Objednávky z Nextu - platí se clo a DPH?

34
23.2.21 14:16

Objednávky z Nextu - platí se clo a DPH?

Ahoj,
objednával už někdo po brexitu z Nextu? Mají nějaké sklady v EU, ze kterých posílají zboží, nebo posílají z Anglie?
:think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
645
23.2.21 15:05

Ja jsem objednavala, neplati se nic navic, cena produktu je konecna a prislo to normalne z Anglie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
9.3.21 11:16

Dobrý den, já objednávala z nextu a teď po mě chtějí zaplatit clo tak nevím posílají mi to přes DHL :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
31.3.21 20:22

Objednavani obleceni z Nextu

Ahoj holky, znovuobnovim tema. Jak to je s objednavanim z ofic. eshopu? Plati se clo az od urcite hodnoty objednavky, nebo se to bere jako britske zbozi a clo se na to nevztahuje? Ja jsem si na ten Next pro deti docela zvykla, zvlast pro mensi, ale kdyz ted zrusili i vsechny obchody u nas… Kdo ma jake zkusenosti? Dekuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10607
31.3.21 20:26

@Sharmel tohle je screen přímo ze stránek nextu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
31.3.21 20:32
@Aduš8 píše:
@Sharmel tohle je screen přímo ze stránek nextu.

Dekuji. Akorat v predchozi diskuzi @Jsv88 pise, ze clo po ni chteli :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10607
31.3.21 20:34

@Sharmel tak oni tam píšou, že si člověk zodpovídá za to, že to, co objedná, nepodléhá čelním poplatkům. Popravdě, neorientují se v tom, co se proclít musí a co ne. Já žiju v Německu a tady má třeba Next vlastní sklady, před měsícem jsem objednávala a doma jsem měla vše druhý den :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
31.3.21 20:42
@Aduš8 píše:
@Sharmel tak oni tam píšou, že si člověk zodpovídá za to, že to, co objedná, nepodléhá čelním poplatkům. Popravdě, neorientují se v tom, co se proclít musí a co ne. Já žiju v Německu a tady má třeba Next vlastní sklady, před měsícem jsem objednávala a doma jsem měla vše druhý den :nevim:

No tak to mne bohuzel nepomuze, ja ziju v Cesku :mrgreen: ae dekuji za ochotu vysvetlit situaci ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10762
31.3.21 20:58
@Sharmel píše:
No tak to mne bohuzel nepomuze, ja ziju v Cesku :mrgreen: ae dekuji za ochotu vysvetlit situaci ;)

Já objednávala před 14 dny, musela jsem pro DHL vyplňovat a podepisovat nějaké papíry o zastoupení v celním řízení, plus posílat doklad o platbě a objednávku. Dodání se zdrželo o cca 3 dny, ale nic navíc jsem neplatila.

Příspěvek upraven 31.03.21 v 22:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
773
31.3.21 22:00

Objednávala jsem před 14 dny, do 3 dnů bylo doma, nic navíc sem nevyplňovala ani neplatila. Objednávka za 1800 Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
24.4.21 14:18

Nějaké další zkušenosti s nákupem přes Next po Brexitu? Stále nějak nechápu, proč DHL někomu celní řízení vyřizuje a někomu přijde objednané zboží bez problémů jako dřív. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10762
27.4.21 09:47

Tak aktualizuji info k objednávkám z Nextu:
Jak jsem psala výše, tak v půlce března objednávka za 3 485,– bylo nutné vyplnit vyclívací papíry, nic se neplatilo, zpoždění doručení o 3 dny
v sobotu objednávka za 2.955,–, bez nutnosti cokoliv vyplňovat a podepisovat, DHL ji bude doručovat dnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
27.4.21 20:47

@ivašot. Díky za aktuální zprávy :dance: Ještě se chci zeptat, objednávala jste oblečení nebo něco jiného? Ráda bych na Nextu nakoupila oblečení pro syna. I když pořád trochu nerozumím tomu, proč ve Vašem případě poprvé nějaké celní řízení probíhalo a teď podruhé už ne 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10762
27.4.21 21:00
@willowtree píše:
@ivašot. Díky za aktuální zprávy :dance: Ještě se chci zeptat, objednávala jste oblečení nebo něco jiného? Ráda bych na Nextu nakoupila oblečení pro syna. I když pořád trochu nerozumím tomu, proč ve Vašem případě poprvé nějaké celní řízení probíhalo a teď podruhé už ne 8o

V obou případech jsem kupovala dětské oblečeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat