Oblečky od tchyně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katyna1984
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 12.02.17 16:50
Oblečky od tchyně

Ahoj, prosím o nezaujatý pohled na věc.

O Vánocích jsme se rozhádali s tchyní. Tedy ne jen já, ale i manžel. Tchýně je totiž „občasný“ alkoholik, který s tím ale odmítá pomoct a nám už po letech došly síly, obzvlášť když to ovlivnilo celé Vánoce. ( vždy je třeba týden totálně v lihu, pak zase dva měsíce nepije a takhle pořád dokola). Vše vygradovalo na Nový rok, kdy si vyprosila, že už je ok a chce vidět děti. Bohužel po našem příjezdu byla vše, jen ne střízlivá. Vyřvala tam tehdy na mě, že stejně za všechno můžu já (rozuměj odmítám jí tam nechat děti, pokud není střízlivá). Manžel se postavil za mě a od té doby jsme spolu nemluvili, i když teď má zase dobré období. Děti ji ale za střízliva milují (10 a 6 let) a když máme od zbylé rodiny potvrzeno, že nepije, nebráníme ji se s nimi vidět, pokud si jim zavolá a domluví se s nimi. Moji podmínkou je, že si pro ně vždy přijede a pak je doveze, protože má podmínku za alkohol za volantem a té se opravdu bojí, proto vím, že by za volant napitá nesedla.
Do toho se blíží porod třetího. Babička se po rozhádání asi rozhodla si děti koupit, viděli se s ní od Nového roku dvakrát, z toho dvakrát přijeli s novými věcmi. Nejradši bych jí to vše vrátila, mám v sobě už obří blok, vše od ní mi vadí a upřímně se mi hrozně moc ulevilo, když naše komunikace skončila. Ale děti samozřejmě vědí, co dostali a nechci je zatěžovat ještě dalšími zmatky, proč by si nemohli dárečky od babičky nechat. Ale dnes děti přivezli i asi pět hadříků pro miminko. Jsou to krásné věci, o tom žádná, ale nějak nevím, co s nimi. Nechci mít pocit, ze ji musím být za něco vděčná. Nechtěla jsem ani, aby se přišla podívat do porodnice. Prostě dokud nebude mít malý trochu rozumu, nějak jsem u něj otázku této babičky nechtěla řešit. Ono se to za ty dva až tři roky stejně vyřeší samo -buď se dá do kupy, nebo do toho spadne úplně a to její tělo nemá šanci delší dobu vydržet. Ale co teď, co s těmi věcmi pro mimíska?
A dovolili byste v téhle situaci, aby přišla do porodnice?

Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 12.02.17 16:58

Ahoj, jste fakt v nezáviděníhodné situaci.
Já být na tvém místě, chovala bych se stejně. Taky bych se snažila aby měli děti s babičkou tak dobrý vztah jak jen to jde, taky bych na ní byla totálně naštvaná za její chování. Ovšem s mojí povahou bych asi nebyla schopná dát tolik šancí. Prostě bych se odřízla. Pokud jde o věci vnoučatům, to bych neřešila, dává je jim a né tobě, navíc jsou to její vnoučata, podle mě nemáte být za co vděční.,,Vděčnost" bych vyjádřila poděkováním a tím by to bylo uzavřeno.

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 12.02.17 17:00

Tak jsou to věci pro tvé dítě, jsou to její vnoučata :) takže věci bych normálně nechala.

Martina D.
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 12.02.17 17:01

@katyna1984 Já bych jí do porodnice přijít dovolila a pak i na návštěvu, pokud by byla opilá, tak bych ji vypoklonkovala, ale kojence bych jí bez dozoru prostě nesvěřila.
A dárky pro své děti bych přijala, je to jejich babička a obdarovává vnuky.

Příspěvek upraven 12.02.17 v 17:03

Gituš
Závislačka 2606 příspěvků 12.02.17 17:02

Za oblečky bych poděkovala, ale vděčná být za ně nikomu nemusíš. Je to tchýnina dobrá vůle, že mimču něco pořídila, proto bych mu to klidně bez výčitek dala.

Co se týče tchýně a návštěv v porodnici. Pokud bych v jejím střízlivém stavu s ní neměla problém, proti bych nebyla. Ale musela by dorazit střízlivá.

Co ji domluvit nějakého psychologa/te­rapeuta/léčení. Že uvidí vnoučata, když se bude snažit s tím něco dělat. Je očividné, že zase tak špatně na tom není, když dokáže třeba dva měsíce nepít, rozhodně bych se ji snažila nějak diplomaticky navést na správnou cestu.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 12.02.17 17:04

Za věci bych poděkovala a nechala si je. Do porodnice bych jí nabídla, že může přijít, předpokládám, že tam si nebude chtít trhnout ostudu. Nenechávala bych jí jen hlídat děti.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 17:09

Věci bych si normálně nechala, proč ne? Dárky dětem taky. Postupovala bych stejně jako vy - pokud dojede střízlivá, ať děti vidí, včetně třetího. Máme podobný problém, také tchýně. Jen né až tak, že by byla v lihu celý týden, ale pokud je doma její přítel (přes týden je na kamionu), tak jsou v lihu.. Dcera u nich nebyla nikdy na hlídání, ani nebude. Pokud přijedeme na předem domluvenou návštěvu a už od auta vidíme její stav - nasedáme a jedeme domů. Manžel si toho užil až až.. Pokud je v pořádku, je skvělá a normálně se vidíme..nechci brát malé babičku. Ikdyž teď prohodila, že si vezme dceru na jaře na víkend a pojedou do Zoo a tak - manžel řekl jen „neexistuje“. Důvěra z naší strany žádná, takže prostě né.. Joo, alkohol je svin*tvo!

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26445 příspěvků 12.02.17 17:19

@katyna1984

Babička je prostě kvartální alkoholik no. Podmínky máte stanovené, a prověřovat se musí. Nedůvěra, co se týče svěření dětí na hlídání, je na místě. Přes to nejede vlak a ať se třeba staví na hlavu.

Ovšem co se týká dárečků - k tomu bych něco měla.

Jsem ráda, že dětem dárky nechceš zabavovat a trochu nechápu co ti vadí na oblečcích pro miminko? To, že jsou od babičky, kvartální alkoholičky? 8o :think: Zase nepřeháněj… pokud oblečky nesmrdí chlastem tak řešíš prkotinu.

Když jsem byla malá, někdy na druhém stupni základní školy to bylo. Moje babička mě taky obdarovala… dostala jsem od ní dvě naprosto boží halenky. Takové, na tu dobu moderní, upnuté, takovou černou lesklou a bílou s ohrnovacími rukávy. Krásně obepínaly postavu, byly fakt šik a moc mi slušely. Měla jsem z nich ohromnou radost… ale moje máma s tím měla problém. Už když jsem s halenkami přijela, nahodila zvláštní obličej. Tenkrát mi to nedocházelo… ale evidentně měla s babičkou taky nějaký problém a chtěla to řešit tím, že mi halenky hned zabaví a že je vyhodíme. Byla jsem hrozně zklamaná a nechápala jsem to.. navíc jsem z těch hadrů byla tak nadšená že jsem si je prostě vybrečela. Máma ustoupila a já v nich dělala parádu. Do prvního praní. Jakmile jsem halenky pustila z oka a měly jít do pračky, už jsem je neviděla. Resp. jednou ano… vyhrabala jsem je z popelnice. Byly teda už KO. Nechala jsem je tam… ale dodnes si pamatuju ten pocit. Mojí mámě to v životě nezapomenu, brečela jsem několik nocí… jednak kvůli tomu, že jsem přišla o nejlepší kousky svého šatníku a druhak kvůli tomu jak mě moje vlastní máma strašně podrazila - teď vím, že kvůli nějakému problému mezi jimi dvěma. Nejvíc jsem utrpěla já.

Takže za mě, opakuji… jsem moc ráda, že dětem dárky nezabavuješ… ty děti si to nezaslouží. Pokud z toho nemají rozum, netahej je tímto do problémů, které ještě nemohou pochopit. :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 17:30

Ani nevíš, jak ti rozumím. Měli jsme to podobné. Tady je otázka, proč tvoje tchýně pije, co tím řeší? Nabídla bych jí pomoc psychologa, nebo psychoterapeuta.
Buď ráda, že má i světlé období, třeba dva měsíce bez alkoholu. Je vidět, že se i snaží, a asi by i chtěla přestat, ale závislost je s. wině. Jistě má vnoučata ráda,
když jim kupuje věci. Byla bych ráda. Jiná by si za to koupila alkohol.Do porodnice ať klidně přijede, pokud bude střízlivá. :think:

Žemlovka
Povídálka 20 příspěvků 12.02.17 17:32

K těm oblečkům - nevracela bych je. Pořád je to dětí babička, je normální, že vnoučata něčím obdaruje. Dlužná jí nic nejsi, dala ti je dobrovolně, ze své vlastní vůle.
Do porodnice bych asi neměla problém ji vzít, pokud by byla střízlivá. Kdyby nebyla, měla by bohužel smůlu. Já osobně nalité lidi nesnáším, obzvlášť kdyby přišla nalitá k novorozeněti. :palec:

martina82
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 12.02.17 17:33

No jeste ze se tchyni radsi nevidam..aspon hadky nemame, oblecky si nech ale sni bych se vidala co nejmin nejlepe vubec..jinak ti reji hodne stesti ahlavne bud stastna s detmi

axlpol
Závislačka 2707 příspěvků 85 inzerátů 12.02.17 17:47

Věci bych si normálně nechala a do porodnice(já osobně)bych nikoho nechtěla. Těch pár dní to jde vydržet a nemusí tam hned celé přibuzenstvo, ale to je můj pocit. Můžete být zvyklí na něco jiného. Já třeba když jsem něco dostala od rodiny a i když se mi to nelíbilo nebo to bylo zbytečné(protože jsme měli všeho dost)tak i tak jsem to vybalila a aspoň udělal dětem pěknou fotku a poslala všem. Druhé straně to udělá radost a už nezkoumá, jestli to nosí denně…a všichni jsou spokojeni. Vztahy samozřejmě dárečky neovlivní, rozhodně bych necítila vděčnost apod.

terinka4444
Hvězda diskuse 67823 příspěvků 12.02.17 18:41

Ano, dětem bych věci nechala, miminku bych věci nechala a samozřejmě bych jí dovolila vídat se s miminkem i dřív, než za tři roky. Svoje dospělé války v žádném případě nepřenáším na děti a nepoužívám děti jako zbraň vůči rodiči. Něco takového se mi z hloubi duše příčí. Chlastá, budíž, děti jen za střízliva, tomu rozumím, vzhledem k tomu, že děti ji milují, babička je skvělá, víc pro mě není podstatné.

Uživatel je onlineSexynohy
Ukecaná baba ;) 1453 příspěvků 12.02.17 18:42

Za veci bych v takovem pripade nedekovala aby pak nenabyla dojmu ze si te koupi. Co by deti donesly bych take nevracela. Do porodnice bych zvala jen toho o koho sama stojim, vzdyt jde o nejake tri dny, pak at klidne dorazi domu. Ale uprimne bych po porodu nechala zodpovednost za dohodnuti se kdy prijde a kontrolu opilosti na manzelovi. Budes v citlivem obdobi a je to jeji syn. Pro me predstava ze bych jeste po porodu mela resit v jakem stavu dojede babicka, prijde desna. Mozna je to nefer, ale alkoholove jednani vuci vam (i kdyz to nedela naschval) je tvrde nefer.

Uživatel je onlineSexynohy
Ukecaná baba ;) 1453 příspěvků 12.02.17 18:48

@terinka4444
Mas pravdu, ale pokud je schopna se opit i na domluvenou schuzku, jak zakldatelka psala, pak mi to prijde trochu nerealne. Byt pri kazdem setkani jak ostriz, slyset hnusy na svou adresu, videt ze to pak mrzi nebo stve manzela. Celkove koukat na to jak vcelku fajn clovek je v alkoholovem stavu jakoby rozlozeny. I zakladatelka je jen clovek, ktery ma jen jedny nervy a nemusi vsechno ustat.
Jina by byla ldyby vzdy na domluvene schuzky byla strizliva.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

Sting a Shaggy jsou v Praze! Přiletěli s předstihem, nejspíš vyrazí na památky

Populární rockový zpěvák Sting je v Praze. V pátek ho čeká koncert společně s... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >