Obor hotelnictví

129
7.12.18 16:45

Obor hotelnictví

Ahoj :mavam:, už jsem se tu ptala na jiné obory, dneska mě ještě napadla hotelovka - hotelnictví. Zase by mě zajímal plat a uplatnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

7.12.18 17:33

@Ananaska5 Střední hotelová je v dnešní době možná tak lepší servírka, pokud žiješ v nějakém lázeňském, nebo turistickém městě uplatnění jistě najdeš bez problémů..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
7.12.18 18:01

@Alušáček Jsem z Plzně. Uplatnění bych našla jako co? (pracovní pozice)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.18 18:25

Servírka, recepční..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
547
7.12.18 21:29

Pokud budeš šikovná můžeš se klidně dostat i do vyšších míst s hotelovkou.
Např. F&B managerka, ale musíš být šikovná a nápaditá :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6968
7.12.18 21:32

@Ananaska5 nechci být zlá, ale z naší základky šli na hotelovku spíše ti hloupější… Hotelovka spíše znamená recepční nebo servírka. Manažerka hotelu má nejspíš obchodku/gympl a výšku… Pokud ti to známky a dovednosti dovolí, na hotelovku nechod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
7.12.18 21:46

@Lalelale Díky ;), v 8. třídě jsem měla nejdřív měla samý 1, pak jednu 2. Asi podám přihlášku na laboratorního asistenta, pak jsem uvažovala o kosmetičce a masérce, ale ty jsem zavrhla, pak o obchodce a tý hotelovce, ale ty asi taky zavrhnu. Co by si mi kromě gymplu doporučila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5215
7.12.18 21:50

Všechny holky z hotelovky dělají, nebo spíš dělaly normální servírku. Já mám také hotelovku, za mě tento obor zbytečný. Dneska servírku může dělat kde kdo. Každý spíš z toho oboru prchá. Dá se ještě pracovat na recepci, ale z mé zkušenosti vezmou spíš zkušenější a hlavně jazyky. Jinak paradox je, že ve většině případů jsem pracovala s lidmi, kteří ani z oboru nebyli. Za mě zbytečné :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2725
7.12.18 22:39

@Lalelale dcera šla na hotelovku se samými jednickami a poté bez problémů vystudovala vysokou ekonomickou,je ing. Což se plno spolužákům z gymplu a obchodek nepovedlo. Akorát zpočátku měla doučování z matematiky,v tom byla pozadu oproti gymplakum,ale zvládla to v pohodě. Takže to není úplně škola na nic připadalo mi to i docela těžký. Mluvim tedy o státní hotelovce,ty soukromé nevím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49048
7.12.18 22:45

@Ananaska5 tu školu znam, já jsme tam chodila na učební obor a manžel právě na hotelovku. Naučil se vařit až ode mne :mrgreen: A pamatuji si na praxi že když tam byl někdo z hotelovky tak téměř všichni strašný nemehla :lol: V oboru manžel nikdy nedělal :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5215
7.12.18 22:46
@renap píše:
@Lalelale dcera šla na hotelovku se samými jednickami a poté bez problémů vystudovala vysokou ekonomickou,je ing. Což se plno spolužákům z gymplu a obchodek nepovedlo. Akorát zpočátku měla doučování z matematiky,v tom byla pozadu oproti gymplakum,ale zvládla to v pohodě. Takže to není úplně škola na nic připadalo mi to i docela těžký. Mluvim tedy o státní hotelovce,ty soukromé nevím

Tak pokud šla dál, tak je to přeci super. Já spíš psala, když někdo vyjde z hotelovky a nejde dál, jaké má uplatnění

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
7.12.18 22:49

@Markéta80 :mrgreen: Co teda dělá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
7.12.18 22:50

@růžový achát No jo, ale kolik je takových míst? A co kdybych neudělala vysokou? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2725
7.12.18 22:53

@Markéta80 tak hotelovka snad neslouží k tomu,aby se tam lidí učili varit,na to je obor kuchařka,ne.? Dcera tedy měla obor hotelnictvi a turismus jestli tam vůbec měli nějaký vaření už si nepamatuju,vařit se tam rozhodně nenaučila :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2725
7.12.18 22:56
@vejilka píše:
Tak pokud šla dál, tak je to přeci super. Já spíš psala, když někdo vyjde z hotelovky a nejde dál, jaké má uplatnění

Ja bych řekla,ze úplně stejny jako z jiný střední školy,kromě zdravky. Meli tam nějaký účetnictví,jazyky,nějaké základy managementu,ten nakonec šla studovat dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama