Neshody matky s dcerou

Anonymní
21.7.15 13:15

Neshody matky s dcerou

Zdravím všechny maminky,
potřebovala bych radu ohledně postupů OSPOD. Konkrétně jde o to, že moje matka a moje téměř 16letá sestra mají mezi sebou zle. Vyvrcholilo to odchodem sestry za přítelem. Nebudu se rozepisovat, kdo je a není v právu a kde je chyba, to by jsme tu byli do zítra, ale jde o to, že moje drahá matka neumí řešit problémy a snažit se to vyřešit po dobrém a ihned do toho zatáhla policii a sociálku. Dnes byla podat žádost na soud, aby ji zbavil péče a umístil ji do nějakého ústavu, do doby, než se náš otec vrátí ze zahraničí. Je to cca 14dní. Ona by mohla být u mě, či u toho přítele, je to slušná a zabezpečená rodina, nikdo jí tam neubližuje, avšak máma si postavila hlavu, že jí chce umístit do pasťáku(prý centrum, pro mě to je na jedno kopyto), stůj co stůj, jí od něj odtrhnout. Jde jen o 14 dní, jenže jak to podala na soud, tak aby mohla být u mě, musela bych podat protinávrh a moje otázka zní, co z toho plyne pro mě? Zodpovědnost, šetření, zkoumání, jak dlouho trvá něž zasedne soud a kdyby jí dali do toho pasťáku, za jak dlouho by pro ni přijeli? Zkrátka, jak velkou zodpovědnost bych měla, co všechno by zkoumali a jak by to probíhalo? Už jsem volala na jednu sociálku, tam mě odkázali na sociálku v jejím bydlišti, ale ta paní mi to tam nezvedá :nevim: :nevim: Jsem bezradná, trhá mi to srdce, ale jestli bude hlouběji zkoumat naší situaci, nemohu si jí k sobě vzít, navíc jsem čerstvě těhotná, nesmím se stresovat a už jsem z nich vyřízená…Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4376
21.7.15 13:20

Uf… nebudu komentovat chování vaší matky, ale uf.
Možná existuje něco jako předběžné opatření i v těchto případech? Nevím, podle mě každý soudný člověk rozhodne v tvůj prospěch, respektive v prospěch tvé setry. Držím palce, ať to proběhne v pohodě a v klidu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23329
21.7.15 13:23

Takže jde jen o dobu čtrnácti dnů, než se otec vrátí ze zahraničí???
Za tu dobu to ani nestihne projít soudem, natož, aby ji stihli umístit do pasťáku. Sice se dá využít předběžných opatření, tam někdy soudy makají rychlostí blesku, ale to je ve výjmečných situacích, kdy je dítě přímo ohroženo na životě či zdraví.
Jinak ty to můžeš udělat tak, že si můžeš zajít na sociálku, vyložit situaci a zažádat si o sestru do péče, pokud jsi zletilá. Ale opět, pokud jde o řešení situace na dva týdny, tak je to takové naprd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
verulicek
21.7.15 13:27

Já mám pocit, že takových matek „Merkurů“ se urodilo nějak víc.. :roll: upřímnou soustrast zakladatelko..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.7.15 13:29

@Halamka No ono jde o to, že než do toho půjdu potřebuji vědět, co všechno se prošetřuje a tak, protože naše situace není taková, že by nám mohla být svěřena do péče, navíc u nás bydlí přítelův otec, a půl baráku máme rozkrámovanou z důvodu přestavby..Takže by musela spát na gauči a tak, zajímá mě kolik času by bylo na to, to doma uzpůsobit a jak moc je to rychlé. Kdyby to bylo jen jít a říct bude u mě a ok, bereme na vědomí, tak ok, ale mám strach..Zase si říkám, že já budu mít odpovědnost, ona mě stejně neposlechne a nedej bože otěhotní, tak mě rodina sežere za živa..Holky nejhorší je, že tátovi je to jedno, jestli půjde tam, prý aspoň bude přemýšlet, ale není to jen její chyba, ano je v pubertě, ale taky znám svou mámu.. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.7.15 13:33

@Mar__tanka1983 No ona to právě dala na předběžné opatření a sestra už trne za oknem, kdy jí násilím odtáhnou. Problém nastal když si setra našla přítele a začala s ním spát no, máma je sama, holka s ní už samozřejmě nechtěla trávit tolik času a máma to nemůže vydejchtat, tak místo smírčí cesty a kompromisu, se dala na zákazy a příkazy, holka si doma přišla, jak ve vězení a takhle to dopadlo.. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.7.15 13:36

@verulicek Já sama jsem od ní zdrhla v 19letech, nedalo se s ní vycházet, teď to dělá jí, jen v mnohem horším. Neříkám, sestra taky nese vinu, je docela sobec, ale je mi jí i líto..Navíc, každá mele něco jiného a já nevím komu věřit..

• Citovat
  • Nahlásit
verulicek
21.7.15 13:43
@Anonymní píše:
@verulicek Já sama jsem od ní zdrhla v 19letech, nedalo se s ní vycházet, teď to dělá jí, jen v mnohem horším. Neříkám, sestra taky nese vinu, je docela sobec, ale je mi jí i líto..Navíc, každá mele něco jiného a já nevím komu věřit..

to máš těžko…moje narážka směřovala na jednu diskusi, kterou tu předevčírem zakládala podobně zabedněná matka…držím palce, ať to nějak přestojíte. Pokud ségra nejede v drogách, není kriminálník a chodí do školy, snažila bych se ji podpořit.

• Citovat
  • Nahlásit
23329
21.7.15 13:48

Takže je to na delší dobu než na ty dva týdny, než se vrátí otec, jestli to dobře chápu.
No, tak pak to smysl má. Takže zajít na místní ospod, vyložit situaci (i s tím, že matka chce umístit holku do „pasťáku“ - když ještě odbočím, to také není tak jednoduché, jak si matinka myslí, pokud holka nedělá vysloveně švíky, chlast, drogy a pod., tak ani sociálka ani soud nebudou mít zájem holku zavřít mezi nějaký hajzlíky do diagnostickýho ústavu), no a poptat se na možnost mít sestru ve své péči. Určitě budou chtít dokládat, abys tam pro ni měla vhodné výchovné prostředí, ideálně vlastní pokoj, abys byla schopná ji zajistit materiálně i po psychické stránce, abys byla schopná jí zajistit např. školu atp. Určitě k tobě přijde socka na kontrolu.
Pokud zrovna přestavujete a není to dlouhodobý stav, že byste byli bez vody, elektriky a bordelu, tak to většinou není problém. Chce se to jen domluvit s tou danou pracovnicí a jednat na rovinu.

Jinak, vím o předběžném opatření, kdy se jeden den zjistila situace, druhý den to měl na stole soudce, a večer se odebíralo, ale to byla opravdu vysoce výjmečná situace, která se ani zdaleka nepřibližuje „vážnosti“ situace vaší. Určitě se po nocích neodebírají z rodin šestnáctiletý slušný holky, za to, že chtějí chodit za klukem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14846
21.7.15 13:51

Jak bych to řekla…z jedné strany se nedá defakto nic dělat. Za dceru do 18 let nese zodpovědnost matka a faktu ze se ji,, zříká,, zříká jakoukoliv odpovědnost za ni. Takzre je krok zcela logicky. A jinak ano je to furt dítě tak vám zkontroluje kde by žila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.7.15 13:52

@verulicek Sestra je premiantka, druhá nejlepší ve třídě, dostala se uznávanou zdrávku, do té doby poslušná, bez problémů, hodná holka, nekouří, nefetuje, nechodí po diskotékách..Jen si našla kluka a začala s ním spát. Jednou přijeli jeho rodiče a poprosili mamku, jestli by mohla jet sestra k nim a přespat ze soboty na neděli, že by jí přítel chtěl ukázat, kde bydlí. Pak jela ještě dvakrát, vždy máma dovolila. Pak ale jednou odmítla s ní jít do bazénu a požádala jí, zda by k němu mohla jet na víkend, máma v pondělí dovolila a v pátek před odjezdem jí to se řevem zakázala, od té doby, peklo, sprosté nadávky, urážky směrem příteli a jeho rodině..Sebrala jí telefon, noťas, aby mu nemohla ani psát, nemohli se vidět, po čase jen s dovolením a i to jim rušila, jak se jí zlíbilo..A teď se diví, že se holka sekla.. ach jo.. To vše se odehrálo týden před koncem školy do teď..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.7.15 13:53

@verulicek Vím o jakou diskuzi jde :mrgreen: Ve spoustě věcí mi přijde máma podobná..

• Citovat
  • Nahlásit
14846
21.7.15 13:55

To pak posoudí OSPOD nejdříve si promluví s oběma a s otcem ale múzou ji dat do diagnostického ústavu než se to vyřeší a nebo dcera muže požádat o splnoletneni…u soudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
910
21.7.15 13:56

Ahoj, ja bych se socialky kvůli bytu v přestavbě nebala. Vylozila bych jim, kde bude spat teď, jaký je harmonogram přestavby. Rekonstrukci dela spousta lidí. My loni. Taky jsme byli týden bez kuchyně. Dva dny bez koupelny. Měla jsem mimino doma a zvládli jsme to. Segre, která žije cca normálně tj. Nefetuje, nechlasta, chodí do školy, bych chtěla pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
verulicek
21.7.15 13:58
@Anonymní píše:
@verulicek Sestra je premiantka, druhá nejlepší ve třídě, dostala se uznávanou zdrávku, do té doby poslušná, bez problémů, hodná holka, nekouří, nefetuje, nechodí po diskotékách..Jen si našla kluka a začala s ním spát. Jednou přijeli jeho rodiče a poprosili mamku, jestli by mohla jet sestra k nim a přespat ze soboty na neděli, že by jí přítel chtěl ukázat, kde bydlí. Pak jela ještě dvakrát, vždy máma dovolila. Pak ale jednou odmítla s ní jít do bazénu a požádala jí, zda by k němu mohla jet na víkend, máma v pondělí dovolila a v pátek před odjezdem jí to se řevem zakázala, od té doby, peklo, sprosté nadávky, urážky směrem příteli a jeho rodině..Sebrala jí telefon, noťas, aby mu nemohla ani psát, nemohli se vidět, po čase jen s dovolením a i to jim rušila, jak se jí zlíbilo..A teď se diví, že se holka sekla.. ach jo.. To vše se odehrálo týden před koncem školy do teď..

tvoje mamka se chová jak potrefená..vím, čím to je. Začala panikařit. Očividně další dítě už nemá. Syndrom prázdného hnízda začal dřív, než si to naplánovala…cítí se ohrožená, že jí někdo bere holčičku a kope kolem sebe. Nebylo to v plánu, ještě ji nechtěla pustit, vyspěla pro ni příliš rychle. Zkus to s mámou ještě probrat a když to nepůjde, nechala bych ségru bydlet u sebe pokud na to máš možnosti. Je škoda kazit holčině život, když jí všechno tak pěkně jde. Tvoje máma hysterčí, třeba by se uklidnila…co rodinná terapie třeba u psychologa? Aby se naučily vyjít? Mamka bude asi horká hlava..i s tím ospodem atd. to trochu přehnala a uspěchala. Bude se pak mlátit jednou do hlavy. Vůbec jí nedochází, že tím dceru ztrácí. Udělej vše, co můžeš, abys ségře pomohla, je super, že tě má! :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama