Teploměr na maso

239
23.7.13 08:09

Teploměr na maso

Zdravím,
potřebovala bych poradit s koupí teploměru na maso. Nevím ale jaký koupit a podle čeho vybírat, jestli je potřeba víc investovat, nebo stačí úplně obyčejný. Jaký máte vy? Děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Panídokonalá
23.7.13 08:22

@Andulonka
Z Ikey, už nevím kolik stál, ale fungoval dobře :palec:. Moc bych do takového pomocníčka neinvestovala (pokud teda nemáš firmu na přípravu jídla), protože jej použiješ jen párkrát, pak se to naučíš, a bude ti ležet v šuplíčku :lol:.

• Nahlásit
  • Citovat
239
23.7.13 08:39

Firmu nemám - je to jen pro mou potřbu, často grilujeme a chci zkusit steaky :-) děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
23.7.13 08:41

První byl Tescoma, manžel ho zničil, strčil do myčky a nateklo do něj. Jinak byl funkční. Teď máme nějaký dražší, ale je to jedno, funguje všechno. Používáme při každém pečení, maso je pokaždé jinak velké, tak to podle mě moc od oka odhadovat nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
239
23.7.13 08:47

@Pipi 00 právě, jinak velké a z jinak starého zvířete…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Panídokonalá
23.7.13 09:01

@Andulonka
Ten z Ikey moc nestál, a vyhovoval.

• Nahlásit
  • Citovat
2892
23.7.13 09:02

@Andulonka Jo, ty drahé mají alarm, když dosáhneš nastavenou teplotu. Špatný to není, ale ten obyč funguval taky. Hlavně vidím rozdíl v pečení s a bez teploměru.
Děláme občas roastbeef, to bych bez teploměru nedala, ale hodí se i na obyč vepřové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Panídokonalá
23.7.13 09:03

@Pipi 00
Pokud děláš podobná jídla často, tak už pak odhadneš ten čas, a pohmatem „pružnost masa“. Ale já dělala pokaždé to samé :palec:. Je to jako s každým jiným jídlem, nejdřív jej děláš dle receptu s hodinkama v ruce, pak už odhadem :D. Nebo jsem tak dobrá kuchařka, což pochybuju :P.

• Nahlásit
  • Citovat
6955
23.7.13 09:07
@Panídokonalá píše:
@Pipi 00
Pokud děláš podobná jídla často, tak už pak odhadneš ten čas, a pohmatem „pružnost masa“. Ale já dělala pokaždé to samé :palec:. Je to jako s každým jiným jídlem, nejdřív jej děláš dle receptu s hodinkama v ruce, pak už odhadem :D. Nebo jsem tak dobrá kuchařka, což pochybuju :P.

ja nikdy teplomer nepotřebovala, slyším poprvé, vzdycky vse krásně vychytám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
23.7.13 09:09

@Panídokonalá Jsi dobrá, já si teda „pohmatem“ moc nevěřím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
239
23.7.13 09:11

@Pipi 00 alarm? to zní zajímavě. A je ještě něco, čím se liší drahé a levné teploměry?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
23.7.13 09:18

@Andulonka Ty levnější (http://eshop. tescoma. cz/peceni/odmerky-vahy-a-teplomery/gradius/636150-teplomer-do-masa-gradius) jsou jen budíky do trouby, dražší mají drát ven (http://www. obchodcr. cz/product/teplomer-na-maso-tfa-141502). Taky koukám, že prodávají třeba sadu 4 budíků, to by bylo na ty steaky. Ale určitě pomůže cokoliv.
Ohledně zkušenosti, no nevím, ten roastbeef zas tak často neděláme, stejně jako jiné velké fláky masa, takže praxi nemám nic moc :nevim:, pak ten teploměr dost pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
23.7.13 09:33

Máme nějaký obyč, kvůli občasnému pečení rostbeafu. Funguje dobře. Podle mně ho taky použiješ jen párkrát, kór na steaky to myslím není potřeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama