Nový telefon - nastavení

9733
18.1.20 09:35

Nový telefon - nastaveni

Bojují s nastavením nového telefonu. Nevím, jestli to jde nastavit nebo to je už dané tím telefonem.

Když jsem psala smyku, vždy se mi ukázali, kolik písmenek mám do konce smsky a kolik smsek vlastně posílám. U nového telefonu to není.

Když mi přišla dámská, svítilo nahoře světýlko zelene, zpráva svítila zelene. Jelikož nejsem pořád u telefonu, tak se mi to hodí, že zdálky vidím, jestli někdo volal nebo psal a nemusím pořád sahat na telefon. U nového to nemám.

Kalendář u starého jsem měla hned na ploše vypsané nejbližší události. U nového musím na kalendář kliknout a podívat se. Je to tam i strašně nepřehledné, vše jednou barvou, neoddělené. Hrozně špatně se v tom orientuju.

Poradíte někdo, prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2957
18.1.20 09:43

S tema smskama by to mohlo byt u nich v nastaveni. Druha moznost nemusi u telefonu vubec byt a nenastavite to nikde. A kdyz vam zakladni kalendar nevyhovuje, tak urcite je spousta aplikaci s kalendarem, ktere by vam lip poslouzily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2778
18.1.20 09:51

U těch sms je to buď v nastavení nebo se to nedá nastavit. Záleží jaký máte telefon. Já to třeba nemám a nastavit to nemohu. Co se týče kalendáře na ploše telefonu, ikona jako taková se dá přesunout na plochu telefonu, rozbaleny kalendář, který bude vidět celý je možné nastavit jako widget a nastavuje se dlouhým podrzenim plochy telefonu a pak se vám ukáží možnosti, kde je třeba kalendář vybrat. Ohledně svícení telefonu když vám něco přijde, tak to také bude v nastavení, ale v nastavení telefonu. Bude to někde v sekci oznámení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5202
18.1.20 10:02

Jsou telefony bez notifikační diody, teď takový mám. Takže tam lze nastavit že po nějakou dobu zůstane rozsvícená obrazovka, ale žere to baterii. Ten kalendář, pokud máte telefon s androidem, tak musíte mít na ploše nejen ikonu aplikace, ale i Widget, který umí zobrazit nadcházející události. K widgetům se dostanete u většiny systémů tak že dlouze podržíte prázdné místo a objeví se nabídky pro různá nastavení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9733
18.1.20 10:26

@Heivka Kalendář se mi povedl už nastavit. Díky moc za radu. Ta notifikaci dioda by tam měla být, ale nenašla jsem to. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9733
18.1.20 10:27

@Martha03 Nenašla jsem to. Jak by to mělo být nazvané?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9733
18.1.20 10:28

@Cenarius Jak by to u těch SMS mělo být nazvané?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 10:34

@Sára 1 aplikace se jmenuje no led, ikona je černá s červeným čtverečkem. Musíš si ji stáhnout v obchodu Googld play.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 10:35

A co máš za mobil… „Nový“ je jaksi široký pojem :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 10:37

Kolik zbývá do konce zprávy se ti ukáže, až bude zbývat asi deset písmen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9733
18.1.20 10:38
@Bubla Bůčková píše:
@Sára 1 aplikace se jmenuje no led, ikona je černá s červeným čtverečkem. Musíš si ji stáhnout v obchodu Googld play.

To mi našlo akorát no led weather. V předchozím telefonu pár let starem jsem nic nenastavovala ani nestahovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 10:42
@Sára 1 píše:
To mi našlo akorát no led weather. V předchozím telefonu pár let starem jsem nic nenastavovala ani nestahovala.

Jeé nová verze :lol: ale je to ona… No svítily by ti tam ty tečky jak vidíš na obrázku, já to používám, je to fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9733
18.1.20 10:42
@Bubla Bůčková píše:
Kolik zbývá do konce zprávy se ti ukáže, až bude zbývat asi deset písmen.

Je díky. To jsme nevěděla. Nemám tam ještě simku, kterou používám. Chci si všechno radši nastavit a stáhnout a nějak se mi spousta věcí nedaří. Ani mi nevyhovuje to, že je moc velký - do kapsy ho už opravdu nedám a do kabelky do té postranní kapsy taky ne. :-( Ale asi ta velikost nikomu nevadí, protože nikdo si nestezuje a všichni kolem mě mají stejně velké telefony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9733
18.1.20 10:45
@Bubla Bůčková píše:
Jeé nová verze :lol: ale je to ona… No svítily by ti tam ty tečky jak vidíš na obrázku, já to používám, je to fajn.

No ale to je počasí, to já nechci. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 10:50
@Sára 1 píše:
Je díky. To jsme nevěděla. Nemám tam ještě simku, kterou používám. Chci si všechno radši nastavit a stáhnout a nějak se mi spousta věcí nedaří. Ani mi nevyhovuje to, že je moc velký - do kapsy ho už opravdu nedám a do kabelky do té postranní kapsy taky ne. :-( Ale asi ta velikost nikomu nevadí, protože nikdo si nestezuje a všichni kolem mě mají stejně velké telefony.

Mně vadí! :cert: iPhone nechci a Samsung je v tomhle na hlavu. Bych si koupila novinku, slintám na funkce, ale pádlo jako prase :pocitac: nechápu, copak kapsa… Já musím dosáhnout jednou rukou všude palcem :cert: hele aplikace stahuj, zkoušej, odinstalovat to můžeš vždycky. Ještě koukám, že dělají i aplikaci, že ti bliká blesk… A nemá tvůj telefon funkci „always on display?“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama