Oběsil se mi otec

5
21.4.16 18:07

obesil se mi otec

Ahoj holky je to skoro mesíc co se mi oběsil táta a já se z toho nemuzu dostat, mate někdo podobnou zkusenost???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69305
21.4.16 18:30

Ty bláho, no to je darda. Upřímnou soustrast. Možná bude na místě vyhledat odborníka :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6556
21.4.16 18:30

Kamaradovi se obesila mama predminule Vánoce, nechala tu 3 uz dospele syny a nekolik malych vnoucat. Byl to sok pro všechny, tyden pred tim jsem ji potkala a davala mi svuj recept na domaci halusky :nevim:
Kamos byl asi 2 tydny zarazeny nez se s tim szil ale nikdo z rodiny ji nelitoval a nesmutnil nějak extra, brali to jako jeji osobní rozhodnuti a proto to možná tak rychle přešli.
I on sam říkal, aby jsme to proste nikdo neresily, jasne urcite ho to bolelo, a byl nastvany, ale kdyz to tak chtěla…

Přeju ať si brzy v pohodě, tvuj otec k tomu měl taky svoje rozhodnuti a určitě by si nepřál, aby tě to nějak vyřadilo ze života. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
21.4.16 18:33

pro Nikuska.K

Ahoj, mne se 7.ledna 2015 obesil 22lety milovany braska.Boli to jako svine, porad stejnou intenzitou, jako by se to stalo vcera. Rika se ze cas vsechno vyleci, ale podle me to neni pravda. Mozna ti to tu ztratu trosku obrousi a otupi. Vzpominky, spolecne stravene roky a lasku nevymazes.Je to tezke, ale clovek musi byt silny a musi verit ze zivot po smrti nekonci a ze se zase shledate. Drzim palce, moc :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
21.4.16 18:35

@Nikuska.K Osobní naštěstí ne, ale známé se zasebevraždil otec v den jejich narozenin…zpracovávala to vnitřně velmi dlouho, včetně podpory psychoterapeuta…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.16 18:39

Je mi to moc líto, upřímnou soustrast. Mému ex se oběsil otec. Bylo to hrozné pro celou rodinu. Navíc to udělal na svátek svého nejmladšího dítěte. Šok pro všechny a bolest, to je jasné. Ale byla to jeho volba. Jeho rozhodnutí. On byl dospělý a věděl, co dělá. Stejně jako tvůj tatínek. Probrala bych to s psychologem, pomůže ti to :hug: :hug: :hug: Anonym kvůli rodině, díky.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
50452
21.4.16 18:48

Mám blízkou zkušenost. Mladý kluk to udělal na místě, kde ho našli po 2 měsících. Jinak v okolí se to taky vyskytlo, je to hrozné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11340
21.4.16 18:50

Mě brácha spáchal sebevraždu před třemi lety… taky jsem myslela, že to nezvládnu. Moc to bolelo. Ale zvládla jsem. Dnes už můžu říct, že mě to mrzí, myslím na něj, ale žít s tím dokážu a je mi už fajn :) taky to překonáš, pokud budeš chtít… ale chce to hlavně ČAS! Drž se… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50452
21.4.16 18:56

@mejdylko ségru toho mladého znám, časově to sedí ale nejsi to ty. Dal vám aspoň vědět, proč to udělal? V tom mém zmíněném případě ne, to je další zátěž pro rodinu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.16 19:00

@Nikuska.K Je mi to líto…
Mě svou rukou odešel táta i mladší bratr. Je to již více než 10 let. Bolí to pořád, ale člověk se s tim nějak naučí žít, resp. já to hodně potlačila.
Hlavně nemá cenu hledat vinu, chybu a někoho nebo sebe obviňovat. Tomu se určitě vyhněte, i kdyby to bylo zřejmé.
Nezbývá než se smířit a žít dál, vzít si z toho sílu a ponaučení, že toto rozhodně není řešení.
Chce to čas. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
11340
21.4.16 19:01

@matkabagristy nechal sice dopis, kde psal jen o tom, že tu nechce být a nezvládá to, ale důvod nevíme… můžeme jen spekulovat. A já už spekulovat přestala. Prostě tu není a už to nezměníme.. máma sice obviňuje celou naší rodinu, protože to prostě potřebuje na někoho hodit, ale já tak nějak cítím, že důvod a zakopaný pes byl úplně v něčem jiném… bráchovi by teď v dubnu bylo 25.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50452
21.4.16 19:05

@mejdylko to je hrozné, obviňování sebe, okolí je obvyklé. Taky jsem zpytovala svědomí. Jo, nejlepší je se s tím srovnat, že důvod měl, nebo neměl… Jeho volba. Ale ze života to nevymizí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11340
21.4.16 19:10

@matkabagristy tak já mám malý dítě a pokud bych se s tim nějak nesrovnala, kdo by nejvíc to od-ral by byl Alex. A to fakt teda ne. Vše chce čas, přijmout smrt že je součást života a hlavně to byl jeho život a pokud toho měl plný zuby, tak to byla jeho volba. Já mám svědomí čistý, snažila jsem se to šlo a že nic neřekl, že má problémy… no já nejsem psychiatr abych mu to vykoukala z duše. :-/ miluju ho, myslím na něj v dobrém… už nejsem na něj naštvaná a vzteklá, jako to bylo na začátku. Prostě na něj myslím s láskou… už necítím křivdu, je to čisté. A mě je tak líp a můžu dál žít. Tak by to chtěl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9710
21.4.16 19:11

Zkusenost mam, v leto to bude dva roky, co takto umrela moje maminka, mela deprese. Jeste 14 dni pred tim jsme zavarovaly spolu merunky a hrozne se nasmaly. Clovek projde nekolika fazemi, sokem, vztekem, obvinovanim, sebeobvinovanim, litosti, sebelitosti az po obycejnej smutek a styskani. Nechala dopis na rozloucenou a veta z nej:,,Az ted jsem se konecne uzdravila'' me do ted hodne drzi nad vodou, byla jsem v 38 tt, kdyz se to stalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
21.4.16 19:14

On byl prý velmi opilý a rodiče (mí prarodiče) mu vynadali. A on řekl že nebudou se do něj starat odešel do garáže a tam to udělal. Vím že kdyby byl střízlivý nikdy by to neudělal. Byl mi bližší než máma, moc mi chybí. Je to pro mě hrozně když si uvědomím že už ho nikdy neuvidím. :( :( :( :( :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat