Občerstvení na kolaudaci

4015
25.7.13 12:16

občerstvení na kolaudaci

Zdravím všechny maminky :)
potřebovala bych od Vás trochu inspirace. O víkendu nás čeká kolaudace v novém bytečku a přemýšlím co dobrého si dát k vínu, chlapi popřípadě k pivku. Protože má být hezky, plánujeme grilovačku + jsem chtěla udělat nějaké rychlovky jednohubky na stůl na pozdější dobu. Napadli mě sýrové tyčinky z listového těsta, zeleninové prstíky z tvarohovo-jogurtovým dipem s koprem (to máme doma rádi) a nebo pizza šneci. Takže originalita žádná :lol: Pokud Vás něco napadá, posílejte nápady, receptíky a nebo jen odkazy :-))) děkuju za radu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58808
25.7.13 12:18

Na originalitu dlabej, hlavně, jak to bude dobré.. u nás letí slané záviny - naplníš čímkoliv od zelí se slaninou, až po špenátové, nebo sýrové… variant mraky, příprava je velmi jednoduchá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23852
25.7.13 12:22

@luffinka http://www. emimino. cz/diskuse/tipy-na-obcerstveni-95004/

třeba Ti to pomůže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
25.7.13 12:29
@luffinka píše:
Zdravím všechny maminky :)
potřebovala bych od Vás trochu inspirace. O víkendu nás čeká kolaudace v novém bytečku a přemýšlím co dobrého si dát k vínu, chlapi popřípadě k pivku. Protože má být hezky, plánujeme grilovačku + jsem chtěla udělat nějaké rychlovky jednohubky na stůl na pozdější dobu. Napadli mě sýrové tyčinky z listového těsta, zeleninové prstíky z tvarohovo-jogurtovým dipem s koprem (to máme doma rádi) a nebo pizza šneci. Takže originalita žádná :lol: Pokud Vás něco napadá, posílejte nápady, receptíky a nebo jen odkazy :-))) děkuju za radu!

Ahojky. Zrovna nedávno jsme měli kolaudaci u nás v bytě :-) stěhovali jsme se do nového v únoru. Jinak pozvala jsem 11 lidí ( máme velký byt). A na občerstvení toho bylo hooodně. Takže k pití 7 druhů piva, 4 litry sudového vína + 6 lahví kvalitního vína, kofola, sodastream, slivovice, Jelzin medvídek :-) K jídlu jsem udělala toastíky s bylinkovým máslem, křepelčím vejcem a červenou řepou. Mísu s uzeninami a sýrem. Jako první se podávaly Švýcarské fondue, později suši, a celý večer bylo k zakousnutí domácí pečivo k mísám. Nějaké pochutiny jako brambůrky, tyčinky… upekla jsem i jeden slaný závin z listového těsta. Všichni byli naprosto nadšeni. Potrpím si na dobré jídlo, takže kamarádi se ke mě rádi vrací :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
25.7.13 12:31

Jo a k těm mísám jsem měla ještě naložené plněné hermelíny + domácí sýrovou roládu. To jsem si chystala 2 dny dopředu, by to bylo přesně jak má být. Jo a fondue bylo přesné Swiss a ne žádný eidam 30 a podobný :poblion:

Ještě byl k dispozici po celý večer Caprese salát, někdo to má rád s pečivem, tak jsem k tomu upekla domácí focacciu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
25.7.13 12:37

Měla jsem udělaných i pár jednohubek z toho co zbylo - třešničková mozzarella, gurmán v parmazánu a v pepři, ty nakládaný hermelínky, sýrová roláda… A i když jsem si myslela kolik hor jídla jsem nenachystala do rána se sežralo všechno :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
25.7.13 12:41

Jako Welcome drink jsem chtěla připravit bowli ve vydlabaném ananasu, jenže jsem to podcenila a nesehnala stejné a hezké ananasy, takže jako přípitek a uvítací drink stačilo FR Champagne :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4015
25.7.13 12:49

@MiskaKosa to se od Vás z kolaudace kamarádi jenom valili ne? :lol: takového jidla! Děkuju za ispiraci, zrovna co se týče sýrových fondue, tak by to neměl být problém. Nevlastní táta je Švýcar, takže sýrama se to u nás jenom hemží :! Slané věci jako chipsy, tyčinky a oříšky jsem ani nevypisovala ale počítám s nima. Jinak u tebe na kolaudaci bych se taky někdy ráda objevila :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
25.7.13 12:52
@luffinka píše:
@MiskaKosa to se od Vás z kolaudace kamarádi jenom valili ne? :lol: takového jidla! Děkuju za ispiraci, zrovna co se týče sýrových fondue, tak by to neměl být problém. Nevlastní táta je Švýcar, takže sýrama se to u nás jenom hemží :! Slané věci jako chipsy, tyčinky a oříšky jsem ani nevypisovala ale počítám s nima. Jinak u tebe na kolaudaci bych se taky někdy ráda objevila :mavam:

Já do Swiss jezdím hooodně často, takže kromě sýrů tahám i spousty čokolád :-) No kdybych tě znala, tak bych tě klidně pozvala :-) Já takovéto akce pořádám několikrát do roka, ale je fakt, že teda na té kolaudačce jsem si dala záležet.-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4015
25.7.13 12:54

@martina.se mohla bych se na to klidně vybodnout, ale když už jsem se do toho pustila tak se s tím trochu crcat budu :) Nad tím závinem jsem uvažovala a to v podobě pizza šneků a nebo slaných palačinek se sýrem gouda a špenátem :-)ale to už je spíš taková plnohodnotná véča ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4015
25.7.13 12:56

@MiskaKosa Teďka to znělo jako kdybych se tak nemístně pozvala, ale byla to spíš řečnická věta na téma: u tebe se hosté mají :P
Mamčin přítel právě vozí taky i čokolády, ale na ty já moc nejsem. Nejradši se cpu slaným. Jo a ještě vozí strašn dobrej oliváč a balsamico ocet. Takovej jsem tady v ČR ještě nesehnala nikde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58808
25.7.13 12:56
@luffinka píše:
@martina.se mohla bych se na to klidně vybodnout, ale když už jsem se do toho pustila tak se s tím trochu crcat budu :) Nad tím závinem jsem uvažovala a to v podobě pizza šneků a nebo slaných palačinek se sýrem gouda a špenátem :-)ale to už je spíš taková plnohodnotná véča ;)
;) myslela jsem to obrazně :kytka:.. jak jsem psala, u nás třeba ty slané záviny hodně letí - příchutí uděláš mraky, záleží čím naplníš - houbové, špenátové, s nivou, šunkové, se zelím… mraky variant, stačí trocha od každého a úspěch zaručen.. ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4015
25.7.13 12:58

Vím, jednoduchý a vydatný ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
25.7.13 13:03
@luffinka píše:
@MiskaKosa Teďka to znělo jako kdybych se tak nemístně pozvala, ale byla to spíš řečnická věta na téma: u tebe se hosté mají :P
Mamčin přítel právě vozí taky i čokolády, ale na ty já moc nejsem. Nejradši se cpu slaným. Jo a ještě vozí strašn dobrej oliváč a balsamico ocet. Takovej jsem tady v ČR ještě nesehnala nikde…

Taky čokolády nejím vůbec :-) sýr je sýr :-) :pankac: :pankac: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4015
25.7.13 13:11

@MiskaKosa Přesně! Radši obrazně řečeno ovar než buchtu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...