Obava - dvojčata

Anonymní
21.4.17 14:04

obava - dvojčata

Prosím anonymně, těhotenství zatím nezveřejňuji.
Mám dvě děti s mým ex. Současný partner je bezdětný, moc si přál alespoň jedno dítě, takže i když nejsem žádný extra-mateřský typ a mateřskou a rodičovskou jsem tak trochu protrpěla… tak jsem do toho šla. Po nějaké době snažení lékař zjistil, že to bez pomoci nepůjde a předepsal Clostilbegyt. Na utz jsem měla dva folikuly. V tomto cyklu jsem i otěhotněla, mám pozitivní těhotenský test a chystám se objednat na gyndu.
Ale teď co řeším - co když to budou dvojčata? Úplně se toho děsím, první dvě děti ještě zdaleka nejsou samostatné (5 a 7 let), ale i finančně by nám to dalo šíleně zabrat a naše životní úroveň by šla asi rapidně dolů… no tím nechci říct, že bych je dala pryč, jako zvládnout by se to muselo, ale ŠÍLĚNĚ MĚ TO DĚSÍ!!!
Takže - teď ten hlavní dotaz - na jaký týden těhotenství se mám objednat, abych měla už větší pravděpodobnost, že by se dvojčata poznala na ultrazvuku? Někde jsem četla, že třeba v 7 tt to poznat nebylo, o dva týdny později ano… tak jak jste to měli vy? Prostě ráda bych co nejdříve věděla, že si můžu oddychnout, že to dvojčata nejsou. Teď momentálně na to stále myslím a jsem už sama sobě protivná.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21.4.17 14:07

Šla bych v 8tt. Uz uvidíš i srdíčko/srdíčka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
21.4.17 14:10

Já byla 8+3 a dvojčata už byla jasná ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.4.17 14:15

@fragola @Tichošlápek

Takže vzhledem k tomu, že zhruba vím, kdy proběhla ovulace, tak těch 6 týdnů od ovulace, chápu to správně? Ježíš to bude peklo to vydržet tak dlouho… no fakt je, že v nějaké diskusi - hledám tady na internetu informace od rána - jsem se to dočetla tak nějak podobně, i když právě kamarádka čekala dvojčata a v osmém týdnu jí to prý doktor nepoznal, takže jistota asi není.
A co ty dva folikuly v tomto cyklu - myslíte, že je to fakt o dost větší pravděpodobnost dvojčat? Ježíš, do čeho jsem to šla!

• Nahlásit
  • Citovat
21.4.17 14:18

Jup je to zbruba šest týdnu od te ovulace. Jinak ja po clostiku taky měla dva dominantní folikuly, dr mne na možnost dvojčat upozornil. Nakonec jsem čekala jedno ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2586
21.4.17 14:27

Já šla vždy v 8tt. První těhotenství jedno dítě, druhé těhotenství zjištěny jednovaječná dvojčata (ty jdou zjistit dřív, protože mají většinou jednu placentu a jsou blíž u sebe), třetí těhotenství po clostilu - při kontrole zjištěno jedno mimino, po prosbě, aby se pan doktor podíval, jestli je tam skutečně jenom jedno, tak nalezen zbytek druhého plodu, kterému ale nikdy nenaskočila srdeční akce.

Dvojvaječná dvojčata se občas ztratí v takhle nízkém týdnu těhotenství a doktor si jich všimne až třeba ve 12 tt. Ale když mu v 8 tt řekneš, ať se podívá, jestli je skutečně jedno a on projede celou dělohu, tak můžeš být klidná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 14:28
@Anonymní píše:
@fragola @TichošlápekTakže vzhledem k tomu, že zhruba vím, kdy proběhla ovulace, tak těch 6 týdnů od ovulace, chápu to správně? Ježíš to bude peklo to vydržet tak dlouho… no fakt je, že v nějaké diskusi - hledám tady na internetu informace od rána - jsem se to dočetla tak nějak podobně, i když právě kamarádka čekala dvojčata a v osmém týdnu jí to prý doktor nepoznal, takže jistota asi není.
A co ty dva folikuly v tomto cyklu - myslíte, že je to fakt o dost větší pravděpodobnost dvojčat? Ježíš, do čeho jsem to šla!

ahojky pravděpodopobnost je vyšší, ale pravidlo to není…i s jednoho vajíčka můžou být dvojčata…já byla u druhéhé těhotenství zhruba 8+4tt a dr. mi řekl, že dvojčta mi potvrdí až na genatice tam mají lepší ultrzvuk byla jsem 12+3tt a tam my dr. řekla, že žovota schopný jen jeden plod, druhý zanikl…takže si nevybereš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
21.4.17 14:37

Klid, dvojčata můžou a nemusí být, to se uvidí definitivně až později. Kromě toho jsem někde četla, že schválili vyšší rodičák pro matky s vícerčaty, takže alespoň v tomto směru by bylo malé přilepšení. Pokud nový partner tolik touží po alespoň jednom dítěti, tak by se snad pochlapil a našel si třeba i vedlejšák.

• Citovat
  • Upravit
4232
21.4.17 14:41

Ja byla a UTZ 5+5tt a tehdy byla dvouvajecna dvojcata naprosto jasne videt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.4.17 14:47

@Sunrise
Takže i takhle brzo mohou být dvojčata na utz viditelná? že bych vyrazila tedy k lékaři o něco dříve? Asi tam bude hrát roli více faktorů… kvalita přístroje, umístění dvojčat.
Jako každopádně, jak tady čtu, tak je lepší lékaři přímo říct, ať se podívá „pořádně“, zda to fakt nejdou dvojky.
Já se ptala už při tom utz, jak našel dva folikuly, zda to nepovede k dvojčatům… no on mě odbil tak nějak jako - paní, neřešte momentálně to, co nemusíte, ještě těhotná nejste.

• Nahlásit
  • Citovat
35223
21.4.17 16:03

Může vidět dva váčky. ale myslím, že šance na dvojčata je malá. Vždyť i normálně máš šanci asi 20%, takže na dvojky 0,2×0,2=0,04 =4%.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
21.4.17 16:26

V 11.týdnu mi doktor potvrdil jednovaječná dvojčátka. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4232
21.4.17 16:51

Nojo, tak my to stesti mame. Nebrala jsem zadne prasky, otehotnela jsem a mam tam dve. Uz jsem je videla na UTZ 3× a poprve prave v tom 5+5tt. Ale ja mela ducha na testu uz 4dny pred ms, tak jsem neco tusila. Ted zacinam 12tt a ceka na screening, po nem budu uz klidnejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2644
21.4.17 18:45
@Anonymní píše:
Prosím anonymně, těhotenství zatím nezveřejňuji.
Mám dvě děti s mým ex. Současný partner je bezdětný, moc si přál alespoň jedno dítě, takže i když nejsem žádný extra-mateřský typ a mateřskou a rodičovskou jsem tak trochu protrpěla… tak jsem do toho šla. Po nějaké době snažení lékař zjistil, že to bez pomoci nepůjde a předepsal Clostilbegyt. Na utz jsem měla dva folikuly. V tomto cyklu jsem i otěhotněla, mám pozitivní těhotenský test a chystám se objednat na gyndu.
Ale teď co řeším - co když to budou dvojčata? Úplně se toho děsím, první dvě děti ještě zdaleka nejsou samostatné (5 a 7 let), ale i finančně by nám to dalo šíleně zabrat a naše životní úroveň by šla asi rapidně dolů… no tím nechci říct, že bych je dala pryč, jako zvládnout by se to muselo, ale ŠÍLĚNĚ MĚ TO DĚSÍ!!!
Takže - teď ten hlavní dotaz - na jaký týden těhotenství se mám objednat, abych měla už větší pravděpodobnost, že by se dvojčata poznala na ultrazvuku? Někde jsem četla, že třeba v 7 tt to poznat nebylo, o dva týdny později ano… tak jak jste to měli vy? Prostě ráda bych co nejdříve věděla, že si můžu oddychnout, že to dvojčata nejsou. Teď momentálně na to stále myslím a jsem už sama sobě protivná.

Presne jak ja dve deti s ex, pritel bez deti, po clostiku 6+1 uz tloukly dve srdicka, gyndak me poucil ze do 10tt se to nechava a pak se na prani muze udelat redukce ale vetsinou to priroda zaridi sama, my v 8tt syndom mizejiciho dvojcete, tak mame ted jedno 14+0.takze pokzd by ti vysli dve a vedela si ze to nezvladnete tak je mozne reseni, akorat jako matka kdyz vidis utz a reknes jedno zabit? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama