Holky, co děláte dorty - potažení hmotou, nebo krémem?

4933
23.7.13 10:37

holky co děláte dorty ..prosím o radu

Holky co děláte dorty..teď se asi zasmějete co jsem za tele :mrgreen: :mrgreen:

je možné potáhnout boky dortu tou hmoutou smatrflex(nebo jak se přesně jmenuje) který bude z piškot a jablek???

nebo to musí být asi pomazané krémem aby se marcipán na to přilepil že???

omlouvám se za debilní dotaz ale prostě jsem se rozhodla udělat prckovi dost k prvním narozeninám sama a jak to vypadá bude to ještě sranda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58486
23.7.13 10:39

@zrzule23 jasně, že to jde, udělej krém, natři - tím se to i vyhladí a nebudou vidět nerovnosti.. pak vyválej placku, vyřízni a potáhni.. jinak je to ale mnohem jednodužší, když potahuješ celý dort, pak ty boky drží bez problémů. Pokud děláš jen boky, může se stát, že Ti to bude sjíždět…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
23.7.13 10:42

@zrzule23 mělo by stačit vyšlehat trochu másla s cukrem a pomáznout tím povrch dortu :-)

edit - pokud chceš jen ty boky, tak to radši pomaž, ať to neopadává, stačí jen lehounká vrstva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4933
23.7.13 10:43

@martina.se jéééé ty jsi zlato děkuji moc. a nemáš nějaký recept na ten krém aby to mohl i prcek…nebude ho tam hodně tak to nebudu tak hrotit…prostě chci jen aby se v dortu pěkně popatlal :mrgreen: :mrgreen:

určitě to potáhnu jak píšeš a pak si i nahoře vyříznu rámeček na foto na jedlém papíru a ozdobím..to bude katastrofa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4933
23.7.13 10:44

@atominnka děkuju moc…já vás pak pobavím vložením fotky :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58486
23.7.13 10:46

@zrzule23 já dělám krém buď z pudinku - přidam malinko másla a vyšlehám nebo jen máslo, kakao a pod. Stačí fakt malinkatá vrstva, ať to správně lepí. Jinak pokud chceš foto na jedlém papíru, tak dort potáhni celý. část hmoty si dej bokem, třeba obarvi a z toho udělej rámeček na foto a do toho fotku vlož:palec: bude s tím míň práce, ale bude to určitě vypadat dobře a těším se na fotku, určitě se to povede :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
23.7.13 10:48

To je zas diskuze pro mě.. Teď budu mít celej den chuť na dort :-D
Jinak co se rýče toho krému, tak udělej jen nějakej lehkej tvarohovej s pudinkem, aby to mohl aji prcek :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
23.7.13 10:48

@zrzule23 přidávám se k martině, pokud fotku, tak to radši potáhni celé

jinak krém dělám takhle 300ml mléka, 1¨pudink, 100g cukru, 250g másla. Ale můžeš dát míň másla i míň cukru, i tak to jde :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
23.7.13 10:50

@Lejaa jenže když udělá tvaroh s pudinkem, tak jí to rozmočí tu potahovací hmotu :think: leda udělat tenhle dovnitř a navenek natřít to máslo s cukrem, toho stačí minimum :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58486
23.7.13 10:52
@Lejaa píše:
To je zas diskuze pro mě.. Teď budu mít celej den chuť na dort :-D
Jinak co se rýče toho krému, tak udělej jen nějakej lehkej tvarohovej s pudinkem, aby to mohl aji prcek :-)

na potahování se dělají máslové krémy, nerozmočí tu hmotu.. navíc na tvaroh to tak dobře nelepí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58486
23.7.13 10:52
@atominnka píše:
@zrzule23 přidávám se k martině, pokud fotku, tak to radši potáhni celéjinak krém dělám takhle 300ml mléka, 1¨pudink, 100g cukru, 250g másla. Ale můžeš dát míň másla i míň cukru, i tak to jde :-)

dělám ten sam, jen toho másla dávám fakt malinko, jen, ať se s tím dá dobře pracovat. Tenhle je dobrý, stačí fakt pidivrstvička, je to lepší jak lepidlo :mrgreen: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4933
23.7.13 10:54

@atominnka no jenže já bych chtěla aby se v tom patlal a jedl ho sám…no a příjde mi že přes ten marcipán nevím nevím.
takže myslíte že vyříznout rámeček je blbost??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
23.7.13 10:54

@atominnka @martina.se
Tak pak ten máslový.. S potahovanými dorty nemám zatím zkušenost.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58486
23.7.13 10:55

@zrzule23 když vyřízneš rámeček, může se Ti stát, že to teplem povolí a on změní tvar - udělá to váha té potahovací hmoty a teplo.. takže bych fakt potáhla celý a rámeček na fotku udělala z části hmoty zvlášť. mmchdm, neboj, on to orve i s tím marcipánem ;) navíc můžeš na hmotu udělat z krému nějaké ozdobné blbinky, ať v tom může dítko vrtat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4933
23.7.13 11:02

@martina.se no to on to prorve..to je jasný…jen to bude cpát rovnou do tlamuchy…no a asi to není žádnej hit. ale tak když je to jednou.

takže udělám základ z těch piškotu a jablek, potřu lehoulince krémem, vyválím hmotu, potahnu, nalepím jedly papír a udělám rámeček…pochopil to totální amatér dobře??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama