Období vzdoru ve 12 měsících

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
RMD
Nováček 10 příspěvků 02.08.19 20:57
Období vzdoru ve 12 měsících

Ahoj, můj syn nedávno oslavil 1. rok, s tím nastalo období vztekaní, vím, že může a možná i bude ještě hůř, prozatím se nejčastěji vzteká u přebalování, čištění zubů a vyndání z vany, projevuje se to klasicky velkým pláčem, mlátí mě, kope mě, zaklání se apod. Byla bych moc vděčná za každou radu, jak tohle období správně řešit, aby mělo co nejhladší průběh a jake chyby nedělat. Hlavně nevím, jak reagovat na vztek v tomhle věku, protože sam syn mě ještě nechápe a nemůžu se s ním nijak domluvit, snažím se při vztekaní vždy být v klidu a činnost dodělat, ale někdy mi prostě rupnou nervy :D děkuji za rady :srdce:

Reakce:
Kamkam
Ukecaná baba ;) 1546 příspěvků 02.08.19 21:28

Myslím, že to děláš správně. Dodělat činnost a dělat jakoby nic. Časem zjistí, že to vztekani je ztráta času a energie. Aktuálně to aplikujeme na naše dítko. :mrgreen: Jen jde zrovna o něco jiného (má hroznou srandu z toho, že nás plácá… :roll:)

RMD
Nováček 10 příspěvků 02.08.19 22:42

@Kamkam to my měli zase s kousáním, docela to pominulo :lol: ma se nechávala kousnout a pak sem dala jasně najevo, že se mi to nelíbí :D

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1546 příspěvků 04.08.19 15:48

@RMD jo kousání máme taky to jo… :lol: ale to už zkouší jen tak nějak občas, nenápadně, a strašně se směje, jak se lekneme :roll: :mrgreen: třeba nedávno se lekla vrtání v baráku, začala kňourat „tika“ (to je vrtačka), tak ji manžel vzal… Utesil a za minutu zase tika. Už nikdo nevrtal. Vzal ji, že už nevrtaji, ať se nebojí. A ta potvora to jen využila, aby se mu dostala na rameno a hryzla. :mrgreen:
A placani výrazně ubylo! Tam se ukázala ta ignorace jako nejlepší řešení. Čemukoliv jinýmu se smála a plácat ji za to, to by bylo jaksi kontraproduktivní. To bysme se taky mohli plácat do aleluja.

Váš příspěvek
Reklama