vidí, jak je to bezvýchodné a že stejně nakonec to půjde za námi. Prostě špatně nastavený systém z centrály a my jsme o peníze chudší. Oni chybu nikdy neuznají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5742
15.1.22 18:04
@Cosmopolitan píše:
Nejsem tam vedoucí, vedoucí mi věří, snaží se to se mnou řešit ale taky vidí, jak je to bezvýchodné a že stejně nakonec to půjde za námi. Prostě špatně nastavený systém z centrály a my jsme o peníze chudší. Oni chybu nikdy neuznají.

Co nějaká občanská poradna a právník?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat