Obavy z kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Melamoni
Povídálka 12 příspěvků 23.04.19 19:06
Obavy z kojení

Zdravím, měla bych dotaz ohledně kojení předem chci říct, že kojit chci pokud to půjde.

Jste tu některá co měla opravdu citlivé bradavky a jakýkoliv dotek krom od sebe vám byl strašně nepříjemný?
A představa, že by jste měla kojit pro vás byla nepředstavitelná i když samozřejmě jste chtěli aby vaše mimčo mělo to mateřské mléko a zvládli jste kojit? Nebo co vám pomohlo překonat ten nepříjemný pocit?

Díky.

Přečtěte si článek: Bolest prsou při kojení: Dbejte na hygienu

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pocker
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 23.04.19 19:09

Začátky byly u mě těžké..citlivé prsa že mi vadila i kojící podprsenka, málo mléka, prsa bolely..pak se to ale srovnalo.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 23.04.19 19:14

Ahoj, ano. I teď nechápu jak jsem kdy mohla kojit, jsem opravdu citlivá..Naštěstí to příroda zařídila tak že vlna hormonů a mateřský pud spustí přirozený instinkt nakrmit dítě a i přes počáteční bolest se chvíle kojení stane chvílí krásného spojení. Upozorňuji že nepatřím do kojo mafie, sama jsem toho moc z jiných důvodů nenakojila, ale i ty,,pokusy" o kojení mě i přes mou citlivost nečinily z tohoto hlediska potíže.

Melamoni
Povídálka 12 příspěvků 23.04.19 19:21

@Oplatečka
Kojo mafie :lol: to mě pobavilo
to ráda slyším taky doufám, že jak se malá narodí tak se to ve mě nějak zlomí a zvládnu to
Díky :)

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2016 příspěvků 23.04.19 19:39

Já třeba vůbec nejsem přesvědčená, že kojit budu. Vadí mi už jen ta představa, nemám ráda dotyk na prsou, že by mě měl někdo oslintávat… Zkusím to, kvůli dítěti i kvůli pohodlnosti. Třeba to bude jinak, než čeho se děsím. Ale lámat to nebudu.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2117 příspěvků 23.04.19 19:45

@Melamoni já jsem strašně přecitlivělá a taky jsem se toho bála. A pak paradoxně mě zaplavila fakt vlna štěstí, když se miminko konečně přisálo. S kojením jsme hodně bojovaly (ale kvůli něčemu jinému), používala jsem pořád odsávačku a to bylo hrozný. Ale když jsem přiložila malou, tak to bylo dobré. Asi ty hormóny :mrgreen:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2117 příspěvků 23.04.19 19:48

@Čičorečka hele mám to samé a fakt s tím miminkem to bylo jiné, než když mi prsa ochmatává někdo jiný. Jo a jak píše uživatelka výše, taky nejsem z kojomafie a když to nepůjde, tak to prostě nepůjde ;) sama jsem kojila jen chvilku (ale z jiného důvodu)

stín katedrál
Kecalka 188 příspěvků 23.04.19 19:48

Nemám ráda dotyk na prsou ani od svého muže, ale dítě úspěšně kojím už přes rok. První měsíc se mi sice při přisátí kroutily bolestí palce u nohou, ale pak se to ochodilo a je to teď pro mne úplně přirozená věc.

7.straka
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 23.04.19 19:49

Existují kojící kloboučky, které zásadně „odfiltrují“ doteky na bradavce, kojení v podstatě necítíš.

Melamoni
Povídálka 12 příspěvků 23.04.19 19:50

@Čičorečka
Chápu vás já jen já to mám tak, že si říkám aspoň první 3 měsíce bych byla ráda kdybych to zvládla kvůli zdraví miminka a pořad doufám, že po tom porodu se ten pocit změní..
Ale kojit větší dítě co už chodí to je pro mě nepředstavitelný a 100 pro vím, že to ne

Melamoni
Povídálka 12 příspěvků 23.04.19 19:51

@7.straka
To vím uvidíme jaké to pro mě bude třeba to využiji :)

Pipet
Generální žvanilka 24252 příspěvků 23.04.19 19:51

Já zas nijak přehnanou citlivostí netrpím a stejně kojení ty první týdny bolelo. Hodně. Naštěstí se to celkem rychle zlepšovalo, jinak teda nevím nevím.

Melamoni
Povídálka 12 příspěvků 23.04.19 19:52

@Jitul.kaaa9
V to taky doufám, že se to ve mě nějak hned :D

Pipet
Generální žvanilka 24252 příspěvků 23.04.19 19:54

Jo a dvě děti jsem odkojila a jako když si jen tak teď představím, že bych si strčila k prsu mimino, je to divné. Neřešila bych to, jsou k tomu potřeba ty poporodní hormony… :nevim:

katintheBOx63
Kecalka 301 příspěvků 23.04.19 19:56

Já tohle taky řešim a preventivně už od počátku těhu nenosím podprsenku. Aby se bradavky trochu znecitlively. Jinak v tehu se mi je nemuže manžel ani dotknout, o saní ani nemluvím - strašně mně to bolí. I když se je dotknu sama. Tak uvidíme co udělají hormony po porodu, ale doufám že se to poddá. Já před těhu na ně citlivá vůbec nebyla a ted tohle :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama