Reklama

Nuda v první práci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 10:54
Nuda v první práci

Ahoj holky, předem se omlouvám o anonym, ale mám tu dost známých a nechci, aby o tom věděli. Před týdnem jsem nastoupila do mé první práce, jedná se o práci v rozjíždejici se firmě na pozici sekretarky. Mám dva šéfy. Ale můj problém je, že se nudím. Jeden šéf už od mého nástupu marodi a druhý neustále něco vyřizuje a mě nemá kdo zadávat práci. Minulý týden mě pouštěl domů treba o 2 hodiny dřív. Jen mu vařím kafé a „obsluhuju jeho navstevy“.. na pc mi dali tři malé ukoly ale já už je mela hotove minulý týden.. a tak se bojím, aby mě ve zkusebce nepropustil.. vzdy kdyz jde tak delam ze neco hledam atd.. jsem z toho nervozni :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Malaga
Generální žvanilka 24415 příspěvků 10.09.18 10:58

Kdo chce, ten si práci najde ;) …neboj, oni vědí, že ti zatím moc práce nezadali… firma se teprve rozjíždí

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 10:59

Tak tohle jsem měla taky. Pracovala jsem jako sekretářka a absolutně tam pro mě nebyla práce. Nakonec jsem si třeba 6 hodin potají četla na PC. Zajímavé bylo, že šéf si myslel, že tam umírám pod návaly práce, ale i tak jsem se bála, že na to někdo přijde a vyhodí mě. Dobře vím, jak frustrující a ubíjející tohle je, ale využila bych to jako získání snadných peněz a dobře vypadající praxe, a pak, jako já, začni hledat lepší místo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 11:04

@Malaga no tak to není pravda :-) jsou dny kdy v práci opravdu nemám do čeho píchnout. A mohla bych se na hlavu stavět, abych si činnost našla. Ano, mohla bych uklízet třeba záchody, ale není to má náplň práce a za druhýho pracovat zas nehodlám :lol:

Pro zakladatelku: zeptej se šéfa jestli bys mu nemohla s něčím pomoct, aby viděl snahu.

Janli
Kelišová 5402 příspěvků 9 inzerátů 10.09.18 11:15

A co kdyby jsi volný čas věnovala studiu? Studuj problematiku firmy, zákony, které se k tomu vztahují, piluj jazyky…

Malaga
Generální žvanilka 24415 příspěvků 10.09.18 11:16
@Anonymní píše:
@Malaga no tak to není pravda :-) jsou dny kdy v práci opravdu nemám do čeho píchnout. A mohla bych se na hlavu stavět, abych si činnost našla. Ano, mohla bych uklízet třeba záchody, ale není to má náplň práce a za druhýho pracovat zas nehodlám :lol:Pro zakladatelku: zeptej se šéfa jestli bys mu nemohla s něčím pomoct, aby viděl snahu.

no každý to má nastaveno jinak ;) …a ty na rozdíl od zakladatelky nemáš ten strach , aby tě ve zkušebce nepropustili .....

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 11:16
Zakladatelka
@Anonymní píše:
@Malaga no tak to není pravda :-) jsou dny kdy v práci opravdu nemám do čeho píchnout. A mohla bych se na hlavu stavět, abych si činnost našla. Ano, mohla bych uklízet třeba záchody, ale není to má náplň práce a za druhýho pracovat zas nehodlám :lol:Pro zakladatelku: zeptej se šéfa jestli bys mu nemohla s něčím pomoct, aby viděl snahu.

Presne jak pises proste neni do ceho pichnout.. umyvam sklenicky, uklizim ve skrinkach ale nebudu delat uklizecku.
Sefa jsem se ptala a rekl ze kdyz bude potrebovat tak mi rekne :nevim:

Malaga
Generální žvanilka 24415 příspěvků 10.09.18 11:16
@Janli píše:
A co kdyby jsi volný čas věnovala studiu? Studuj problematiku firmy, zákony, které se k tomu vztahují, piluj jazyky…

přesně tak jsem to myslela ;)

Janli
Kelišová 5402 příspěvků 9 inzerátů 10.09.18 11:19
@Malaga píše:
přesně tak jsem to myslela ;)
Říká se tomu proaktivita a zájem o firmu, to bohužel zdejším diskutujícím nic neříká. Ani se nedivím, že jsou anonymní. Číst si v práci…to je mazec 8o

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.18 11:20
Zakladatelka

@Malaga

Ano, v praci si nedovolim pouzivat pc k necemu co neni pracovni zalezitost.. vyhledavam clanky, ktere s firmou souvisi apod.. jenze uz to delam tak pet dni a nejak z toho usinam :D :D snazim se si praci vzdy najit a nejak se zabavit ale ten cas vubec neutika..

kacakaca
Ukecaná baba ;) 2467 příspěvků 10.09.18 11:21

Zeptala bych se sefa, jestli po mne chce pomoc. Podle reakce bych pokracovala v hledani prace. Jinak bych studovala obor, kde firma podnika, konkurenci, prilezitosti k obchodu a jazyk, ktery firma vyuzije. Tyto informace by mi v budoucnu, az mozna budu praci zavalena, pomohly byt uzasnou pomoci. Taky bych nemohla sedet na zadku a pozorovat hodiny.

ivašot.
Kelišová 6250 příspěvků 10.09.18 11:32
@Anonymní píše:
Presne jak pises proste neni do ceho pichnout.. umyvam sklenicky, uklizim ve skrinkach ale nebudu delat uklizecku.
Sefa jsem se ptala a rekl ze kdyz bude potrebovat tak mi rekne :nevim:

Podrobně nastuduj problematiku GDPR, zpracuj analýzu procesů, záznamy o zpracování, vzory souhlasů ze zpracováním údajů, směrnici o archivaci…Další široký okruh je bezpečnost práce, bezpečností směrnice, školení, školení řidičů referentských vozidel, elektrorevize, revize požární, předlož návrh smlouvy o zajištění pracovně lékařských služeb, kategorizaci zaměstnanců ve vztahu k preventivním prohlídkám…
To mě jen tak napadlo, co by se dala všechno dělat u nás ve firmě, kdybych náhodou měla volno…

sediza
Ukecaná baba ;) 1482 příspěvků 10.09.18 11:37

Promluvila bych si se šéfem. Nic není v praci horšího, nez nuda. Jinak bych probrala poštu, vytřídila staré maily, vyčistila pc, zkonzultovala s IT firmou, kdy se naposled čistily pc od prachu apod. Udelala bych si seznam firem, které budu v budoucnu oslovovat a pripadne udelala nová výběrová řízení. Udelala bych systém na kontrolu skladového hospodářství a když bych mela hotovo, nasla bych si nejaky kurz, ktery by mne zajimal treba na time management nebo projektovy management a pozadala sefa, jestli tam muzu jet. Take bych zkusila zaridit pro sebe nebo i oststni cleny firmy nejakeho rodileho mluvciho na konverzace v cizim jazyce a vyuku. Zavolala bych take druhemu sefovi, ze vim, ze je nemocny, zdali nepotrebuje cokoliv vyridit, koupit, donest atp.

sediza
Ukecaná baba ;) 1482 příspěvků 10.09.18 11:40
@ivašot. píše:
Podrobně nastuduj problematiku GDPR, zpracuj analýzu procesů, záznamy o zpracování, vzory souhlasů ze zpracováním údajů, směrnici o archivaci…Další široký okruh je bezpečnost práce, bezpečností směrnice, školení, školení řidičů referentských vozidel, elektrorevize, revize požární, předlož návrh smlouvy o zajištění pracovně lékařských služeb, kategorizaci zaměstnanců ve vztahu k preventivním prohlídkám…
To mě jen tak napadlo, co by se dala všechno dělat u nás ve firmě, kdybych náhodou měla volno…

Jo, tohle je super. A taky muzes zjistit, kolik platite za BOZP a PO a pripadne zajistit levnejsi/lepsi sluzby. Napřiklad dnes uz skoleni zamestnancu muze levně částecně probíhat online. Mrkni na CRDR.

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1238 příspěvků 10.09.18 11:53

Zažila jsem to vícekrát. Pokud mě práce bavila a chtěla jsem v ní zůstat, tak jsem chodila aktivně si říkat, jestli někdo nepotřebuje něco udělat, snažila se sama něco naučit třeba procházením starších dokumentů, přijít na to zda nejde něco zlepšit, vymyslet si sama nějakou práci prospěšnou firmě (a nemyslím mytí záchodů :mrgreen:)
Další možnost je třeba samostudium jazyka, který by se ti i v této práci mohl hodit.
A nebo si to užij a najdi si vyloženě zábavu, ale dobře to skrývej - surfuj na mobilu a ne na pracovním počítači atd.
Někdy je to opravdu tak, že té práce je hodně, ale je rychlejší si ji sám udělat než zaučovat nováčka. Taky jsme v týmu měli situaci kdy jsme 4 lidi nevěděli kam dříve skočit a nováček se domáhal nějaké práce kterou ale dostal jen výjimečně. Protože nikdo neměl kapacitu ho zaučovat a vysvětlit úkol trvalo mnohdy déle než ho udělat. Navíc se ještě musel po nováčkovi výstup kontrolovat. Ale během pár měsíců se situace může rapidně změnit a taky nebudeš vědět kam dřív skočit (to mi také jako aktivnímu nováčkovi šéf řekl a splnilo se to :dance:)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama