O stárnutí našich (pra)rodičů...

494
23.7.15 19:16

O stárnutí našich (pra)rodičů...

Hezký večer, holky, napišme si o svých rodičích a prarodičích, o tom, jak nám stárnou a jaké s nima máme zážitky a jak je psychicky zvládáme…
Mám maminku 71 let, hlídá mi velice často 5ti letého kluka, protože děláme s mužem na směny. je relativně šikovná, vypadá dobře, ale prostě už na ní vidím, jak stárne..prostě už není co bývalo, a je mi z toho smutno..navíc mamka pojídá tbl. na uklidnění, tak mi někdy příjde taková mimo, právě nevím, jestli je to věkem nebo těmi léky, ale říkám si, že 71 není tak moc…zajímá se o módu, šperky, líčení, barví si hlavu, je taková hodně moderní, ale na druhé straně mi někdy přijde - nevím jak to napsat - popletená, zpomalená, no mám z ní nervy, nedokážu to popsat. Jaké jsou vaše mamky nebo babičky v tomto věku, a rozčilujou vás něčím? díky moc za všechny příspěvky, pište..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

791
23.7.15 19:25

@rsisa No v 71 lech už má na nějaké to zpomalení a popletení docela nárok ne? :think:
Moje babička (mamku hodnotit nemůžu, umřela v 49letech) má 85 a popletená je hodně. Pokaždé, když mě vidí, chválí mi „nový účes“, který nosim už pár let nezměněný :D Vařit už ji děda moc nenechá, protože celkem pravidelně solila cukrem a sladila solí.
Ale tak to je věk no :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4475
23.7.15 19:26

@rsisa osobně bych nesvěřila pětileté dítě někomu kdo bere takové léky a v tomto věku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
23.7.15 19:30

Mam mámu 60. A babičky skoro 83 a na svuj věk vypadají dobře…všechny asi máme gen nestárnutí (když teda o sebe člověk stará) Máma ví snad uplně vše se vším si dokáže poradit. No musím všechno pochytit. Dnes ani pořádný recept nenajdete a ona prostě uvaří upeče vše. Skvělá mama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6583
23.7.15 19:38

Moje babička má 76 let, vede firmu, kam já po mateřské půjdu místo ní. Je hodně moderní, barví si hlavu, chodí na kosmetiku, pedikúru, manikúru apod. Zajímá se hodně o módu, často uklízí, momentálně dělá marmelády pro celou rodinu. :mrgreen: No, je dost akční na svůj věk, ale přece jen je někdy trošku pomalejší a na některé věci má svůj „zastaralý“ názor. Jinak je ale úplně suprová a rozdala by se, když má teda náladu. Je totiž občas trochu náladová, ale na to jsme si u ní už zvykli a bereme to s nadhledem. :srdce: Její otec (můj praděda) umřel v 97 letech. Už plánoval, kde a s kým bude slavit „stovku“, když mu prý všichni kamarádi pomřeli. A když si našel přítelkyni (dlouho po smrti prababičky), tak pořád machroval, že má o 20 let mladší kočku. :mrgreen: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
494
23.7.15 19:49
@lovesmile píše:
Moje babička má 76 let, vede firmu, kam já po mateřské půjdu místo ní. Je hodně moderní, barví si hlavu, chodí na kosmetiku, pedikúru, manikúru apod. Zajímá se hodně o módu, často uklízí, momentálně dělá marmelády pro celou rodinu. :mrgreen: No, je dost akční na svůj věk, ale přece jen je někdy trošku pomalejší a na některé věci má svůj „zastaralý“ názor. Jinak je ale úplně suprová a rozdala by se, když má teda náladu. Je totiž občas trochu náladová, ale na to jsme si u ní už zvykli a bereme to s nadhledem. :srdce: Její otec (můj praděda) umřel v 97 letech. Už plánoval, kde a s kým bude slavit „stovku“, když mu prý všichni kamarádi pomřeli. A když si našel přítelkyni (dlouho po smrti prababičky), tak pořád machroval, že má o 20 let mladší kočku. :mrgreen: :lol:

dík za příspěvek…jaké jsou jiné „babky“ v tomto věku? pište, jsem zvědavá!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.15 19:59

@rsisa raději anonymně, někdo by nás mohl poznat.
Moje mamka je naprosto normální, hezká a vitální ženská, ke kadeřnici, pedikůru a masáže chodí pravidelně. Často si bere všechny vnoučata, ráda vaří a peče, jezdí na výlety, stará se o domácnost i zahradu… Mému otci je skoro 70, stárnout neumí a má z toho strach, takže se chová jako 40 letý mladík -za jeho chování na veřejnosti se stydím, i když on si myslí, jak je okouzlující a vtipný. Na vnoučata kašle. Momentálně má doma novou mladou ženu, nové (svoje) malé dítě a jak to tak vypadá, u jednoho zůstat nechce. Raději bych měla super dědečka, který občas zapomene, než „nestárnoucího“ seladona.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.7.15 20:16

@rsisa mojí mámě je 63 a vidím, jak stárne. Je skvělá, má super nápady - postaví dětem stan a spí tam s nimi, vaří venku na ohni, jedou na výlet vlakem… a je pořád duševně mladá, skvěle se obléká a to až tak, že si občas něco půjčím. Ale zapomíná, je roztržitá, občas něco nedomyslí - spadla ze stromu, vymlela se na kole… Poslední 3-4 roky jezdíme tu a tam s úrazem na pohotovost.
Děti jí svěřím bez problémů, ale syn je instruovaný, co má dělat, kdyby se něco dělo (jsou mu skoro 4 roky) a má za úkol ji „krotit“ - babičko na stromy se neleze :lol:
Její teta ještě v 85 letech vychovávala svou pravnučku (od 3 měsíců asi do 4 let, než šla holka do školky) a do své smrti (92) byla relativně dobrá a vařila pro celou rodinu.
Můj děda byl do své smrti naprosto soběstačný, samostatný a úžasný. Skvěle pekl, vařil a každý víkend jsem k němu chodila snídat a pokecat. Ale bylo vidět, že už nestíhá, byl zpomalený, měl zastaralé názory a nechápal spoustu věcí.

• Nahlásit
  • Citovat
23.7.15 20:24

Tak jen okrajově - mamce je 41 a tátovi 46, takže na nich žádné projevy stárnutí (krom tátových začínajících šedin) nepozoruju :mrgreen:

babi je 73 a má svý mouchy, občas jak kdyby nevnímala.. jinak má doma kozičku, ovečky, králíky, prasátko a slepičky a o ty se zvládá starat, k tomu kolem baráku všude kytky.. ale už si také stěžuje, jak nemůže - záda, nohy, trpí na vysoký tlak -, na druhou stranu, pole si neodpustí, furt musí mít lán brambor a podobně :think: zatím je ale dost fit a svému občasnému zaškobrtnutí, nevnímání a přeřekům se dokáže zasmát.. o to více mi bylo líto právě minulý týden - setkala jsem se s tetou, mají chalupu naproti našim.. teta je cca o 10 let starší než babi, takže kolem 80ky - a ta je tedy veeeelmi zmatená, vede si svou, neslyší.. bylo mi to hodně líto, protože jako malá holka jsem si s ní ráda povídala, hrála karty a podobně :think:

děda zemřel dva roky zpět, v 78mi letech. Měl zdravotní problémy, ano, byl už starší a mrzutý, nemohli jsme ho už nechat aby hlídal bratránka, své nejmladší vnouče.. ale i tak, já, jakožto první vnouče jsem s ním vycházela skvěle a nedali jsme na sebe vzájemně dopustit. Před smrtí už hůře slyšel a hodně polehával, ale humor ho neopouštěl :,(

druhou babi jsem nezažila, zemřela když mamče bylo 14 a děda zemřel před 11ti lety…

pokud se to tu třeba rozjede v nějaké veselé historky a také mě něco napadne, ráda se přidám ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11744
23.7.15 20:52

Moji mamce je 45 a babicce 69. Babi no… Je velmi vitalni, zdrava, chytra, vzdelana zena… ale myslim, ze uz neodhadne svoji silu. Svoji pravnucku taha po schodech do 4 patra pesky a ja z toho kvetu. Babca ma 50 kg i s klicema a dite 9kg. A kdyz naznacim at ji vezme nekdo jiny nebo ja, je ohen na strese, ze z ni delam nemohouci. Nebo mi chce trajdat s trojkolkou kocarem ( se kterou vubec neumi ) po meste mhd. Ona ten kocar proste neutahne a zase ta sama pisnicka jak to zvladne. Dalsi bylo kdyz jsme prijeli z porodky tak si vzala babca kocarek a s miminem trajdala po hrbitove u krematoria takze tak… Moje mama je mladice tam je to v naprostem poradku. Tchyne v 47 vypada a je akcni na 35 tam je to taky v poho.

Btw vcera mi babicka volala a rikala, ze ji balil nejakej padesatnik :D zval ji na veceri a rikal, ze ona je tak ve stejnem veku jako on.
Tak se babi cejtila, ze na ni jeste berou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
23.7.15 21:12

@rsisa moje babička má stejný věk jako tvoje maminka, dítě bych jí na hlídání nedala leda by už chodilo do školy…ale to zas ona pak bude o dalších pár let starší..zkrátka s tak velkým věkovým rozdílem je to na prd.

• Nahlásit
  • Citovat
552
23.7.15 21:36

.

Příspěvek upraven 17.08.15 v 21:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.15 22:54
@Šarlota4 píše: … Btw vcera mi babicka volala a rikala, ze ji balil nejakej padesatnik :D zval ji na veceri a rikal, ze ona je tak ve stejnem veku jako on.
Tak se babi cejtila, ze na ni jeste berou :mrgreen:

jéé, se vtírnu s dnešní historkou, babi včera jela na kontrolu do Prahy k doktorovi a bohužel nestihla autobus ve 14:45, o 10 minut jí ujel… tak čekala do 17:00 na další, bylo horko a tak že si zaleze do metra - tam je chládek - a sedne si na lavičku… našla lavičku, sedla si a najednou přišel nějaký bezdomovec, smrděl prý už z dálky, sotva se držel na nohách a šel k ní na lavičku si sednout.. Tak se opatrně zvedla, vyjela po schodech nahoru, chvilku postávala u vlezu do metra a pak se rozhodla zkusit, zda se neuvolnila druhá lavička a tak jela po schodech opět dolů.. v půlce cesty potkala onoho bezdomovce jak jede nahoru, kymácel se na schodech, že prý čekala, zda nespadne… Dole sedla na lavičku a za chvilku měla opět společnost :mrgreen: tak šla zase pryč a on zase za ní… no pronásledoval jí tam prý pěkně dlouho :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2608
24.7.15 07:30

Moje babička byla taková ta jednoduchá vesnicka žena, navíc dost zapskla a vysazena na mou mamku (tchýně), od 70 let to s ní šlo z kopce, trpěla stařeckou demencí a ke konci už se sama ani nenajedla, umřela v 80 doma, do posledního dne jsme se o ní starali. Rodičům je 62, všichni jim hádají méně, pracují na zahrade a kolem domku, mamka lítá kolem vnoučat, rozdala by se pro ně. Taťky už sem tam něco bolí a dost se přepíná, pak skuhra a docela se o něho už bojím, má po infarktu a nešetří se. Některé názory mají trošku jinde a mamka čím je starší, tak tím víc komanduje lidi kolem. Ale vůbec nemám problém s nimi syna nechat. @Šarlota4 A co se tomu miminu na hřbitově u krematoria stalo tak strašného? Já občas taky jezdila s kočárkem u nás po hřbitově, je tam chladek a ticho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11744
24.7.15 10:15

@ProfZav prosimte nestalo se vubec nic. Bylo to v lednu a prislo mi to jenom morbidni. Proc by tejdeni mimino muselo jezdit po hrbitove. O tom, ze se mu neco stalo sem nenapsala ani pismenko. Si jezdi kde chces

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama