Období vzdoru

384
11.1.21 13:08

Období vzdoru / ano nebo ne

Ahoj maminky,
Prosím o nazor a radu.
Dcera 2,5roku sem tam chytne úplný záchvat vzteku… nazormy priklad dnes rano:
Budicek 5:30… vzbudila se a rika ze dnes jdeme k zubarce na kontrolu ( uplne s nadsenim ze si koupi novy kartacek )… Pak jsme vstavaly, sla si hrat a ja ji udelala snidani…vse uplne v pohode az do doby kdy jsem rekla ze az skonci pohádka tak ae musime obleci a jit k zubařce.
Najednou hysterak ze se nebude oblikat, ze chce byt doma a nechce jit nikam ani k zubarce a kartacek si nechce koupit. Po dobrem to vysvetlit neslo, zacala jeste vic rvat a tak dostala na zadek… u oblikani se vzpouzela tak dlouho ze mi nezbylo nic nez ji vytahnout na chodbu a obict ji tam…což rvala samozřejmě jeste vic a oblikani stejne nebylo lehci ( zacla se mi vyslikat a vyzouvat )… do toho vysla sousedka a mala se trochu zklidnila ze jsem ji i sebe aspon dooblikala… pri odchodu z domu stale rvala a cesta k zubarce byl horor ( mame to 25minut pesky ). Nechtela jit a jeste mi utikala zpatky domu… tahla jsem ji za ruku nebo nesla a u obou variant se samo vztekala a porad rvala… vlastne tak probihala skoro cela cesta. U zubarky v cekarne pak dobry, tak si hrala a v ordinaci byla taly super… cesta domu byla uz poklidu. Sama si uvedomuje ze plakala a ze to bylo skaredy…mi to cestou domu rikala. ALE PROC SE TAK CHOVA NEVIM :think:
Neco podobneho uz jsem zazila jednou…stejny scenar, zaclo to oblikanim.

Je toto normalni obdobi vzdoru? Mela jsem se zachovat jinak?

Jinak je hodna…je teda na svuj vek az moc chytra a uz ma svuj nazor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9399
11.1.21 13:28

Je to jednoduchy, nepoustet pred tim pohadku (vypnuti pohadky je na scenu samo o sobe, natoz hned nekam jit) a nechat si pred odchodem vetsi rezervu, abys nechytala nerva, ze nestihate, a mohlas to s ni klidu domluvit, aby se oblikla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
11.1.21 13:33

@Lucie_Sx prave s odchodem a spechem sem mela schvalne rezervu velikou uz jen proto ze chodi pomalicku.
S pohadkou to budete mit pravdu. Bohuzel delam chybu ze ma vzdy rano ke snidani pustenou pohadku :roll:
Ale ze by se nechtela oblekat kvuli pohadce to nebylo…spis se nechtěla vubec oblict, chtela byt doma a nikam nejit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
11.1.21 14:04

Příště až se nebude chtít obléct, tak jí nabídnout ať jde v tom co má na sobě. Ono jí to venku velmi rychle přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9399
11.1.21 14:25
@Veroniiikaaa píše:
@Lucie_Sx prave s odchodem a spechem sem mela schvalne rezervu velikou uz jen proto ze chodi pomalicku.
S pohadkou to budete mit pravdu. Bohuzel delam chybu ze ma vzdy rano ke snidani pustenou pohadku :roll:
Ale ze by se nechtela oblekat kvuli pohadce to nebylo…spis se nechtěla vubec oblict, chtela byt doma a nikam nejit.

Ta pohadka kvuli tomu, ze dite kdyz na neco zira, tak ke uplne mimo a kdyz ma pak rychle prepnout do realu, ma s tim problem.
No a ta rezerva mela byt jeste k tomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3020
11.1.21 14:37

Rano pohadky nepoustim, pokud se nekam vypravujem. Je to kontraproduktivní. No a obecne ta zmena a oblekani…nekdy se seknou. Dcera mi to parkrat udelala taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1507
11.1.21 15:12

Je to normální, malé dítě se neumí mezi činnostmi tak rychle přepínat. Třeba to ani nemuselo být pohádkou, stačí kdyby si něco rozestavěla.
Chyba podle mě taky byla dávat jí na zadek. Ona se chová naprosto normálně - zcela přiměřeně tomu, jak má vyvinutý mozek. Děti emoce neumí zpracovávat, to přijde až časem. A když do toho zasáhneš způsobem, že jí řekneš, že se chová ošklivě a dáš jí na zadek, tak tím jí akorát ukazuješ, že není v pořádku mít a cítit vztek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
11.1.21 15:45

Nemam jeste deti, pouze se domnivam. Dite ma mit pravidelny rezim. Vstavani, nasleduji obvykle ritualy - zoubky, obleceni, cesani. V klidu spolecne pripravit snidani. Zaklady dustojneho stolovani - cisty stul, spolecne u stolu, jime, povidame si. Dite predem vi, co bude nasledovat. Uklizeni stolu, prevleceni, cesta k zubari. Tak nejak zhruba. Vse s predstihem a v klidu.

Jako chybne vnimam pousteni pohadky u snidane. Celkove odpoutavani deti od reality. Kdybych se ja jako dospela napr. zakoukala do zajimaveho filmu, u toho bez vychutnani shltla jidlo a pak by prisel nejaky obr, houknul na me, film vypnul a honil me se rychle pripravit na cestu, byla bych extremne protivna a urcite bych nespolupracovala. A kdyby me jeste nasilim rval do obleceni a tahnul po ulici, asi by mu jich par nandala. Je to velmi nedustojny pristup.

Kdyz vim, ze rano nekam jdeme, nachystame si vecer hromadku obleceni na zitra, dite zapojime do vyberu, pokud si vybere ze chce jit napriklad bez bundy a stoji si za tim, bundu sbalim potaji do batohu s sebou a at si jde a pozna, ze mu bude zima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
11.1.21 17:30

@Lucie_Sx ona ta pohadka skončila ale i tak to byla nejspis chyba… nikdy s tim problem nebyl ale dnes ti teda byl vykon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1507
11.1.21 17:32

@AZ29 Ano, obecně máš pravdu, ale děti prostě někdy nechtějí se převlékat z pyžama, čistit si zuby, nelíbí se jim snídaně, jakou jim nachystáš, nechtějí jít ven atd. A to i když se s nimi předem domluvíš, nachystáš jim oblečení a na všem se dohodnete. To, co popisuješ, je moc fajn, takový ideál a určitě je dobře se mu snažit co nejvíc přiblížit. Ale realita je často od toho ideálu vzdálená, někdy víc, někdy míň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
11.1.21 17:33

@AZ29 v necem mate pravdu…
U nas ranni ritualy jsou stejné a dnes to nebylo jinak. Obleceni jsem mela pro malou pripravene a hodina rezerva nez jsme objednani k lékaři je myslim dostacujici :nevim:
Na pohadku se dodivala nikdy ji netrham od rozkoukane pohadky… bud se dodiva a nebo vubec nekouka. V tom problem urcite nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
11.1.21 17:40

@pet p děkuji za pohled na věc… ja se snazila po dobrem a hezky ji to vysvetlit ale zacla se vztekat vice ze nechce jit ven a pak rozhazovala veci a kdyz me kousla tak sem to neustala a dostala na zadek :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
11.1.21 17:51

@pet p No jsem zvedava, jak to bude jednou u nas. Ted jsi me trochu znejistela. :oops: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
11.1.21 17:54
@AZ29 píše:
Nemam jeste deti, pouze se domnivam. Dite ma mit pravidelny rezim. Vstavani, nasleduji obvykle ritualy - zoubky, obleceni, cesani. V klidu spolecne pripravit snidani. Zaklady dustojneho stolovani - cisty stul, spolecne u stolu, jime, povidame si. Dite predem vi, co bude nasledovat. Uklizeni stolu, prevleceni, cesta k zubari. Tak nejak zhruba. Vse s predstihem a v klidu.

Jako chybne vnimam pousteni pohadky u snidane. Celkove odpoutavani deti od reality. Kdybych se ja jako dospela napr. zakoukala do zajimaveho filmu, u toho bez vychutnani shltla jidlo a pak by prisel nejaky obr, houknul na me, film vypnul a honil me se rychle pripravit na cestu, byla bych extremne protivna a urcite bych nespolupracovala. A kdyby me jeste nasilim rval do obleceni a tahnul po ulici, asi by mu jich par nandala. Je to velmi nedustojny pristup.

Kdyz vim, ze rano nekam jdeme, nachystame si vecer hromadku obleceni na zitra, dite zapojime do vyberu, pokud si vybere ze chce jit napriklad bez bundy a stoji si za tim, bundu sbalim potaji do batohu s sebou a at si jde a pozna, ze mu bude zima.

Jooo, tak jsem si to presne predstavovala :lol: :lol: :lol: a jeste spoustu dalsich veci :)@Veroniiikaaa to oblikani mame taky bundu zasadne az na chodbe, kdyz vubec a klido by sla bez bot…ja vysvetluju, pak donutim..na zadek bych teda nedavala, to ji radsi necham jit bez bundy, nemocna nikdy nebyla a nakonec si pro tu bundu prijde a kolikrat i pro rukavice…normalni to podle me je a jeste to nejaky ten mesic potrva bohuzel :zed: pevne nervy preju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
11.1.21 18:28

@Melodie91 moc děkuji… priste skusim jit bez obleceni, ale u nas byl asi problem ze nechtela vubec ven…Obleceni bylo jen plus k tomu ze jdeme ven.
Co byste delala kdyz nechce jit ven a vy musit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat