Mám pocit, že je moje dcera jiná :(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 13:13
Jiná dcera :(

Nevim jak bych začala, už od narození byla dcera jiná než ostatní miminka, za prvé má oční vadu(silha),byla a je hodně velká v květnu 3roky-váha 16kg, výška99cm..později seděla, hrbila se, hlavičku dlouho držela,,na stranu". Já jsem si to nikdy asi nechtěla připustit, manžel říká, že ji mám nechat byt že je normální, ale když ji porovnam s jinymi 3letými dětmi, je to velký rozdíl. Je rozlitana, pořád něco povídá, bohužel ji jde špatně rozumět, mluví dost na hlas, když ji něco řeknu, přijde mi že to snad ani nevnímá a mele si to svoje, třeba když ji něco vysvětluju a ona mě přemlouva, že chce něco jiného tak kolikrát už jsem na prášky… není manuálně moc vzrucna(malovat ji nebavi, dělat babovky taky ne) nejraději si hraje s autama. Ucenliva je, dokáže se naučit písničku, ale nedokáže vést dialog. Jen opakuje co ji řeknu. Ne vždy ale třeba dnes jsem ji vysvětlovala, když se zeptam jaká je její nejoblíbenější pohádka, tak ať mi odpovi. Ale ona zopakuje to nejoblíbenější pohádka a nechápe nebo nevím, že mi má říct lvi král.
Chyba je i hodně ve mě, nejspíš jsem se ji málo věnovala, spíš jsme chodili ven, než abych si s ni hrála. Jsem totiž dost nervak, a když prostě už postokrate, ji řeknu at se u jidla nakloni nad misku, aby nebyla špinavá tak prostě už křicim :( je jak slon v porcelanu, pořád někde padá a boucha se, ja se o ni bojim. Na neurologii jsme byli když ji byly dva roky. m, dělalo mag, res a eeg, myslíte že by se poznalo kdyby měla nějakou vadu? Ted jsme s babickou přišli na to, že když ji člověk něco řekne, tak ji to prostě trvá dyl, ale uděla to. Někdy teda vyloženě neposlouchá a zlobí a někdy asi nechápe. Ja dělám tu chybu, že třeba něco zakazu a nechám se od ni přemluvit, protože mi dojde, že to byl zbytečný zákaz, a ona mě tak dlouho premlouva a vyloženě vysira:D až prostě povolim. :roll: určitě jsem nenapsala všechno, protože mám taky asi nějakou vadu a vzpomenu si na milion důležitých věcí až tohle zalozim.
A také se omlouvám jestli je to hodně chaotické a nesrozumitelné, snad nepíše někdo něco užitečného.. :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Havlova
Ukecaná baba ;) 1139 příspěvků 02.08.19 13:15

Souhlasím s manželem. Jsou jí 3.

vokishka
Neúnavná pisatelka 15302 příspěvků 02.08.19 13:16

Moc nechápu, neumí vést dialog, ale umí přemlouvat?

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1682 příspěvků 02.08.19 13:20

Hodně velká? 16kg a 99cm??
Jinak nevím příjde mi normální dítě, taky mám tříletou (dokonce stejné míry :nevim: ). Na otázku která je nejoblíbenější pohádka myslím by odpověd neřekla.
Kdy pozdějí seděla?
Nevím moje dcera to malování taky moc nemusí, spíše pořád poletuje, je divoká. Nehraje si vklidu s hračkama. Ale já ji beru jako živejší dítě. Je i vzpurná, hádavá.

Smarcie
Ukecaná baba ;) 2044 příspěvků 02.08.19 13:21

Mě to přijde jako moc negativ na tak malou holčičku. Nenapsala jsi o ní nic pozitivního. Co ji jde, co umi :nevim: každé dítě je jiné a každé dítě jednou vyroste :palec:
Jako kricet na 3-lety dítě at se nakloní nad misku? :zed: bud ráda ze se snaží jist sama a je jedno jakym způsobem…

Jestli Ty si to neděláš sama svým přístupem :nevim:

MichaelkaT
Kecalka 147 příspěvků 02.08.19 13:22

Na me to pusobi, ze z ni chces mit “malyho dospelyho” a ze mas nervy kdyz nedela presne co chces a ocekavas nebo s tebou nevede plnohodnotny dialog. Ale deti prece takove nejsou.. napriklad to s tim jidlem - proste ji dej jidlo a at se s tim popere jak umi, sice bude vsude bordel, ale casem se to nauci a bude mit radost ze to zvlada sama - lepsi nez delat stresy ze se uspini a byt na ni kvuli tomu zla - dite prece nechape co dela spatne, neporadek je dusledek toho ze deti jsou trochu nesikovne.. vzdyt je to prirozeny.. asi je skoda ze jsi na ni jako na malou hodne nemluvila, a nehrala si s ni, ale treba se to da dohnat. Nenut ji do pozic ktere zaujimaji dospeli (jist bez neporadku, chodit pomalu, odpovidat presne na otazky, ruzne zakazy ktere diteti nedavaji smysl, atd), respektuj ze ma dvuj detsky svet a nauc se s nim pracovat. Pokud mas pochybnosti, vem ji k psychologovi, ten ti asi rekne vic nez cizi maminy na internetu :) mozna ma opravdu nejakou odchylku v chovani, to my ale neposoudime :?

-Sára
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 02.08.19 13:22

Mě přijde jako normální dítě kterému byly tři roky. :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67434 příspěvků 02.08.19 13:22

Normalni 3 lete dite, ktere ma holt tu smulu, ze tim jak velke, tak vypada starsi a ty po nem i chces, aby se jako starsi chovalo…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67434 příspěvků 02.08.19 13:23

@Veru1987 Tak jelikoz moje dite tyhle miry melo v 6, tak me tedy taky velka prijde…

stinga
Echt Kelišová 8393 příspěvků 02.08.19 13:24

Moje dcera bude mít 3 v říjnu, má 98 cm a 16 kg taky, jsou i větší děti, jestli vy jste velcí nebo tatínek tak je to normální, malovat ji taky nebaví, jen dělat čáry propiskou na zeď v obýváku, někdy - teda často - neposlouchá, chce všecko dělat po svém a má hysteráky - no a co jako, každé dítě je jinak temperamentní a jinak vyspělé - nevím, kde vidíš problém
na šilhání jí asi dají brejličky s okluzorem, ne?

jizvíková
Extra třída :D 12992 příspěvků 02.08.19 13:25

Pokud máš pocit, že je jiná, tak je, ty máš mateřský instinkt, objednej ji k dětskému psychologovi a dojděte na logopedii.
Můj odhad je, že z toho bude nějaká ADHD nebo ADD prostě nějaká specifická porucha
já takhle poznala ADD na synovi, sice specifické poruchy znám z práce, ale u velkých dětí, vedl mě prostě instinkt

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 02.08.19 13:25

Bud v klidu a nehledej na ni vady. Kazda holcicka neni princeznicka… tak proste bude trochu divokej hrom do police :lol: hledej na ni klady a za ty ji chval a ono to pujde :)

lucenka
Hvězda diskuse 37464 příspěvků 02.08.19 13:25

Normální tříleté dítě. Ale nemá normální matku, protože si na ní všímáš jen těch nedokonalostí, neřekneš o ní nic pozitivního a nejspíš z ní chceš mít dokonalou holčičku, která bude ve všem perfektní a podle tabulek.

Ms.Ragdoll
Závislačka 3326 příspěvků 02.08.19 13:26

Normalni trilety dite, co bys po ni chtela? Mozna by ses ji mela vic venovat a min srovnavat s Tvoji predstavou dokonalych holcicek. Silhani se spravi, nemotornej je kdekdo a to, ze mluvi nahlas a provokuje, asi ma pocit, ze ji nevnimas, tak si vynucuje pozornost. :nevim:

Spis si dej pozor, aby si v male casem nevypestovala pocit menecenosti a slusnou horu mindraku k tomu jako bonus. Mas k tomu slusne nakroceno.

Příspěvek upraven 02.08.19 v 13:26

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15899 příspěvků 02.08.19 13:26

Divná jsi spíš ty, píšeš to jak tatar a dítě moc pozoruješ

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama